[Accident] Are consecinte asupra masinii?

Locked
Mory
Posts: 146
Joined: 22 Sep 2008, 12:35
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

[Accident] Are consecinte asupra masinii?

Post by Mory »

in seara asta, venind de undeva dinspre calea plevnei, am intrat pe strada aceea vis-a-vis de liceul lazar si parcul cismigiu, care e in lucru. am vazut un loc de parcare pe partea cealalta, am dat sa intorc, dar nu am vazut acele borduri cu un design special al caror rost nu il inteleg si....buf. am luat o bordura cu roata dreapta fata pe lateral. cauciuc spart, taiat si janta indoita. cauciuc se cumpara...desi o sa fie o problema. janta am indreptat-o. dar intrebarea e..e posbil sa fi avut vreo urmare asupra directie sau asupra trenului de rulare? nu avem viteza, m-am infipt de pe loc practic in ea, dar destul de tare daca mi-a taiat cauciucul
Kia pro_cee'd 1.4 109 CP black pearl 30.000 km B-99-VKN

Imaginatia conduce lumea

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Accident minor..ar putea avea consecinte

Post by Orlando_LR »

Daca janta a fost roluita cum trebuie nu ar trebui sa ai probleme...
Dar stii ca oricum nici o janta indreptata nu va mai avea aceleasi calitati ca una roluita...
Daca nu iti trepideaza volanul la viteze mari,inseamna ca a fost indreptata in regula si nu ar trebui sa iti faci probleme.
Nu ai casco?Pentru ca daca ai casco ei iti pot da cauciuc nou si janta cu capac noi,si te-ar scapa de anumite sentimente de nesiguranta.
Si eu am parcat odata la primarie(nu aveam pro_ceed-ul)si am vazut ce borduri incredibil de mari au aia pe acolo...daca dadeam un pic mai in spate loveam spoilerul pe spate...

Locked

Return to “Accidente”