pret vopsire + garantie

Post Reply
CreationSoul
Posts: 12
Joined: 29 Sep 2015, 22:23
Auto: kia ceed (in cateva luni)

pret vopsire + garantie

Post by CreationSoul »

Buna,

Tocmai am avut "placerea" de a imi gasi masina zgariata in parcare destul de rau pe partea dreapta (usa spate si aripa spate). s-a intamplat in ultimele 3 zile, dar nu stiu sigur cand pentru ca nu am avut nevoie de masina in aceste zile si nu am verificat.

Ambele elemente sunt destul de rau zgariate. Zgarieturile sunt late (probabil mi-a frecat masina cu botul masinii) si necesita revopsire. Am 2 intrebari:
1. stie cineva un pret aproximativ pt vopsire direct la reprezentanta? ma gandeam sa fac acolo pentru ca sa se potriveasca culoarea
2. daca fac vopsirea la alt service autorizat, pierd garantia? Masina e cumparata anul trecut in iunie.

Multumesc.

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: pret vopsire + garantie

Post by xp »

Garantia va fi doar ce ofera service-ul care iti va revopsi elementele in cauza. Chiar daca o vopsesti in service KIA garantia va fi cea oferita pentru aceasta lucrare de catre acestia , cam 6 luni.
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

User avatar
bogdan.citescu
Posts: 463
Joined: 11 Nov 2010, 15:37
Auto: Cee'd FL 1.6, DSL, City ++
Location: Sibiu

Re: pret vopsire + garantie

Post by bogdan.citescu »

Asa cum a spus si colegul garantia pentru vopsire va fi de 6 luni, fie ca o faci in reprezentanta, fie ca o faci in alt service.
Cu privire la pret, la reprezentanta acum vreo 3 ani cand mi-am vopsit eu capota si bara fata pe casco a fost aproximativ 1300lei/element. Stiu ca daca o faci cu banii jos au alt pret mai omenesc, dar nu stiu care e. La un alt service eu am vopsit cu aproximativ 500lei/element tot pe casco, vopsirea iesind similar in ambele cazuri (p.s. Am masina black pearl)
Kia Cee'd Facelift 1.6L City, Dissel, Black Pearl, 115Cp + modificari
poze: https://picasaweb.google.com/108958111686639519693/MyKia?authkey=Gv1sRgCPOqgeXdqcGfAg#
Poze intalnire nationala Transalpina 2011 : https://picasaweb.google.com/108958111686639519693/IntalnireNationalaClubKIATransalpinaSiTransfagarasanIulie2011?authkey=Gv1sRgCNeL4Ze74PSr5QE#

Post Reply

Return to “Accidente”