[Accident] Oglinda zgariata

waye
Posts: 112
Joined: 23 Dec 2007, 00:59
Auto:
Location: Mangalia
Contact:

oglinda dreapta zgariata

Post by waye »

salutare...am comis'o nitel..doar ce m'am intors de la neamuri si alea alea si cand am dat sa bag masina in garaj a batut nitel vantu si am atins oglinda dreapta... am o zgarietura cam de 3 cm pe vopsea si de 2 pe chestia neagra de plastic de la oglinda. cum as putea rezolva sa nu se mai vada???
pls help
id:hanybal_online@yahoo.com
daca-ti arunci gunoiul pe geam, tu ce mai cauti in masina?

waye
Posts: 112
Joined: 23 Dec 2007, 00:59
Auto:
Location: Mangalia
Contact:

Post by waye »

sunt nervos pe faza asta si am uitat sa specific in ce am zgariat'o...vantu mi'a skimbat pozitia usii de la garaj si...ce s'a intampla s'a intamplat
daca-ti arunci gunoiul pe geam, tu ce mai cauti in masina?

waye
Posts: 112
Joined: 23 Dec 2007, 00:59
Auto:
Location: Mangalia
Contact:

Post by waye »

nu ma ajuta kiar nimeni....?
daca-ti arunci gunoiul pe geam, tu ce mai cauti in masina?

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Daca ai pune si tu o poza....poate s-ar gasi cineva care sa nu ghiftuiasca la ora asta cu sarmale si sa te ajute....

Craciun Fericit.


PS:stai linistit ca nu are nik si daca ramane asa. Eu m-as multumi cu o "buba" ca a ta in locul "bubei" mele.
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

not_this_punk
Posts: 4
Joined: 26 Dec 2007, 02:28
Auto:

Post by not_this_punk »

Salutari la toata lumea de pe forum!
waye, intr-adevar ar trebui sa pui o poza (chiar mai multe) ca sa stie lumea cum sa te ajute.
Pana la urma de ce e atat de grava problema? Daca te deranjeaza chiar asa de tare poti sa o rezolvi cu casco sau sa astepti ceva mai serios si atunci sa o dai la asigurare.

Craciun fericit la toata lumea!

waye
Posts: 112
Joined: 23 Dec 2007, 00:59
Auto:
Location: Mangalia
Contact:

Post by waye »

pai tocmai aici e bubitza...nu am apucat sa fac casco k au venit sarbatorile...si maine ar trebui sa'l fac..nush ce am sa fac sper sa nu vada aia de la casco. zgarietura nu este decat minora...insa ESTE....
astia de la casco iti studiaza klumea klumea masina...? se uita la fiecare kestie...?
am sa pun niste poze in decursul zilei de astazi
daca cineva e din cta si stie unde as putea face bubita cu polish pls tell me
numa bine!
daca-ti arunci gunoiul pe geam, tu ce mai cauti in masina?

not_this_punk
Posts: 4
Joined: 26 Dec 2007, 02:28
Auto:

Post by not_this_punk »

poze tot nu ai pus omule...
ce sa zic as recomanda sa arunci si tu un bulgare cu noroi pe oglinda acolo unde e zgarietura, il lasi sa se intareasca apoi il dai la o parte ca sa ramana doar praf d`ala dens care sa acopere zgarietura.
just my 2 cents...

adimot
Posts: 233
Joined: 18 May 2007, 13:47
Auto:
Location: Satu Mare

Post by adimot »

La mine nu s-a uitat foarte atent cand au facut fotografii la maisna. Acum trebuie de vazut si cu asigurarea Casco e sau nu cu franciza, poate mai bine o repari tu fara sa apelezi la casco ca per total iesi mai ieftin. Daca timp de un an nu apelezi la Casco la anul sigur vei beneficia de o reducere.
Cee'd 1.4 GSL Kompass Blue SM-28-MOT
ODO -->34.000
Image

waye
Posts: 112
Joined: 23 Dec 2007, 00:59
Auto:
Location: Mangalia
Contact:

Post by waye »

nu am decat o zgarietura..iti dai seama k nu as apela la casco...insa sper sa nu se vada maine knd ma duc sa fac casco.....dar stie cineva prin cta un tip priceput la datu cu polish?
daca-ti arunci gunoiul pe geam, tu ce mai cauti in masina?

waye
Posts: 112
Joined: 23 Dec 2007, 00:59
Auto:
Location: Mangalia
Contact:

Post by waye »

aici e linku..sorry k nu merge primu link...habar nu am care e faza

http://s263.photobucket.com/albums/ii12 ... 007264.jpg
daca-ti arunci gunoiul pe geam, tu ce mai cauti in masina?

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Frumos spus linku' :twisted:

Raspuns: Fa rost de unpic de Pasta Abraziva. Nu are rost sa cumperi o cutie intreaga, asa ca du-te la o vopsitorie auto.
Daca operatiunea suporta ceva amanare trimite-mi PM cu adresa si-ti trimt eu intr-un plic.
Speli frumos locul, usuci si intinzi un strat subtire cu un colt de burete. Lasi sa se usuce dupa care un tricou/maieu vechi si iei la frecat pana dispare cat-de-cat. Posibil sa nu rezolvi cu totul dar se va vedea mai putin.
Pe partea de plastic la fel faci. Daca pe rama din plasti zgarietura e mai profunda dai inainte cu un smirghel fin-fin de tot. Atentie nu te intinde mai mult decat strict locul afectat.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

User avatar
moguai
Posts: 401
Joined: 04 Sep 2007, 21:40
Auto: Subaru WRX STI
Location: Bucuresti
Contact:

Post by moguai »

@adimot

la mine nu s a uitat deloc..de fapt agentul care mi a facut asigurarea...nici n a vazut masina...si nici macar pe mine :)
casco l am facut "prin" dealer.

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

@moguai:
Eu stiu ca or ce dosar de casco are si pozele masinii...si daca ai nr. rosii tot iti face poze,iar cand le ai nr.negre trebuie sa treci iar pe la o sedinta foto.
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Poze se fac.
Acum nu trebuie sa-i dati in fapt pe agentii asiguratori ca nu s-au uitat la masina, ca au fost ei draguti si amabili .
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

User avatar
GOvidiu
Posts: 330
Joined: 20 May 2007, 08:30
Auto:
Location: Constanta

Post by GOvidiu »

@Teddy

La o masina noua sunt doua situatii diferite.
- Daca ii faci CASCO inainte de a o ridica de la reprezentanta (inainte de a semna procesul verbal de predare-primire), nu se mai fac poze pentru dosar.
- Daca ai apucat si ai ridicat masina, chiar daca faci CASCO in aceeasi zi, se fac si poze pentru dosar.

Acelasi lucru este valabil si la prelungirea de contract CASCO.
Daca reinoiesti contractul inaite de a expira cel in curs, nu se mai fac poze.
Daca contractul in curs a expirat si vrei sa il prelungesti atunci treci iar pe la sedinta foto.

Post Reply

Return to “Accidente”