Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Constanţa
danct2005
Posts: 47
Joined: 06 Aug 2008, 22:22
Auto:
Location: La mare

Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by danct2005 »

In linkul urmator priviti cum se face o vopsitorie intr-un service autorizat Kia, unde se presupune ca ar trebui sa iasa o lucrare de o calitate mult mai buna decat intr-un service oarecare.
Defectele sunt cu privire la nuanta (mult mai inchisa), la incluziuni de particule de praf in stratul de vopsea,etc.
Am fost la service sa discut despre calitatea vopsitoriei si mi s-a spus sa revin peste o saptamana pentru remediere.
O sa revin cu un update peste o saptamana cand si daca voi revopsi bara.
http://img197.imageshack.us/gal.php?g=dsc04666z.jpg
KIA Cee'd 1.4 Start, A/C,ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Machine Silver+maruntisuri.....no long waiting..

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by LeCCa »

oh shit, asta da diferenta de nuanta :( de-a dreptul nesimtire
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by singlecrys »

Astia sunt prosti la cap, pe bune, cum frate, asta e alta culoare, cred ca la Mars Red dau cu So Red :shock:
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

User avatar
alexandruu
Posts: 210
Joined: 18 Oct 2008, 17:34
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by alexandruu »

parca au vopsit spoilerul cu pewter beige lol . Am si eu o intrebare . Cat costa spoilerul ala ? se poate cumpara unul gata vopsit direct de la Kia ? ce pret are oare?
POZE Pro`CEED 2.0 GLS 143 HP + Dayline : http://img153.imageshack.us/gal.php?g=p1050384.jpg

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5221
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by Nesta3 »

eu luam masina si direct in compresorul cu care au vopsit o "parcam"...:))
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

seal
Posts: 37
Joined: 03 Apr 2009, 21:33
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by seal »

la ce service ai fost ?

danct2005
Posts: 47
Joined: 06 Aug 2008, 22:22
Auto:
Location: La mare

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by danct2005 »

La Raver Constanta. Sper sa o rezolv saptamana viitoare. Mi-au zis sa ii sun luni sa imi faca o programare sa imi revopseasca bara.
KIA Cee'd 1.4 Start, A/C,ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Machine Silver+maruntisuri.....no long waiting..

bodo
Posts: 209
Joined: 06 May 2009, 16:38
Auto:
Location: Mangalia

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by bodo »

cand tipam pe site ca astia de la raver dau buleala ce n-a vazut Parisul a inceput sa imi sara lumea in cap cum ca as fi subiectiv
va dau un sfat ,decat sa va duceti la "service autorizat" pt vopsitorie, mai bine va duceti la un atelier privat de care ati mai auzit si ati vazut lucrari facute de ei si va spun eu ca ajungeti la jumate din pret si cu o lucrare net superioara celei facute de raver; eu asa am procedat
exemplu:culmea ghinionului: in dec 2008 cand incepusera sa monteze luminile pe stalpi pt sarbatori niste idioti de la luxten au scapat un ornament pe capota mea care bineinteles ca s-a indoit si zgariat.m-am dus cu ea la un meserias din limanu(foarte priceput in zona )si a iesit belea si ca sa nu mai spun ca omu nu a folosit chit deloc, a reusit sa-mi traga tabla cu un electromagnet si cu ciocanul iar costul a fost fix 300ron

luati exemplul meu cu raver: ma duc sa-mi vopseaca doua usi zgariate si cand o iau (dupa 2 zile de stat si asteptat) tabla era in valuri cu lacul scurs si plina de scame si nu exagerez, de a trebuit sa ma cert cu ei pe acolo ca sa imi polisheze usile sa te zgariai in scame asa de mari erau (interventia de la raver facuta in mai 2008 m-a costat 800ron+drumurile)
CT 22 BOF cee'd HB - mai negru ca dracu'
"daca vine apocalipsa nu disperati!, veniti in Romania caci noi suntem cu 50 de ani in urma"

rexpopuli
Rege al poporului
Posts: 216
Joined: 10 May 2008, 16:48
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by rexpopuli »

au angajat orbi la vopsitorie, pesemne, sa obtina facilitati fiscale...
Cee'd SW 1.4 GSL Classic cu ESP,senzori parcare,jante 16 tip A,cheie pliabila, climatronic, pachet piele,Rainbow Blush,geamuri fumurii,hidrofobic, antiUV,plasa bagaje,oglinzi pliabile,geamuri electrice spate...Dar cel mai important: PEWTER BEIGE! B 95 KOP
http://picasaweb.google.com/rexpopuli2008

andreea
Posts: 284
Joined: 07 Feb 2008, 13:02
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by andreea »

Incredibil ce fel isi bat joc unii.....
http://picasaweb.google.co.uk/bandreea/Kiutza
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by bumblebee »

Lucrare facuta cu curul.
Am mai scris parca pe un topic pe aici, pentru tinichigerie si vopsitorie duceti-va la cineva care se pricepe bine, nu neaparat la serviceul autorizat ca nu aveti ce garantie sa pierdeti.
Lasati electrica + mecanica si ce-or mai fi pt serviceul oficial, tinichigeria si vopsitoria nu (asta daca cei acreditati sunt varza ca in poze)
Kia Cee'd 1.4 best

danny86

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by danny86 »

bataie de joc.....ar trebuii mers la directorul service-ului si dat cu ea in cap.....asa ceva nu este posibil....si in fata blocului daca o faceai cu vopsea cumparata de la magazin iesea mai bine.......nu te lasa tine-te de capul lor pana iese lucru bun

marius_gl
Posts: 269
Joined: 15 May 2007, 15:21
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by marius_gl »

@danct2005: Cred ca ar fi bine sa trimiti pozele astea, impreuna cu copiile dupa actele de la reparatie la coreeni, sa vada si okiu' lor ce se alege de masinutele astea! Cred ca ala de ti-a vopsit masina era beat sau avea raca pe tine, desi nu faci asta nici la dusmani! Incluziunile de sub lac sunt atat de evidente incat pare ca nu au curatat deloc suprafata! De vopsea ce sa mai spun...O fi preparat-o dupa auz si o fi vopsit la lumanare...
Kia Rio Sedan Dynamic 1.4 GSL

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by Brill »

Oribil.... fara cuvinte. Imi pare rau de ce ai patit. Eu cred ca muream cu ei de gat... le aduceam OPC-ul pe cap.
Asa ceva e inadminisbil ce se intampla.
Bafta si succese sa se rezolve cat mai repede si bine!!!
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

danct2005
Posts: 47
Joined: 06 Aug 2008, 22:22
Auto:
Location: La mare

Re: Rezultat vopsitorie ''de calitate''

Post by danct2005 »

Are dreptate Bodo. Nu am sa mai apelez data urmatoare la Raver. Am mentionat deja ca asta este rezultatul a celei de a 2 vopsitorii a barei, asa ca nu mai risc si a treia oara pentru ca cine stie ce o sa iasa :( . Azi in oras am mai vazut 2 ceed-uri tot argintii si amandoua cu barele spate revopsite si cu alta nuanta. Culmea ca una era de la Raver si una de la Autoconstanta( o reparase cumva la Bosch?)
KIA Cee'd 1.4 Start, A/C,ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Machine Silver+maruntisuri.....no long waiting..

Post Reply

Return to “Raver Service”