[Accident] Lovita in parcare 2

crys_bb
Posts: 193
Joined: 29 Feb 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by crys_bb »

petry_1776 eu zic ca omu a zis asa din lejeritate sa mai stea si el degeaba la munca......dar meseriasi in bucuresti sunt cu duiumul:))
Fericitul detinator al unei KIA C'EED dakar yellow(alias motanul mustar)-1.4 - 109cp B-XX-YCR
aftermarket - statie + subwoofer

- pleoape + faruri negre....(originalele modificate)

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

Banuiesc :D
Dar, dupa ce am citit pe aici ca o cam tin prin service pt un vopsit, m-am razgandit. ca parca nu mi-as lasa masina din mana prea mult timp, nu cred ca putem sta despartite :twisted:
Am avut aceeasi problema cu Solenza mea, dupa ce-am strans un album de semnaturi pe toata bara din spate (mai erau si dinainte de la fostul proprietar) si cu ocazia furtului rotii de rezerva, m-am dus cu colectia la politie, luat autorizatie, CASCO nebunii. M-am programat la Auto Nesti, joi dim am dus mashinutza, sambata pe la 10 m-am dus s-o iau. Fara nici o spaga. Adica, acum ca mi-am luat masina mai buna trebuie sa stau 5 zile pt un vopsit??? Plus ca daca sunt asa de ocupati, de ce nu-si maresc programul, lucreaza in 2 schimburi, nu ma intere, dar eu vreau sa ma serveasca. Au program de boieri, de la 8 dim, la 17.00. Pai aia la Nesti sunt la lucru de la 7 dim pana seara la 18.00 Inclusiv sambata tot de la 7 dim pana pe la pranz... No comment :evil:
Hai ca am fost rea in seara asta :twisted:

Johnny27

Post by Johnny27 »

Nu ai fost rea...Ai fost realista!

Piticu21
Posts: 268
Joined: 14 Dec 2007, 00:18
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Post by Piticu21 »

ma ... CEE'D ul e foarte mare ... adica 1.80 metri e cam lata ... io am reusit de 2 ori, o data incercand sa intru in parcare la casa presei ... (miash picioarele in tampitii care le parcheaza aiurea acolo) si o data n-a avut un taxi loc de mine pe strada, desi ii facusem semn sa astepte ...

La faza cu taxiul m-a atins pe bara si mi-a lasat vopsea acolo, in schimb la casa presei am reusit sa zgarii portiera din dreapta spate, dar ... pm niste polish si as rezolva-o. Asta daca reusesc sa o spal si sa nu ploua :)
The one, The Only ONE

Kia Cee'd 1.6 CRDI - EX - low power + climatronic | Piston Gray
www.piticu.ro
www.blog-auto.ro

alaexus
Posts: 203
Joined: 17 Nov 2007, 18:56
Auto:
Location: Bucuresti

Post by alaexus »

Zgarieturi pana la tabla pe aripa dr spate+bara spate+zgarietura spuerficiala pe portiera. Detalii pe JB. Am programat pe 25 la vopsit la MIT baneasa. Nu m-as fi dus pentru zgarieturi (pe principiul bine cunoscut: lasa sa se mai stranga!) dar daca se vede tabla asta inseamna ca se va vedea si rugina in scurt timp si nu vreau sa-mi bat joc de masina (e prima masina noua!). Doamne ajuta sa iasa bine!
1,4 GSL EX CLASSIC, OIL BLUE
B-73-POW
Album foto: http://picasaweb.google.ro/alaexus/

Post Reply

Return to “Accidente”