[Accident] Accidentul de la Intalnirea Nationala (Bran)

Post Reply
titisor
Posts: 144
Joined: 02 May 2008, 00:24
Auto:
Location: Brasov
Contact:

[Accident] Accidentul de la Intalnirea Nationala (Bran)

Post by titisor »

Malte wrote:Si mie imi scartaie bucata aia de plastic pe care pui piciorul cand nu folosesti ambreiajul,dar nu in urma accidentului de la Brasov,al carui ultim si norocos beneficiar am fost si eu (reprezentat de fecior' miu,ca eu nu am putut sa particip);ultima masina lovita s-a oprit in bara noastra spate,ocazie cu care ne-a curatat gheata acumulata pe acolo si ne-a lasat un punct mic negru pe bara,alaturi de alte doua mai vechi de origine neidentificata.Imi pare rau pt cei mai ghinionisti si sper sa va rezolvati cat mai repede si cat mai bine avariile.

Salut ,

Offtopic dar asta e . Sa inteleg ca tu ai fost(masina) in fata lui George la accident? Ca eu nu retin nici o masina de Constanta.
KIA CEE`D 1.4 LX BEST KOMPASS BLUE
ODO 15000+ Km
BV 29 TCC

CMGeorge
Posts: 82
Joined: 18 Mar 2008, 23:38
Auto:
Location: Tirgu Mures
Contact:

Re: RCA/CASCO - cum poti optine o masina aproape noua?

Post by CMGeorge »

Malte wrote:Si mie imi scartaie bucata aia de plastic pe care pui piciorul cand nu folosesti ambreiajul,dar nu in urma accidentului de la Brasov,al carui ultim si norocos beneficiar am fost si eu (reprezentat de fecior' miu,ca eu nu am putut sa particip);ultima masina lovita s-a oprit in bara noastra spate,ocazie cu care ne-a curatat gheata acumulata pe acolo si ne-a lasat un punct mic negru pe bara,alaturi de alte doua mai vechi de origine neidentificata.Imi pare rau pt cei mai ghinionisti si sper sa va rezolvati cat mai repede si cat mai bine avariile.

Hm... Foarte ciudata daca spuneti ca ati fost lovit.
In momentul impactului eram cu piciorul pe frana, si nu am simtit sa fi lovit mai departe masina din fata mea.
Tot odata am verificat fatza masinii si pur si simplu nu gasesc nimik suspect pe ea... nici o zgarietura, nimik. Numarul e intact.
In cazul asta imi pare foarte rau ca nu a venit si fiu dumneavoastra la politie, ca asa v-ati fi rezolvat si acele puncte negre de pe bara :((
Din cate imi amintesc persoanel din fata mea nu au acuzat nici un soc, ci doar pareau speriati ca ar fi fost afectati si ei.
Imi pare extrem de rau daca ati fost si dumneavoastra atins,

Bucata de plastic am rezolvat-o usor.... am apasat intr-o zi mai cu forta pe ea, si a tacut.
Kia Cee'd sw 1.4 Best Machine Silver.
Incheiere acte dealer: 12 Aprilie 2008
Achitare avans: 23 Aprilie 2008
Comanda: 25 Aprilie 2008
Serie sasiu: 3 Iunie 2008
Livrare: "pe la sfarsitul lui iunie" 2008
Re-Comandat: 25 iunie 2008
Livrat: 6 Septembrie 2008
Prima mea intalnire cu masina:2 Decembrie 2008

CMGeorge
Posts: 82
Joined: 18 Mar 2008, 23:38
Auto:
Location: Tirgu Mures
Contact:

Re: RCA/CASCO - cum poti optine o masina aproape noua?

Post by CMGeorge »

Masina este reparata... o sa revin cu detalii in Jurnalu de Bord (sa vad ce detalii sa bag :P)
Kia Cee'd sw 1.4 Best Machine Silver.
Incheiere acte dealer: 12 Aprilie 2008
Achitare avans: 23 Aprilie 2008
Comanda: 25 Aprilie 2008
Serie sasiu: 3 Iunie 2008
Livrare: "pe la sfarsitul lui iunie" 2008
Re-Comandat: 25 iunie 2008
Livrat: 6 Septembrie 2008
Prima mea intalnire cu masina:2 Decembrie 2008

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Re: RCA/CASCO - cum poti optine o masina aproape noua?

Post by Malte »

Masina noastra era a doua in fata papucului,prima deduc ca era a lui CMGeorge si cica masina noastra s-a miscat si ea f. putin.CMGeorge, stai linistit ca e doar un punct negru pe bara,dupa cum am zis mai aveam doua,nu se stie cum au aparut,dar chiar nu ma deranjeaza.Mai mult ma deranjeaza ca in urma calatoriei am mai colectionat niste ciobituri pe parbriz :x
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

Post Reply

Return to “Accidente”