[Accident] Lovita in parcare 1

palex
Posts: 52
Joined: 13 Nov 2007, 02:30
Auto:

Post by palex »

Foarte tare! :D

S-o stapanesti sanatos si cum am mai zis, fara incidente :wink:

Ioana
Posts: 150
Joined: 02 Oct 2007, 22:50
Auto:
Location: BucureÅŸti

Post by Ioana »

Teddy wrote:@palex:
Daca pe devizul de la service apar piese care nu apar si pe devizul inspectorului de daune... sunteti buni de plata.Sper ca acum ma-m facut inteles.
P.S. Cine a fost autorul...tu sau jumatatea ta :?: :shock:
nu cred ca e asa... cu devizul zic. exemplu personal: m-a lovit unul destul de rau (vina lui). cand m-am dus la service omu' de acolo a gasit si alte piese stricate decat cele care erau trecute pe constatarea casco. au luat legatura cei de la service cu cei de la casco, au facut fotografii si le-a trimis celor de la casco. aia au completat devizul si gata. nu mi-au zis sa platesc nimic in plus. (inca). DAR... inca mai astept niste piese care nu erau in tara la momentul respectiv. vor inchide dosarul in momentul in care se monteaza toate piesele pe masina.
1.6 CRDi TX Comfort Black Pearl

palex
Posts: 52
Joined: 13 Nov 2007, 02:30
Auto:

Post by palex »

@Ioana

Imi pare rau sa aud ca si tu ai avut probleme. Tocmai am citit pe forum despre un ceed avariat 75% si m-am ingrozit. Am patit-o si eu cu a mea, ca nu mai e ca noua, dar, multumesc lui Dumnezeu, se repara.
Iti multumesc pentru informatii. Sunt si eu curioasa care va fi verdictul, momentan nu o pot baga in service. Iar daca zici ca dosarul nu a fost inca inchis, probabil ca intra sub acoperirea casco.

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

@ Ioana:
Ai specificat bine "exemplu personal".
P.S. De ce ai facut reparatia pe casco si nu ai facut-o pe RCA-ul celui vinovat?(asa am inteles eu din expunerea ta aici).
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

alice13
Posts: 18
Joined: 01 Jul 2007, 10:10
Auto:
Location: Timisoara

Re: Am patit-o

Post by alice13 »

kokolino wrote:@ palex record? asta e record? eu am luat-o in 14 zile! :D :D
eu am luat-o in 10 zile!
Cee'd 1.6 DSL TX Dynamic - So Red

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

@teddy : masina a fost gasita lovita in parcare si deh...traim in Romanica :roll:
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

palex
Posts: 52
Joined: 13 Nov 2007, 02:30
Auto:

Post by palex »

Cred ca ar trebui sa facem un top: cat de repede ti-a venit ceedul :D

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

@ida01ro:
Mersi...m-ai luminat :)

@ Ioana:
Iti respect opinia,sunt curios daca era aceeasi daca faceai reparatia pe rca-ul celui care ti-a lovit masina...

P.S. In caz de accident nu sunteti obligati sa dati rca-ul,faceti o xerocopie si o dati pe aceea.
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

Ciolin
Mezinu'
Posts: 152
Joined: 18 Jul 2007, 23:11
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Ciolin »

o idee mai buna ar fi, daca nu s-a facut inca: "Chestionar-cat de repede ti-a fost avariat cee'dul? :? si OT: lasa ca nu e asa grava avaria fata de colega noastra cu daunta totala:| imi pare rau pt ea
Kia Cee'd 1.6 CRDi Base - Oil Blue B 89 RYO

Ioana
Posts: 150
Joined: 02 Oct 2007, 22:50
Auto:
Location: BucureÅŸti

Post by Ioana »

Teddy wrote:@ Ioana:
Ai specificat bine "exemplu personal".
P.S. De ce ai facut reparatia pe casco si nu ai facut-o pe RCA-ul celui vinovat?(asa am inteles eu din expunerea ta aici).
pentru ca, in prima instanta Politia m-a scos vinovata pe neacordare de prioritate de dreapta in loc sa ii ia permisul domnului care m-a lovit si care mergea un pic pe contrasens. asa ca nu am putut beneficia de asigurarea lui. am contestat in instanta si am castigat.
si inca o completare... NU ESTI OBLIGAT DELOC SA DAI RCA-ul. legea nu te obliga sa dai RCA-ul. (nici original, nici copie, nici nimic...). daca nu te consideri vinovat
am refuzat la politie sa dau RCA-ul... adica, dupa ce ca mergea pe contrasens, sa mai faca si masina pe banii mei??!?!??!??! nici gand!

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

Ioana:
Acum am inteles.Felicitari ptr. demersuri si castigul in instanta. :lol:
Respect si stimez oamenii care nu se lasa calcati in picioare. :smt023
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

Ioana
Posts: 150
Joined: 02 Oct 2007, 22:50
Auto:
Location: BucureÅŸti

Post by Ioana »

Multumesc pentru aprecieri...
1.6 CRDi TX Comfort Black Pearl

palex
Posts: 52
Joined: 13 Nov 2007, 02:30
Auto:

Post by palex »

Nu stiu cat de interesant este, insa am promis ca va tin la curent.
Pe data de 5 dec. se pare ca Rodav mi-a trimis CIV-ul, care a fost ratacit de Fan Courier Express. Dupa zeci de telefoane si nervi, dupa ce mi-a fost trantit in nas dupa indelungi asteptari pe fir telefonul, o domnisoara plictisita da de urma lui. Am momentan promisiunea ca va fi livrat maine. :x
1,4 BEST Pewter Beige GSL

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

yess! \:D/ vezi ca se poate ?
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

alice13
Posts: 18
Joined: 01 Jul 2007, 10:10
Auto:
Location: Timisoara

Post by alice13 »

@kokolino-Era pe stoc in Romania, printre ultimele TX Dynamic
Cee'd 1.6 DSL TX Dynamic - So Red

Post Reply

Return to “Accidente”