Zgomot sub spoiler fata

Post Reply
flo_nek
Posts: 6
Joined: 04 Apr 2012, 21:35
Auto:

Zgomot sub spoiler fata

Post by flo_nek »

Kia Cee`d 1.4 51.800 km
Salut , am o mica problema legata de un sunet ( ca si cel de bataie de bucsi) sub spoiler in fata , asta doar cand trec pe un drum neasfaltat sau care e in conditii proaste .Mentionez ca sunetul a aparut de cand am vrut sa intru intr`o parcare si am trecut peste un sant atingand cu fusta spoilerului si mai mult ca sigur si cu altceva pamantul . De la ce ar putea sa se auda acel zgomot ENERVANT ?
Va multumesc mult si va doresc numai bine!

User avatar
Don Corleone
Pustiu' Raceru'
Posts: 225
Joined: 25 Nov 2007, 12:07
Auto: KIA Cee'd SW
Location: Bucuresti - Dristor
Contact:

Re: Zgomot sub spoiler fata

Post by Don Corleone »

Spoilerul si fusta sunt intregi? E posibil sa se fi desprins vreun surub care tine fusta de bara si sa fi cazut intre bara si scutul de pietre (exista un scut mai scurt chiar sub bara). E posibil ca acel surub sau altceva, o pietricica de ex., sa joace la denivelari si sa faca acel zgomot de care zici tu.
Ceed 1.6 CRDI Spirit, Matrix Brown
B 77 XIA
Image

flo_nek
Posts: 6
Joined: 04 Apr 2012, 21:35
Auto:

Re: Zgomot sub spoiler fata

Post by flo_nek »

sal , spoilerul si fusta sunt intregi , nu sunt crapate , nu au nimic , de asemenea fusta sta bine prinsa pe masina , cand am patit incidentul sa auzit un sunet ca cel de metal atingand betonul , fusta e foarte putin zgariata in partea de jos dreapta. ( cu roata dreapta am intrat in sant ) iar la pietricele sau la vre`un surub ramas blocatnu nu m`am gandit, pentru ca parerea mea e ca masina e destul de antifonata si nu s`ar auzi asa tare in interior , si totusi ar cadea , dar am sa verific oricum! MULTUMESC!

Ioan Baranovschi
Posts: 20
Joined: 25 Jun 2008, 11:01
Auto:
Location: Sighetu Marmatiei

Re: Zgomot sub spoiler fata

Post by Ioan Baranovschi »

Poti sa o urci pe o rampa cu fata? Mai bine vezi asa ce ai atins. Bafta.
cee'd 1,4 GSL

Post Reply

Return to “Accidente”