Accident-caine

Post Reply
patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Accident-caine

Post by patton »

Astazi am avut "norocul" sa-mi sara un caine in fata, ~100 km/h in afara localitatii, E85. A incercat sa evit, masina s-a comportat f bine din punct de vedere stabilitate, dar tot l-am luat. Parca era drogat, vedea masina ca vine si tot inspre ea se ducea. Daune: Bara fata crapata, aparatoare noroi (intre roata si bara) fata stanga sarit. De maine incepe calvarul asigurare-service, si cum in bacau serviceul tocmai s-a inchis ... Ma gandesc sa o fac la un alt service (reprezentanta a unei alte marci), alternativa e Rodav Vaslui. Ce parere aveti?
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

cataman
Posts: 27
Joined: 13 Mar 2008, 14:46
Auto:
Location: Iasi

Re: Accident-caine

Post by cataman »

Imi pare foarte rau pentru ceea ce ti s-a intamplat si iti recomand si eu sa te duci in Vaslui la Rodav.
Poti sa dai mai multe detalii despre service-ul din bacau? ... de ce anume s-a inchis? ... il renoveaza?... sau care e motivul?.
Bafta!
Kia Cee'd 1.4 BEST Machine Sylver

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: Accident-caine

Post by patton »

La rodav ar fi cel mai bine, e kia, sunt seriosi, etc. Dezavantajul ar fi ca ar trebui sa fac cateva drumuri, sa las masina acolo pana plateste casco. Alti Motors din Bacau s-a inchis pt ca a fugit administratorul cu banii pe niste incasari, asta e varianta oficiala.
Legat de accident, cand am coborat sa vad urmarile impactului ma asteptam sa gasesc spoilerul praf. E doar crapat, a rezista binisor, norocul a fost ca impactul a fost fix in fata rotii, daca era la mijloc se facea praf si radiatorul, ventilator, si poate mai sarea si vreun airbag. Cainele era destul de mare.
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: Accident-caine

Post by patton »

revin cu amanunte: am fost la casco, am deschis dosarul. In plus fata de bara si carenaj (am aflat cum se numeste aparatoarea) mai am portiera si prag infundat.
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: Accident-caine

Post by Razvan_G »

Ai fransiza? Un singur dosar ai deschis?
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: Accident-caine

Post by patton »

Am fransiza 100 E. 1 dosar, a fost doar un eveniment.
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: Accident-caine

Post by patton »

marti 08.09 mers in service, vineri 11.09 masina e ca noua. nicio diferenta la vopsea.
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

costelo
Posts: 396
Joined: 09 Apr 2008, 00:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Accident-caine

Post by costelo »

Cat a fost devizul?
C`EED 1.4 GSL Red Mars- B 85 KTT
comandata 04.04.08- livrata 22.04.08
http://picasaweb.google.com/floreacostel76

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: Accident-caine

Post by patton »

habar n-am. de fapt devizul inca nu e gata, nu am urmat "procedura" normala cu luat devizul, mers pt accept de plata, revenit la service. se ocupa serviceul de astea. saptamana viitoare aflu si cat a fost devizul.
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

cost
Posts: 17
Joined: 16 Dec 2008, 14:41
Auto:

Re: Accident-caine

Post by cost »

"Astazi am avut "norocul" sa-mi sara un caine in fata, ~100 km/h in afara localitatii, E85. A incercat sa evit, masina s-a comportat f bine din punct de vedere stabilitate, dar tot l-am luat. Parca era drogat, vedea masina ca vine si tot inspre ea se ducea. Daune: Bara fata crapata, aparatoare noroi (intre roata si bara) fata stanga sarit. De maine incepe calvarul asigurare-service, si cum in bacau serviceul tocmai s-a inchis ... Ma gandesc sa o fac la un alt service (reprezentanta a unei alte marci), alternativa e Rodav Vaslui. Ce parere aveti?"

Am parerea ca esti un nesimtit, un sadic sau un inconstient caruia i se rupe de ce se intimpla in jurul lui cind conduce. Daca intr-adevar iti parea rau de ce s-a intimplat n-ai fi mentionat cainele in titlul topicului. Nu pot decit sa-ti doresc ca urmatoarea ta intilnire pe sosea sa fie cu un copac sau camion la fel de "drogat" ca amaritul ala de catzel omorit de tine. Si eventual sa posteze prietenii despre asta ! Succes !

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: Accident-caine

Post by patton »

@cost, ai nevoie de un control psihiatric. urgent.
eu nu-ti doresc sa ai vreun accident, iar daca din intamplare ai trece prin ceva asemanator(in incercarea de a evita impactul am fost la vreo 10 cm de a ma rasturna, pe ambele sensuri E85 are la margine niste santuri adanci, betonate pt scurgerea apei, roata dreapta fata era un pic in sant cand s-a oprit masina) sa incerci sa ramai pe strada nu sa intri intr-un copac.
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: Accident-caine

Post by patton »

si inca ceva, eu sadic, nesimtit, inconstient (in mintea ta bolnava) am 4 caini, din care 3 de rasa maidaneza, luati de pe strada. as vrea sa stiu, dumneata, marele iubitor de animale cu ce te poti lauda? ai (dai de mancare) la altceva in afara de purici?
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Accident-caine

Post by crispisu »

Va rog sa incheiati off-topicul!
cost, ai avertisment!

Va rog folositi cu incredere butonul Report di partea drapta jos a postului cu continut jignitor!

Post Reply

Return to “Accidente”