lampa stop spate

Post Reply
User avatar
megaptera
Posts: 418
Joined: 22 Oct 2014, 09:19
Auto: Pro Cee'd 1.4 GSL
Location: Craiova
Contact:

lampa stop spate

Post by megaptera »

Va salut,
Am reusit sa-mi sparg singur stopul la o manevra cu spatele.
Este vorba despre lampa spate stanga, am parcat cu spatele si nu am reusit sa vad un rest de pom si o creanga mi-a intepat stopul.
Este o gaura de vreo 5 cm, a plesnit doar primul strat si resturile de plastic au ramas captive intre cele doua straturi de plastic.
Vreau sa-l inlocuiesc, intrebarea mea este daca a mai schimbat cineva de unul singur sau este mai dificil si trebuie mers la un service.
Eventual are cineva o schema de montaj. Codul sper sa-l gasesc repede pe net.
Va multumesc.
Iulian

ding
Posts: 74
Joined: 08 Sep 2011, 18:06
Auto:

Re: lampa stop spate

Post by ding »

megaptera wrote:Va salut,
Am reusit sa-mi sparg singur stopul la o manevra cu spatele.
Este vorba despre lampa spate stanga, am parcat cu spatele si nu am reusit sa vad un rest de pom si o creanga mi-a intepat stopul.
Este o gaura de vreo 5 cm, a plesnit doar primul strat si resturile de plastic au ramas captive intre cele doua straturi de plastic.
Vreau sa-l inlocuiesc, intrebarea mea este daca a mai schimbat cineva de unul singur sau este mai dificil si trebuie mers la un service.
Eventual are cineva o schema de montaj. Codul sper sa-l gasesc repede pe net.
Va multumesc.
Iulian
..a fost odat a niciodata cand ....am facut aceeasi manevra ca si tine ! Stopul in gasesti pe net fara probleme..ceva in jur de 300 ron. Chestia este ca nu imi aduc aminte de probleme la demontare / montare, dar stiu sigur ca le-am schimbat singur si relativ repede. Ai nevoie de chei tubulare (eventual cu cardan), rabdare si ceva vreme mai calda ! :)
Bafta !

User avatar
megaptera
Posts: 418
Joined: 22 Oct 2014, 09:19
Auto: Pro Cee'd 1.4 GSL
Location: Craiova
Contact:

Re: lampa stop spate

Post by megaptera »

merci

Post Reply

Return to “Accidente”