[Accident] Am indoit tabla...

User avatar
mastertech
Master Blaster
Posts: 61
Joined: 04 Jun 2008, 16:20
Auto:
Location: Arad

Post by mastertech »

helici_florin wrote:mai, eu zic maidegraba sa-i lasati pe astia rasariti asa de-odata cu cate 1-2 posturi sa vorbeasca ei cu calculatorul. parerea mea. chiar daca nu e frumos. pana acum unde a fost, nu a zis nimanu nimic ca isi ia masina, dar asa de-data apare ca sa vezi deomle ce problematica e masina asta, nu o mai cumparati ca e un fel de trabant al anilor 2008 :))

si cel de mai sus nu cred ca e singurul specimen cu 2 posturi care doar critica si atat. nu da nici un fel de data ca are masina, doar zice, sa vedeti voi ce a patit cutarescu ..... i s-a rupt masina in 2 ..... deci sa nu va luati (cam asa am citit eu postul lui :D)

si acum ontopic :D: solutia major este cum a mai zis cineva mai sus, loveste de 3 ori in partea cealalta si sa vezi cum e indreapta tabla, pardon cartonul !

tipitip: Avertisment!
Am simtit nevoia sa zic si eu cev :) :
- referitor la treaba cu 1,2 posturi nu sunt de acord cu tine, toti incepem de la 0 mesaje pe forum si tebuie sa crestem - crestere care o putem realiza ori scriind la orice cate o fraza, ori scriind rar si cand avem ceva de spus (acuma ma incadrez in prima categorie).
- referitor la semnatura si locatie sunt de acord cu tine ca ar trebui sa ne trecem masina si locatia;
- sunt intru totul de acord ca nu prea se citesc celelalte topicuri pentru ca am vazut de multe ori aceleasi chestii amintite in topicuri diferite.
- si, desi off topic ca si pana acuma, scrieti in titlul topicului despre ce e vorba si nu titluri de genu "intrebare", "ajutor" etc.
Cee'd 1,4 GSL MT Best Mars RED... iunie 2008... >90000km

caam sd
Posts: 97
Joined: 08 Jan 2008, 21:08
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: Tabla naspa?

Post by caam sd »

nu doresc nimanui sa i se intample cum mi s-a intamplat mie. eu nu am incercat asa alarma, am lovit intr-o roata.

dar am patit altceva:
1 - 2 lovituri de ciocan( dalta, surubelnita) pe plafon in parcare in urma carora m-am ales cu ceva cratere (cu vopseaua sarita)... asta am zis ca hai... a lovit-o cu ceva dar....
2 - niste tipi, au lovit cu piciorul in portiera din dreapta spate, si concluzia celor de la service a fost "inlocuim usa"
3 - nu am pus scut la motor, si am o impunsatura pe tabla capotei dinspre motor (probabil a sarit o pietricica sau altceva)

bai nene... masina asta are tabla subtire!!!
de fapt, as fi facut la fel ca sa o pot vinde la banii astia

PS tocmai am scos-o din service, sunt ok acum... (am casco) dar foarte atent...si cu scut la motor, asa ca "aviz amatorilor..."!!!
daca nu aveti scut aveti grija ce drum alegeti si cat de pietruit este...
si nu provocati vecinii :D

kilometri multi!!!
kia 1.4 best / pewter beige - poze aici: http://picasaweb.google.com/catalinmarica
mercedes benz w203 2.2 elegance / Gri

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Tabla naspa?

Post by Ogy »

Spune-mi cat de proasta este aceasta tabla si sa nu mai zic de vopsea ....a rezistat perfect in urma impactului.
http://cspajura.idle.ro/kia/index.php?imgdir=accident
PS: apasa pe 1/2 la poze
-acel verde nu este de la masina mea -am spalat-o de 3 ori in 2 saptamani, am observat ca are un film ceva pe portiere...sub vopsea.
In anumite parti cred ca a trecut de chit si nu am observat nimic neobisnuit.
Oricum Fiona este verde asa ca nici masinii mele nu ii strica putin verde :P

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: Tabla naspa?

Post by ciprianeagu »

Aoleu ce rai sunteti... :mrgreen: ....
Solutia este la tinichigerie...cu lampa de sudura sau cea cu benzina (ideea e sa incalzeasca tabla) se pune flama pe locul ondulat pana se face portocaliu si apoi imediat cu o carpa cu apa se tamponeaza...in acest mod tabla se contracta brusc si se intinde :D ....bineinteles, asta inseamna un nou strat de sprit-chit, vopsea, lac...eu zic sa o lasi asa pana o vinzi daca e doar "din alt unghi"...deci nu e rau...

PS: am raspuns dupa prima pag...nu am obs ca-s 3 :shock:
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

Post Reply

Return to “Accidente”