reparatii jante

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
sefmars
Posts: 217
Joined: 25 Jul 2008, 13:26
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

reparatii jante

Post by sefmars »

am gasit un loc unde se repara cam orice tipuri de jante .. sau mai bine zis un baiata care sudeaza si indreapata orice tipuri de jante inclusiv cele care fuleaza, strambe dim butuc, fisurate, etc.

inca nu am luat janta indreptata de la el, o sa revin cu detalii maine cand imi recuperez janta care nu a putut sa o indrepte nimeni pana acum
KIA Sorento 2.5 crdi EX 140HP
Image

sefmars
Posts: 217
Joined: 25 Jul 2008, 13:26
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: reparatii jante

Post by sefmars »

am fost astazi sa iau janta.. incredibil, nici nu zici ca a fost vreodata lovita, a scos-o fara zgarieturi, fara calduri.... gagiul a zis ca lucreaza doar la rece, la echilibrari surpriza f placuta, janta era aechilibrata perfect, dupa ce am pus guma pe ea am avut nevoie de 25g intr-o parte... doar atat, si janta nu a vrut nimeni sa o indrepte am fost peste tot pe unde se poate, singurii care au zis ca incearca, dar ca nu garanteaza au fost cei de la autosoft dar le lipsea o piesa si nu o puteau face..
Pe de alta parte baiatul acesta a fost f f prompt, ba chiar a fost gata mai rpd decat preconizase.....
KIA Sorento 2.5 crdi EX 140HP
Image

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: reparatii jante

Post by Ogy »

Si noi cum luam legatura cu el? :)

barabus
Posts: 25
Joined: 02 Jul 2010, 23:41
Auto:
Location: Bucuresti

Re: reparatii jante

Post by barabus »

Nu ai specificat daca repara jantele de aliaj ca pe cele de otel e de preferat sa le inlocuiesti ca reparatia tot sa coste jumatate din pretul unei jante noi.
Sorento AT/170Cp

sefmars
Posts: 217
Joined: 25 Jul 2008, 13:26
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: reparatii jante

Post by sefmars »

cine vrea sa dea de el imi poate da PM.. si o sa ii explic exact unde se afla...
KIA Sorento 2.5 crdi EX 140HP
Image

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”