salut

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
Butu30
Posts: 1
Joined: 23 Sep 2016, 00:09
Auto: Kia Sorento 2008

salut

Post by Butu30 »

baieti cer si eu ajutorul la un sorento din 2007. este in legatura cu navigati/tv player/dvd player/mp3 player, originala cred.....
in momentul cand pun stickul la ea imi citeste videoclipurile dar se aude un barait in quitere in momentul cand ruleaza videoclipul, spre exemplu la radio nu se aude acel barait.
va rog mult ajutati-ma ce ar trebui sa fac sa nu se mai auda acel barait


multumesc anticipat.

Lucionix
Posts: 24
Joined: 18 Jul 2013, 11:22
Auto: Sorento 2.5 AT,170CP

Re: salut

Post by Lucionix »

Banuiesc ca ai vrut sa spui ca se aude un zgomot urat in tweetere.
Cu orice videoclip face asa sau numai cu unele? Videoclipurile alea baraie daca le rulezi pe laptop?
Daca din alte surse audio sunetul e curat(mp3 de pe CD/SD card/USB, radio, ...), atunci poate e o problema legata de sunetul din videoclip. Incearca sa convertesti fisierul video intr-un alt format pe care aparatul il citeste(exemplu: din AVI in WMV sau invers).
Eu de exemplu am un aparat Pioneer in masina. Unele mp3-uri de pe SD card nu mi le citea desi erau identice cu celelalte in toate privintele: codec, bitrate, channels, sample rate, ID3 tags, nu erau mai lungi decat altele, nu erau mai scurte decat altele, ... oricat m-am chinuit nu am reusit sa le fac sa "cante". In final le-am convertit la wma doar pe cele "defecte" si asa merg fara probleme.

Poate sunetul din videoclip are inaltele "prea inalte", poate le poti modifica cu un editor video. Sau poate ai o problema/defect in difuzoarele de inalte(tweetere).

Succes!

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”