Sorento UM 2015 - navigatie

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
radradurad
Posts: 1
Joined: 31 Jan 2023, 02:16
Auto: Sorento
Location: Prahova

Sorento UM 2015 - navigatie

Post by radradurad »

Salutare, salutare.

Am un Sorento 2015, nu stiu ce nivel de trim este sau cum au fost in Romania la vanzare, dar nu este full. Nu am adaptive CC, auto hold, radare si alte nebunii.

Am inteles ca inclusiv cele 2015 ar putea avea carplay si AA in urma unui update, dar se pare ca doar cele care au fost full option.
In cazul meu nu accepta decat update MY'15, am cumparat un card de 32 (cardul meu este de 16GB si nici macar nu incape update de MY'17 pe el ) si am pus update mai nou, dar din pacate imi spune ca nu este compatibil.

Acum, ma intereseaza destul de tare sa am carplay pentru ca navigatia standard nu arata rutele functie de trafic (cu toate ca o conectez la hotspot, traffic nu imi arata, doar vremea) si nici alte pericole cum e pe waze: gropi, gabori, caini morti si asa mai departe.

Ce optiuni am?

Pot sa caut o navigatie gen4 de MY'17+ prin dezmembrari? E plug and play? Trebuie imperecheata la dealer?

Sa caut ceva aftermarket? Daca si-a pus cineva, pastreaza functiile, inclusiv partea de climatizare si ce indicatii mai sunt acolo?

Vreau sa scap de suportul ala de telefon agatat in gurile de ventilatie.

Mersi

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”