Ajutor!!!Anvelopa si janta

Post Reply
Jonatan
Posts: 22
Joined: 11 Jul 2009, 17:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Ajutor!!!Anvelopa si janta

Post by Jonatan »

Pentru ca traim intr-o tara de nivelul 10.....si pt ca vulcanul care tocmai a izbucnit in Islanda defapt a izbucnit pe soselele din Romania am reusit azi sa imi sparg janta si cauciucul.
Rugaminte: stie cineva ce trebuie sa fac exact acunci cand ma duc la casco....daca trebuie sa fac poza la groapa sau...pui mei chiar nu stiu ce sa fac....pls ajutor
Kia cee`d 1.6 CRDi, Style, mars red, 38.000 km, upgrade xenoane

User avatar
bubumisu
Posts: 1763
Joined: 16 Jun 2009, 17:55
Auto: Kia cee'd SW
Location: Vaslui

Re: Ajutor!!!Anvelopa si janta

Post by bubumisu »

Jonatan wrote:Pentru ca traim intr-o tara de nivelul 10.....si pt ca vulcanul care tocmai a izbucnit in Islanda defapt a izbucnit pe soselele din Romania am reusit azi sa imi sparg janta si cauciucul.
Rugaminte: stie cineva ce trebuie sa fac exact acunci cand ma duc la casco....daca trebuie sa fac poza la groapa sau...pui mei chiar nu stiu ce sa fac....pls ajutor

mai bine ar fi sa chemi asiguratoru sa vada groapa, eventual sa faca poze daca e baiat "gigi" ca daca nu, te chinui degeaba. eventual da in judecata primaria sau daca era in afara ministerul transporturilor, sau puii mei, pe cine are in exploatare tronsonu respectiv , castiga,iti repari buba pe banii statului :D
Ceed SW, 1,4 GSL MT, 109 CP, City, Black Pearl, 2009 ODO:190.000 km
Anvelope iarna 195/65/R15:Diplomat Winter ST (naspa, nu achizitionati gama budget #-o )
Anvelope vara 205/55/R16: HANKOOK Ventus Prime 4 K135 205/55 R16 (midle range cu performante de premium :wink: )
GPL Tomaseto STAG 4 Qbox plus

Post Reply

Return to “Accidente”