[Accident]Prima nazbatie: am lovit o masina de politie! Ups :(

florinhim
Posts: 62
Joined: 08 Jul 2007, 11:10
Auto:
Location: Bucuresti/Rm. Valcea

Post by florinhim »

Mersi de sfaturi.
Teddy, bineinteles ca am dat numai copia de la RCA.
Cred ca ar fi mai mare bataia de cap sa pun zgarieturile pe casco. mai astept pana se strang mai multe (e oarecum inevitabil sa nu se mai produca) si apoi o sa merg la service. Sunt numai 3 zgarieturi de vreo 2cm lungime si o portiune tot de vreo 2 cm pe care a sarit vopseaua. este pe aripa stanga spate chiar deasupra rotii.
Cred ca zgarieturile ar iesi la polish pt ca sunt superficiale dar pt locul unde a sarit vopseaua ma gandeam sa aplic eu ceva, fiind pe o suprafata mica si intr-o zona relativ ascunsa.
Stie cineva vreun magazin din asta unde se prepara nuanta de culoare in Bucuresti?
Lx Best/ Kompass A mea de pe 11.10.2007
VL-09-PIF

igor_tsr
Posts: 146
Joined: 11 Jun 2007, 21:37
Auto:
Location: Timisoara

Post by igor_tsr »

Si eu am o zgarietura de toata frumusetea pe partea dreapta, usa fata si spate. Ba chiar mai mult, ii si indoita putin tabla. Dar nu ma duc la service-ul KIA fiindca nu am incredere in ei, ci la cineva la care am mai fost cu vechea masina. Asa ca, culoarea Kompass Blue se pate face rost fara probleme, doar sa stii de unde s-a iai materia prima. La service-ul la care vreau sa merg mi s-a spus ca nu este nici o problema sa faca rost de culoarea necesara. Cred-ca se poate cumpara foarte simplu culoarea de la furnizori alti decat cei autorizati de KIA Romania. Parerea personala, as incuraja furnizorii altii decat KIA Romania prin cumparare de la ei, mi se pare ca cei de la KIA Romania au sarit calul cu preturile la subansamble. Asa ca, personal, am adoptat alta strategie, caut cine imi da aceasi calitate la pret mult mai mic (am postat deja pozitia mea fata preturile la jenti).
KIA cee'd 1.6DSL TX Comfort, Kompass Blue
Image

Cipp
Posts: 40
Joined: 19 Nov 2007, 12:47
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Cipp »

Problema nu e asa de simpla pe cat pare: pe langa vopsea mai trebuie chit special si inca ceva - nu stiu exact cum se numeste, o substanta lichida care tine loc de aditiv pt. vopsea. Altfel spus, nu se aplica vopseaua direct pe tabla, fiindca la primul inghet sau la prima canicula, o sa cada jos! Sunt de acord cu faptul ca reprezentanta umfla preturile cu nesimtire, fiindca din asta traiesc, nu din vanzarea masinilor!
FIAT Albea 2006
Grigio Underground

84cmm
Posts: 10
Joined: 04 Jan 2008, 12:31
Auto:

Re: Prima nazbatie: am lovit o masina de politie! Ups :(

Post by 84cmm »

A, am uitat sa zic: am primit avertisment si 3 puncte penalizare. cam atat. macar nu am luat amenda. :)
Stiti cumva daca exista crioane pentru retusarea zgarieturilor la sefviceurile KIA?


Salut . ma numesc Mihai si sunt din rm valcea.

Am gasit un magazin cu creioane in rm valcea la magazinul vis a vis de cetatuie , in nord , la Riviera.

Post Reply

Return to “Accidente”