[Accident] Mi s-a spart masina ... :((

bloodyfox
Posts: 3
Joined: 15 Jun 2008, 12:17
Auto:
Location: FOCSANI

Post by bloodyfox »

Dragilor , este un obicei al societatilor de asigurare sa ne plimbe fara rost pe drumuri . Baietii spera ca poate , poate ne lipsim . Dar asa cum ne platim asigurarile care nu-s mici deloc , asa si ei trebuie sa ne despagubeasca . In privinta dovezii , societatea trebuie sa solicite acest lucru printr-o adresa , ca pe ei ii intereseaza imprejurarile savarsirii faptei si alte alea . Politia intocmeste acelasi dosar atat in cazul unei persoane asigurate cat si in cazul uneia neasigurate , cu singura mica diferenta . Dovada solicitata de asigurator . Asa ca te sfatuiesc sa-i calaresti pe jegosi . Cand le platesti asigurarea le fata vaca si cand trebuie sa te despagubeasca le moare vitelul . In Europa in cazul avariilor politia nu are nicio treaba , se merge direct la asigurator .
1,4gsllx mt best black pearl .

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

c.ciprian wrote:De asta as vrea eu ca alarma sa ridice geamurile. Alta chestie care ma deranjeaza e ca nu incepe sa sune in cazul in care incerc sa o armez cu o usa intre-deschisa. Usile incearca sa se inchida, dar se deschid. Totusi alarma se armeaza...
Ce alarma ai? Si mai ales unde ai montat-o?

Aceeasi problema am avut-o si eu, dar s-a rezolvat prin modificare modului in care se ia semnalul de la usi.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

c.ciprian
forumist convins
Posts: 437
Joined: 30 Nov 2007, 17:06
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by c.ciprian »

Eu am o Pirhania simpla montata la MIT Baneasa

michelangelo
norocosul
Posts: 58
Joined: 01 Dec 2007, 18:59
Auto:
Location: Bucuresti

Post by michelangelo »

gata s-a rezolvat. am dat peste un super inspector care doar mi-a atras atentia sa vin cu hartia de la politie atunci cand mi-o dau. binenteles cu interventii in service geamul a fost montat intr-o ora.deci plecat de la servici la 11.30 ajuns la casco la 12.00, asteptat in soare pana la 15.30,la 16.00 aveam hartia pt service. la (nu mai stiu cat) eram la baneasa, la 18.30 am scapat de acolo si mers inspre casa. este cea mai nasoala chestie sa nu ai geam. am murit de cald, de praf si de suparare fiindca eu chiar daca sunt incepator nici macar cea mai mica zgarietura nu i-am pricinuit. oricum asta este 2-a treaba care o patesc aici in drumul taberei.am mai gasit-o odata in parcare zgariata deasupra roti spate stanga desi era loc berechet si urcata toata pe trotuar.zona drumul taberei mi se pare cea mai infecta zona...bine ca am rezolvat...mi-au murit cu siguranta milioane de celule cu masinuta asta ...
kia cee'd 1,6 best culoare pewter beige

rayman
Posts: 522
Joined: 05 Jan 2008, 03:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by rayman »

Felicitari, intr-adevar ce repede a mers...
Hai, capul sus... a trecut!
Cee'd 1.4 Best, Piston Gray, codename BISISICA, ODO: >74 000 KM din 2.04.2008
clic aici sa vezi ce-am mai pozat

Post Reply

Return to “Accidente”