[Accident] Bolovan de gheata...

twiny
Posts: 160
Joined: 01 Jun 2007, 13:20
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by twiny »

cooper s fara casco.....asta nu am auzit!!! p-tiu drace
KIA Ceed 1,4 black pearl B-68-WXP

victor
Jidanul
Posts: 169
Joined: 28 Oct 2007, 20:26
Auto:
Location: Bucuresti

Post by victor »

@twiny

n-a vrut sa inteleaga! Toata lumea din jurul ei a sfatuit-o! Nimic! Nu si nu! E.. uite ca de acum va fi DA si DA! Sapt viitoare scoate devizul de reparatie de la Bavaria ... foooooartee curios sunt la cat se va ridica valoarea facturii.
Din ce am vazut eu ochiometric: usa fata (ca e in 2 usi), plafnoiera, capota, stalp dreapta - indoite, far dreapta spart, geamuri laterale sparte, vopsea etc., etc. ce-o mai fi... nu stiu... astept devizul :roll:

User avatar
Don Corleone
Pustiu' Raceru'
Posts: 225
Joined: 25 Nov 2007, 12:07
Auto: KIA Cee'd SW
Location: Bucuresti - Dristor
Contact:

Post by Don Corleone »

Salut

Si eu mi-am gasit astazi masina zgariata in parcare la Cora Pantelimon. Zgarietura e destul de mare, pe bara fata dreapta chiar sub far. Am facut o proba cu un carut si urmele sunt la acelasi nivel. Deci, cineva mi-a zgariat masina cu un carut.
Nu pot sa-i inteleg pe cei care parcheaza masina in parcarile de la hypermarketuri cu spatele, stiut fiind faptul ca accesul la portbagaj devine extrem de dificil.
Zgarietura ma doare pentru ca am asteptat 3 luni la aceasta masinuta si am ridicat-o doar de 7 zile.
Stie cineva cum pot sa remediez zgarieturile? Se poate doar cu un simplu polish ?
O sa revin cu poze...
Ceed 1.6 CRDI Spirit, Matrix Brown
B 77 XIA
Image

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

aceeasi problema am patit-o si eu acum cateva zile:( am fost la liceu cu masina..am parcat-o in spatele unei daciute vechi..si cand am vrut sa am duc acasa..am trecut prin fatza masinutzei mele si pe bara fatza am doua puncte mai mult sau mai putin vizibile(pentru mine unul sunt foarte vizibile,imi sar mereu in ochi)...mai ca imi venea sa palng:( si o am de o luna si vreo 2 sapt:( asta este:(...cred ca nu ma bag la un polisat...desi am vb cu cineva de la o spalatorie si a zis ca se paote rezolva...as prefera s0o duc la un service sa mi-o revopseasca..nu toata bara si numai locul acela...asta este...ghinion..macar s-o fi lovit eu:(
KIa Cee'd,1.4, 109CP--Cine n-are Cee'd sa-si cumpere!:)

http://picasaweb.google.com/rikyriky8/MasinutzaMea

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

Hey, nu fiti suparati ca se rezolva. Si eu am asteptat 2 luni masina si dupa numai o sapt, chiar cand m-am dus s-o declar la taxe si impozite, am lipsit doar 10-15 min si cand m-am intors Dacia alba de langa mine lasase o zgarietura pe bara din spate dreapta, si deasupra rotii. Pur si simplu mi-a luat vopseaua se vede negru, dar ce pot sa fac? Zic asta e, se rezolva, bine ca nu s-a intamplat ca la altii sa fie lovita cu zapada sau avariata in vreun accident. D-astea ma astept sa se mai intample, asa ca fruntea sus, bine ca n-a fost mai rau!!!

User avatar
Don Corleone
Pustiu' Raceru'
Posts: 225
Joined: 25 Nov 2007, 12:07
Auto: KIA Cee'd SW
Location: Bucuresti - Dristor
Contact:

Post by Don Corleone »

Salutare

Revin cu poze


Image Image Image Image Image Image


Stie cineva cum pot remedia problema fara interventie in service ? polish (cu toate ca am auzit ca pe bara nu se recomanda ca se exfoliaza) creion de culoare, polish de culoare, etc. ??? Please...
Ceed 1.6 CRDI Spirit, Matrix Brown
B 77 XIA
Image

Post Reply

Return to “Accidente”