[Accident] Lovita in parcare 1

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

@palex:
Daca pe devizul de la service apar piese care nu apar si pe devizul inspectorului de daune... sunteti buni de plata.Sper ca acum ma-m facut inteles.
P.S. Cine a fost autorul...tu sau jumatatea ta :?: :shock:
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

palex
Posts: 52
Joined: 13 Nov 2007, 02:30
Auto:

Post by palex »

@teddy: ...eu inca nu m-am suit la volan :lol:

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

ai scapat!
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

palex
Posts: 52
Joined: 13 Nov 2007, 02:30
Auto:

Post by palex »

da, insa masina e a mea.

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

Sunt curioasa la cine ai tu asigurare CASCO? pt ca eu am avut la allianz, o agentie din Sinaia si constatarea am facut-o aici in Bucuresti... e drept a fost pt o roata furata si cateva mici zgarieturi de prin parcare...
Multi KM fara probleme de aici incolo, si nu pune la suflet. eu de-abia astept s-o conduc pe a mea.

palex
Posts: 52
Joined: 13 Nov 2007, 02:30
Auto:

Post by palex »

@petry_1776

Multumesc de urari :)
Si tie iti urez asemenea.
la BCR Vaslui. Da, as putea sa fac si aici constatarea, insa am depasit termenul legal de 48 de ore in care trebuia facuta (subliniez, nu constatarea de la politie, pe aceea am facut-o imediat). De la Vaslui mi s-a spus ca nu ar fi nici o problema, pentru ca i-am anuntat luni, ei o sa considere ca sunt in termen, avand in vedere week/endul din mijloc si niste virgule din contract :wink: Numai ca mi s-a recomandat calduros sa mai fac un drum pana la ei, pentru o rezolvare rapida. Problema mea cea mai mare este ca astept CIV-ul, care mi-a fost trimis de dealer printr-un curierat rapid si nici pana-n ziua de azi nu l-am primit :!: Fara el nu pot face nimic, mi s-a spus clar ca le trebuie macar o copie la dosarul de daune.

Numai bine :)

palex
Posts: 52
Joined: 13 Nov 2007, 02:30
Auto:

Post by palex »

Tocmai am sunat la dealer si cica au confundat numele meu cu al altei persoane, CIV-ul meu nu a sosit inca la ei, nu stiu cat mai dureaza.
Are cineva vreo idee???
Nu stiu ce sa fac in momentul asta.

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

Prietenul meu a primit CIV-ul dupa 2 saptamani, poate tu ai noroc sa il primesti mai repede.Pana atunci bucurativa de masinuta.

PS. Poate il aduce mosul...deseara sau maine !!! :lol: :lol: :lol:
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

@palex
CIV din cate stiu se face in cateva ore, cu completarile primare.

palex
Posts: 52
Joined: 13 Nov 2007, 02:30
Auto:

Post by palex »

Eu nu am primit nimic altceva decat talonul provizoriu. Nu am primit nici un CIV cu date primare sau altceva. I-am mai sunat si au dat din umeri, au zis ca dureaza, nici ei nu stiu cat, depinde de Kia Bucuresti. Le-am propus sa sun eu direct aici in Bucuresti, ar fi mult mai simplu sa merg sa o iau direct de la ei, insa mi s-a spus ca Kia Bucuresti nu trateaza direct cu clientul in problema asta. :? rezultatul........trebuie sa astept..........Cat??? Nu stiu, probabil pana imi expira dovada de la politie :smt013

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

ce ar fi sa suni la kia in bucuresti, si sa le scri? sau chiar sa te duci peste ei? sa le explici problema direct, fata in fata? va fi mult mai greu sa te tromboneasca cineva asa.
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Post by sonty »

ai doua variante: ori scris direct la sefii kia romania, ori si mai simplu la kia europa. tineretul care se ocupa de problemute de-astea sufera de un miserupism vindecabil doar prin concediere. trebuie doar sa faca o programare la RAR, sa duca datele masinii si se face frumos la imprimanta tot. sunt convins ca au problemele lor si cu aia de la RAR, dar totusi.
si la mine a intarziat CIV-ul cateva zile, dar e aiurea rau sa ai nevoie de el pentru inmatriculare sau reparatii si sa n-o ai.
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Re: Am patit-o

Post by kokolino »

@ palex record? asta e record? eu am luat-o in 14 zile! :D :D

palex
Posts: 52
Joined: 13 Nov 2007, 02:30
Auto:

Post by palex »

:) Bravo tie. Din Bucuresti? Cand ai luat-o?
Inseamna ca raman doar cu recordul negativ :)

S-o stapanesti sanatos si fara incidente.

P.S. (inca astept CIV-ul, dupa ultimele polemici a fost in cele din urma trimis prin posta.... :angry: )

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

@palex am luat-o pe 25 MAI!! de la IMG. Era pe stoc in Zilina iar cand mi-a promis dealer-ul ca o aduce in 2 saptamani nu am crezut. dar asa a fost... Traiasca Alex! :)

Post Reply

Return to “Accidente”