[Accident] Accident DN1 -29.06.2008

antonskky
Posts: 56
Joined: 02 May 2008, 10:03
Auto:
Location: Bucuresti

Post by antonskky »

[/b]Un singur lucru vreau sa intelegi si anume ca, m-am inscris pe acest site"Club Kia.ro" pt.a creea o comunitate "Kia" si nu pt.a ne corecta la ceea ce scriem, sau diverse certuri inutile.
Cred ca daca luam pe fiecare in parte ii putem gasi greseli.Dar de ce sa fim asa rautaciosi, cand putem sa ne spunem doar parerea despre topicul respectiv.Acum ce ar trebui sa facem?Daca nu stii sa scrii, nu stii gramatica si ai cumva o Kia, sa nu dea dreaq sa intrii pe Club Kia ca esti mancat. :D

Si inca ceva...Nu este atat de important cum scriem aici pe forum, sau cat de destepti suntem, important este ca ceilalti sa inteleaga ceea ce am vrut sa spunem.Si nu cred ca am fost atat de analfabet, incat nu ai reusit sa-ti dai seama ce am vrut sa spun.

Cu respect:Antonskky

ciprian75

Post by ciprian75 »

daca pentru ce am sesizat merit sa fiu banat sau blamat asta e, ma supun
dupa cum am spus nu prea ma pot abtine si astfel de exprimari imi "zgarie" urechea:P
chiar daca e un forum dedicat auto ar trebui sa vorbim/scriem aceeasi limba, cu aceleasi regului ca pe unul despre .... plante decorative sau ... basme romanesti....
parerea mea :P

ciprian75

Post by ciprian75 »

PS
nu vreau sa deranjez/jignesc pe nimeni, drept dovada nici nu am retinut numele celui care a folosit exprimarea respectiva
este adevarat ca mesajul pana la urma este inteles dar la fel de bine ne-am face intelesi prin semne ..... sau desene ...... sau pictograme pe peretii pesterilor ....
asta da evolutie :::)))

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

Asa este, fiecare post trebuie verificat inainte de un profesor de limba romana si abia apoi publicat. Poate intra copii mici pe forum si din cauza unora vor devenii analfabeti.

Asa le place unora sa iasa in evidenta....
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

antonskky
Posts: 56
Joined: 02 May 2008, 10:03
Auto:
Location: Bucuresti

Post by antonskky »

measul a fost pt.webdevst

Pt.tine am un singur mesaj:"Meriti sa primesti cupa !"

ciprian75

Post by ciprian75 »

daca e plina cu bere....BUCUROS ::))

antonskky
Posts: 56
Joined: 02 May 2008, 10:03
Auto:
Location: Bucuresti

Post by antonskky »

@ciprian75

Daca tot sunteti atat de destepti cei din Nord, de ce nu va faceti un forum separat ex:ClubKiaNord.Pruteanu.ro ? :D

ciprian75

Post by ciprian75 »

Imi pare rau ca a degenerat discutia care plecase de la un subiect tragic.
Imi cer scuze pentru off topic dar vad ca unii in loc sa accepte o realitate sa "ratoiesc" la cei care le arata oglinda.
Nu ma dau destept, nici cult, nici un maestru al gramaticii romane dar sincer, trimiterea asta cu caracter regional nu-si are rostul.
Daca tot folosim limba asta, macar sa n-o "macelarim" s-o "manelizam" si alte asemenea.
Si pentru ca m-am enervat, DIN MOMENTUL ACESTA AM SA SESISEZ ORICE GRESEALA GRAMATICALA SAU DE EXPRIMARE DE PE FORUM.
Si DA m-ar deranja ca citind forumul asta sau altele, copilul meu sa gaseasca expresii folosite impropriu sau greseli gramaticale(de exprimare) pe care la un moment dat sa le considere ca fiind corecte pentru ca multi le folosesc.
Multumiti ?:)

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

Dragilor, gata cu offtopicul. Nu de alta, dar ati deviat rau de tot de la subiect si in curand va "vede" cineva.
Hehe, asa m-am enervat vineri cand incercam sa ies din Bucurestiul asta aglomerat. Un dobitoc, ca nu-i pot spune altfel, desi nu avea inscrptii de maxi taxi opreste in fata mea, ma chinui sa-l depasesc, pleaca, nu pot, ma bag la loc ca-mi trebuia sa ma incadrez pe dreapta. Vine semaforul, opreste, se face verde, pleaca si ce credeti: DAAAA, opreste in mijlocul intersectiei sa ia pe cineva. Nu claxonez de obicei, dar, nu m-am putut abtine sa nu ma proptesc in claxon si apoi sa-l depasesc si sa-l mai claxonez o data. :evil:
Concluzia, or fii soferii de tir, camioane etc cu multi km la bord, dar si cand esti in trafic cu ei... E drept ca cei care au murit din cauza acestor accidente, de obicei din autoturisme, erau fie in depasire pe contrasens fie au adormit la volan si altele. La accidentul de fata, i s-o fi stricat directia sau nu, eu una nu cred ca vom afla vreodata, asa cum Pauneasca, dupa ce-a omorat o familie nu a facut puscarie. Aici nu mai exista concluzie :evil:

antonskky
Posts: 56
Joined: 02 May 2008, 10:03
Auto:
Location: Bucuresti

Post by antonskky »

@ciprian75

Am facut trimiterea asta cu caracter regional, deoarece tu ai inceput primul prin afirmatia:"trist e ca peste tot( chiar si la tv) se vorbeste asa mai ales cei din sud ".

O seara bestiala !

titisor
Posts: 144
Joined: 02 May 2008, 00:24
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by titisor »

Eu sunt de parere ca fiecare padure are uscaturile ei . Am intalnit si soferi de tir care intrau in depasiri ca dementii si alceva sa fac decat sa pun frana si sa ii las sa treaca cand ii vedeam iesind din spatele meu nu puteam sa fac , dar am vazut la fel de multi care pe zone de serpentine imi faceau semn sa ies in depasire chiar daca eu nu semnalizasem sau nu dadusem semne ca ma manaca in fund sa fac o depasire .
Despre accident , ce pot sa zic , in primul rand vina autoritatilor. De sofer nu zic nimica ca nu stiu toate datele.
Mare pacat de cei nevinovati care au murit , fiarele se repara sau sunt asigurate.
KIA CEE`D 1.4 LX BEST KOMPASS BLUE
ODO 15000+ Km
BV 29 TCC

ciprian75

Post by ciprian75 »

antonskky wrote:@ciprian75

Am facut trimiterea asta cu caracter regional, deoarece tu ai inceput primul prin afirmatia:"trist e ca peste tot( chiar si la tv) se vorbeste asa mai ales cei din sud ".

O seara bestiala !
Nu am auzit prin alte zone geografice expresii de genul "soferul dupa tir" sau "cobor dupa cal" (in ultimul caz existand si riscul de ranire:P)
Multumesc la fel pt urari.
Si eu zic sa incheiem discutia asta off topic ....
Oricum atat timp cat gandim pozitiv e bine :)

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

am vazut si eu la stiri.. nefericitul eveniment...
Si totusi accidente se intampla pe strazi... din cauza soferilor de tir/camioane/autocare.... etc .... sau din neatentia oricarui sofer .... nu conteaza ce masina conduci ... atunci cand esti in trafic esti predispus la accidente si trebuie sa te feresti... cat mai mult posibil ....sa anticipezi miscarile celorlalti participanti la trafic ... etc.... Cu parere de rau proprietarului de ceed` dar cred ca masina l-a salvat .... desi arata destul de sifonata masina ... nu parea a fi afectat si habitaclul(interiorul) masinii.... este o masina ce-ti ofera confort si siguranta sporita . !
P.S. Incercati sa va feriti de imprundenti in trafic ...si sa va rugati sa nu participati involuntar in accidente(sa nu fiti loviti sau acrosati din spate...sau sa intre cineva in tine....) :? Doamne Fereste !
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

webdevst
_webstar_
Posts: 332
Joined: 06 Feb 2008, 10:04
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by webdevst »

Apropo de soferi profesionisti:
"O basculanta care venea din spatele universitatii nu s-a incadrat corect si a intrat cu bena in coltul magazinului aflat linga Universitatea "Alexandru Ioan Cuza". Cei care au ramas prinsi in magazin au reusit sa iasa prin geamul spart de la intrare, dar au tras o spaima mare si citeva zgirieturi." [ via si via ]
Image
KIA Cee'd 1.4 GSL MT BEST Piston Grey ***

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

ciprian75 wrote:Imi cer scuze pentru off topic dar vad ca unii in loc sa accepte o realitate sa "ratoiesc" la cei care le arata oglinda.

Cred ca ar trebui sa-ti verifici posturile tale intai si abia apoi sa critici.
Cat despre copii care intra pe acest forum si risca analfabetizarea, cred ca exagerezi. Nu stiu daca sunt asa multe greseli gramaticale incat o persoane sa deprinda anumite cuvinte sau expresii. Sunt greseli datorita rapiditatii, neatentiei, etc...

Gata cu off topicul din partea mea.

Bafta!
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

Post Reply

Return to “Accidente”