Revizia la 60.000 km !!!!

Inclusiv campaniile de rechemări
Cristy_Sorento
Posts: 99
Joined: 16 Oct 2008, 01:21
Auto:
Location: Bucuresti

Revizia la 60.000 km !!!!

Post by Cristy_Sorento »

A facut cineva revizia la 60000km?Ma intereseaza niste preturi ...
Cam ce trebuie schimbat?
Unde gasesc niste uleiuri,filtre mai ieftine decat reprezentanta?
Sorento 2.5 CRDI AT EX Ice Blue B 44 YTA

fuerteventura
Posts: 35
Joined: 25 Feb 2009, 21:01
Auto:
Location: oravita c-s

Re: Revizia la 60.000 km !!!!

Post by fuerteventura »

intereseazate la un dealer jakoparts,din pacate nu am nici un numar de telefon,mie mi lea trimis cineva,si sunt multumit,filtru polen,filtru combustibil,filtru ulei,filtru aer-220 ron,acum vreo doua luni,kia sorento.

Cristi H
Posts: 516
Joined: 11 Feb 2009, 20:10
Auto:
Location: Ro
Contact:

Re: Revizia la 60.000 km !!!!

Post by Cristi H »

Nu uita sa le ceri sa-ti greseze cardanele, ca de obicei . . se uita :( . Si sa verifice nivelul uleiului de transmisie peste tot. La 40.000 ti-au schimbat uleiul in diferentiale ? Daca nu, sa ceri acum.
Sa-mi trimiti seria de sasiu, a fost o serie limitata de Sorento la care trebuiau inlocuite clemele de prindere a injectoarelor in garantie. Daca ti s-au schimbat, nu e cazul sa-mi trimiti seria.
Vezi in manual ce inseamna "folosirea vehiculului in conditii grele". Daca te incadrezi in conditiile specificate in acel capitol, intervalele intre revizii sunt mai mici.
Sa ai grija la ulei. Universal este 5W30, API Service CH-4 sau superior, ACEA C3 sau superior (daca ai modelul nou, VGT). Daca circuli mult si pana in toamna mai "bagi" 15.000 km, poti folosi ulei cu clasa de vascozitate 10W30 sau 15W40, dar cu aceeasi clasificare.
Bafta.
Undercover Kia Dealer
procee'd 1.6 DSL HP

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”