[Accident] Accident usor, sfat servisare

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Accident usor, sfat servisare

Post by Arnold12 »

La Opel GTT timpul de asteptare pina sa intre masina in reparatie este de 2 luni cu interventi #-o
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Hitlar
Posts: 16
Joined: 24 Sep 2008, 10:59
Auto:

Re: Accident usor, sfat servisare

Post by Hitlar »

@Arnold12

ce-s aia interventi ? [-X

ceva de mancare ? :lol:

crys_bb
Posts: 193
Joined: 29 Feb 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Accident usor, sfat servisare

Post by crys_bb »

ehhh pierzi garantia.....eu am avuto lovita (prinsa la mijloc) akm 5 luni......daune:far stanga,bara fata,capota,bara spate+lampa ceata....le-am facut la double G....lucrarea a durat 5 zile dim momentul sosirii pieselor,si nu se observa nimic......piesele sunt tot originale venite din slovacia.....asa k daca nu se observa nimic......nu or sa vada nici aia de la service.....deci ...dupa parerea mea....reparatia o poti face oriunde numai sa fie de calitate ;)
Fericitul detinator al unei KIA C'EED dakar yellow(alias motanul mustar)-1.4 - 109cp B-XX-YCR
aftermarket - statie + subwoofer

- pleoape + faruri negre....(originalele modificate)

grozel
Posts: 30
Joined: 07 Aug 2008, 10:59
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Accident usor, sfat servisare

Post by grozel »

Multumesc tuturor pentru sfaturi,

ca o concluzie: e foarte relativa si incerta situatia in special pentru ca inca traim in Romania iar calitatea serviciilor lasa de dorit.

Pana la urma am sa incerc sa merg la IMG sa fac reparatia oricat ar dura si ori de cate ori ar trebui sa ma intorc la ei. Problema ar fi timpul pe care nu-l am.

N-as vrea sa ma joc cu garantia, mai am inca 7 ani fara o luna din ea si daca se trezeste vre-un 4 clase cu idei putine si fixe sa mi-o anuleze va fi mai rau.


weekend placut all
pro_cee'd 1.4 GSL Best So Red
http://www.flickr.com/photos/53901228@N00/

crys_bb
Posts: 193
Joined: 29 Feb 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Accident usor, sfat servisare

Post by crys_bb »

mda...ai dreptate dar nu iti poate anula garantia decat la tabla...bafta si putine zile de asteptate ;)
Fericitul detinator al unei KIA C'EED dakar yellow(alias motanul mustar)-1.4 - 109cp B-XX-YCR
aftermarket - statie + subwoofer

- pleoape + faruri negre....(originalele modificate)

Post Reply

Return to “Accidente”