Benzina noastra cea de toate zilele

masterblaster
VOOM.RO
Posts: 1161
Joined: 15 May 2007, 20:34
Auto:
Location: Bucuresti

Benzina noastra cea de toate zilele

Post by masterblaster »

Benzina noastra cea de toate zilele
"E criza! Un strigat din ce in ce mai greu de ignorat, din cauza problemelor evidente de care ne lovim multi dintre noi. Una dintre aceste probleme este reprezentata de pretul in continua crestere al carburantilor."
Image
www.voom.ro / Kinderu
He who wants too much from life ends up losing everything! But he who wants too little ends up not having anything at all!

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: Benzina noastra cea de toate zilele

Post by Razvan_G »

scumpa, scumpa... omul odata ce si-a pus fundul in masina nu-l mai dai jos :)
...dar nu se poate sa nu alimentezi (o sapt., o luna, doua) in semn de protest (poate in Elvetia unde poporul chiar dicteaza trend-ul preturilor sau Franta care in urma crizei petrolului din '73 si-a dezvoltat energia nucleara), la romani se indura totul, prea delasatori si fricosi sa luam atitudine in orice domeniu... si pana la ruma, petrolul pune economia in miscare si la propriu si la figurat...
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Re: Benzina noastra cea de toate zilele

Post by misuspita »

Sa stii ca nu-i chiar asa cu fundul ala....

Vad diferente la oameni la casa in fata mea. Inainte multi faceau plinul, multi plateau peste 100 RON la casa... acuma insa tot mai des vad oameni platind 50 RON, 30 RON pe benzina, semn ca nu e chiar asa roz situatia...

PS - filmuletul e genial :D
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: Benzina noastra cea de toate zilele

Post by Razvan_G »

s-ar putea sa fie doar o "iluzie"... intr-adevar si eu am inceput sa fac la fel, in ce sens, daca in 2008 cand am luat masina bagam de 200 lei la 3 saptamani, acuma bag de cate 50 de lei la 6-7 zile... si rezultatul e acelasi... doar ca nu dau toti banii odata :)
...dar cel mai bine calculezi facand o medie a km lunari... astfel iti dai seama... ori, sunt curios cati dintre noi au renuntat la obisnuinta de a se deplasa cu masina in stanga-dreapta datorita cresterii carburantului?
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

masterblaster
VOOM.RO
Posts: 1161
Joined: 15 May 2007, 20:34
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Benzina noastra cea de toate zilele

Post by masterblaster »

@razvan ai dreptate. dar sunt si exceptii care dupa parerea mea se inmultesc. si eu mai merg cu pejosu :p si metrou....ratb nu prea ca am oroare de caldura inghesuiala si mirosurile "imbietoare" :lol:

@misu da, si mie mi-a placut foarte mult filmul :P d'aia l-am si postat, chiar daca nu prea are legatura cu subiectul :oops:
www.voom.ro / Kinderu
He who wants too much from life ends up losing everything! But he who wants too little ends up not having anything at all!

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Re: Benzina noastra cea de toate zilele

Post by misuspita »

Cel mai bine se simte in trafic. Daca in 2008 era u n chin aproape la orice ora a zilei, vreau sa zic ca in vara 2010 circul relativ ok prin centru. Tine cont, Bucuresti. :) Pot ajunge de acasa in centru in jumatate de ora, ceea ce nu era posibil acum 1-2 ani...
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

Post Reply

Return to “Stirile Voom.ro”