[Accident] Rascaiala in sens giratoriu

x7r3m3
Posts: 135
Joined: 06 Jan 2008, 17:32
Auto:
Location: Bucuresti

Post by x7r3m3 »

Am urmarit si eu discutia (sarind subtil peste partea cu IRONIA si quote :P ) si vin cu o intrebare din cate am inteles "accidentul" s-a produs pe banda 2 si 3 iar acolo (din cate tin eu minte) sunt niste sageti care te "ghideaza" catre inainte (kieselef) nu ?
Din asta poti trage usor concluzia ca vina iti apartine (cu toate ca legea bunului simtz spune altceva.. dar ma rog.. asta-i altceva)...
Ca sa concluzionez parerea mea, este ca legal este vina ta dar.. consider ca el a fost total lipsit de bun simt.... ma rog semantica....

O seara placuta si cat mai putine "probleme" de acest gen.
Image
Kia Cee'd 1.6 5DR 115 CP CRDI EX MT, Classic, Piston Grey + diverse optionale, comanda 24.01.2008, serie 05.03.2008, livrata 21.03.2008
http://picasaweb.google.com/icstreme/22032008

Lol Lolovici
Posts: 29
Joined: 09 May 2008, 12:48
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Lol Lolovici »

Sincer nu imi aduc aminte acum ce sageti erau desenate pe benzi exact dar cred ca la mine era de inainte si stanga. Cand o sa mai trec chiar o sa ma uit sa vad ce am facut acolo cand am facut prostii.

Dupa cum ziceam eu aveam in fata banda 4 a lui Kiseleff (cea mai din stanga) asa ca daca as fi vrut sa o iau inainte eram in pozitia cea mai stanga posibila pentru acest lucru. Inspre stanga spre Prezan in jurul rondului se duc 2 benzi, cea care se desfacea de a 4-a a lui Kiseleff in fata mea si inca una mai interioara. De pe aia mai interioara presupun ca a venit el avand in vedere ca a intrat cu dreapta lui in stanga mea. Daca el ar fi fost incadrat corect mi-ar fi intrat cel mult in spate.

De virat pe banda circulara am inceput sa virez destul de mult inainte sa se separe benzile pentru ca si dupa ce mi-a impins el spatele tot nu am ajuns in zona aia marcata ca interzisa cu alb.

PS. Am mai curatat putin zona de metal indoita si am descoperit cu surprindere ca vopseaua nu e zgariata (sau daca e, e foarte putin) si ce credeam eu ca e zgarietura sunt de fapt fasii din plasticul de pe farul lui :).

Post Reply

Return to “Accidente”