[Accident] Lovita in parcare 1

palex
Posts: 52
Joined: 13 Nov 2007, 02:30
Auto:

Post by palex »

Oameni buni, oarecum off topic, pt cei interesati, sa va zic ce am mai patit.
Astazi, dupa opt zile de cand mi-a fost expediata prin FanCourier Express (care-si fac reclama de livrare in 24 de ore!), am primit si eu CIV-ul. Dar nu oricum. Dupa cel putin 15 telefoane date, telefoane inchise in nas fara motiv, asteptare de minute in sir pe fir, operatori sictiriti, care ridicau din umeri si nimeni nu stia nimic.
Am in cele din urma alaltaieri o promisiune ca mi se va livra pe 12 (adica ieri), sa stau acasa intre 12 si 3 pm. Astept degeaba si la ora 4 pm sun la ei, o duduie imi zice sa revin intr-o ora ca sa afle ea intre timp ce s-a petrecut. Sun din nou, o alta duduie imi zice ca respectiva colega a iesit din tura, ea nu stie nimic. Am luat-o de la capat, si pana nu i-am amenintat ca ii dau in judecata daca mi se va refuza despagubirea casco datorita intarzierii, nu a descoperit ca CIV-ul meu se afla la un anumit curier si nu i-a venit ideea sa ma puna in legatura cu el. Il sun pe om si imi spune cu tupeu ca e perioada sarbatorilor si asa se intampla.
Raman masca si-i zic individului ca acum o saptamana mai erau 20 zile pana la sarbatori, si inca doua saptamani de acum incolo. ?n cele din urma ramane ca vine azi si a venit.
La mine in casa, imi zice baietica asa, cu tupeu: acu cand am vazut adresa mi-am amintit ca eu de fapt am mai fost la adresa, am sunat la interfon, da nu mi-a raspuns nimeni. Cum, domle, ca eu sunt in concediu, l-am luat special, si nu am iesit din casa special, in plus, nu puteai sa dai un telefon? pai nu, ca stati asa, ca asa si asa....Cu scarba, nu mai zic nimic, intreb cat face si-i dau 15 lei, cu 1 leu mai mult. Nu sunt zgarcita,la restaurant in general las inca un sfert din consumatie. Dar asta chiar nu merita. Rezultatul. Baietica a iesit de la mine din casa cu nervi, bombanind, TRANTINDU-MI USA IN NAS, fara buna ziua!
TUPEU SI NESIMTIRE!!!!
Acum, in cazul in care casco imi va refuza despagubirea pt intarziere, sunt pregatita sa ii dau in judecata. Chiar am vorbit cu o prietena, avocat.
Va rog sa ma scuzati pentru lungimea postului, insa am simtit nevoia sa spun cuiva ce am pe suflet.

Numai bine.
1,4 BEST Pewter Beige GSL

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

Sper sa rezolvati problemele si sa nu mai aveti parte de surprize.
Cred ca nu ai stiut dar la firmele de curierat ai 3 optiuni de livrare:sediul firmei, acasa si la sevici.Daca erau si cei de la Rodav mai atenti ...primeai telefon cum ca ti-au livrat CIV-ul si nu mai aveai parte de acest" tratament".
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

mpatachia
Posts: 96
Joined: 29 Jul 2007, 15:25
Auto: Kia ceed
Location: Ilfov

Post by mpatachia »

fan curier sunt varza, romstal leasing lucreaza cu ei si s-au plimbat si cu fisa de inmatriculare prin bucuresti vreo 8 zile, de era sa nu pot sa-mi inmatriculez masina, cand le-am zis celor de la romstal ca nu le platesc nici un ban din chelt. de inmatriculare ( 200eur+tva) sau sa-i recupereze de la fan curier, s-au miscat mai natural.
Ceed Best Mars Red

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

subscriu si eu ca cei de la fan sunt varza:
am expediat un set de documente la un traducator, platind la expediere. aia au ajuns cu doua zile intarziere la respectivul si au cerut inca o data plata...
acte pierdute cate doua saptamani, clienti "negasiti", tot felul de chestii.
cand sotia mea a avut ceva de primit ne-am dus la ei la sediu si am luat si tot au cautat vre-o ora.
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

Post Reply

Return to “Accidente”