ACCiDENT CU VICTIME

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by patton »

daca e lovita in fata, cum de au trecut la pagube carlig remorcare, gaz gpl din butelie, benzina, senzori parcare?
de whisky, vin, verificare arme, undita, nu mai zic nimic, e tiganeala.
Una e sa fii victima si sa-ti ceri drepturile, alta e sa fii nesimtit. In niciun caz sa nu-ti asumi responsabilitatea pt daunele alea penibile.
Coasta care ar fi rupta? daca intr-un accident (nu neaparat auto) te alegi cu o coasta rupta ai de tras vreo 3-4 saptamani. dureri foarte intense, nu poti respira, nu prea te poti misca, nu poti dormi, tusea si stranutul sunt un calvar. asta incepand la cateva minute dupa accident nu dupa 2 saptamani.
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by Ogy »

Delia, o poza cu masina (avariata) se poate ?

User avatar
Doru_taz
Posts: 18
Joined: 24 Aug 2010, 22:24
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by Doru_taz »

bprodan wrote:Imi cer scuze daca parerea mea o sa ti se para incomoda, dar mi se pare corect sa platesti pentru ce ai facut. Si da, cu banii de masina. Nu sunt judecator sa stabilesc eu suma, dar un proces te va costa oricum multi nervi si bani. Insa daca pe mine m-ai tine blocat in spital 60 de zile, eu as pierde citeva mii de euro. Trebuie sa iti asumi raspunderea si sa accepti si riscurile cand esti la volan.
Cateva mii de euro in 60 de zile? Felicitari, inseamna ca esti milionar. Pai daca tie ti se pare normal sa plateasca gazul din rezervor si sticle de whisky si mancare etc pai ar trebui sa te informezi mai bine...ca sa nu fiu mai acid. Mergi Delia in tribunal si sa iti prezinte acte si chitante pt tot ce iti cer, dar cu mare atentie ..sa iti arate facturi pe tot ce iti cer, iar facturile sa fie inregistrate in acea zi. Cat despre semnul picat, acolo e cam greu. In instanta va fii cuvantul tau impotriva cuvantului lor.

Totusi :)) ma bucur ca am gasit pe cineva ce castiga "mii de euro in 60 de zile" si totusi inseamna ca iti permiti cate un pro ceed o data la 6 luni? :) Hapciu
[b]~ The EviL onE ~[/b]
[b]B 85 EVN[/b]
[b]She`s NoT ReD ... She`s So ReD!![/b] (Xenon BeLoud) & Chip Tuning Soon :)

User avatar
apachioara
nicicum
Posts: 421
Joined: 24 May 2007, 22:11
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by apachioara »

Off topic: Poate cele "cateva mii de euro ... in 60 zile" se refera la spaga pierduta in acea perioada.. si DA... atunci e de inteles!
cee'd 1.4gsl Ltd. Ed. Pewter Beige CJ-56-GUG
http://picasaweb.google.com/apachioara2/CeedU

Silvester
SAGEATA ALBA
Posts: 75
Joined: 05 May 2009, 20:33
Auto:
Location: Tg-Jiu
Contact:

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by Silvester »

Imi pare sincer rau pentru cele intamplate...

Daca nu reusesti sa te impaci cu ei, pe o oarecare suma de bani pe care oricum observ ca le-ai oferit-o, asigurarea ta e obligata sa le plateasca toate daunele suferite in urma accidentului (pe care le pot dovedi), inclusiv cele morale, evident intr-o anumita masura, nu sa isi ia doua case si trei terenuri de fotbal de pe urma ta. Dar asta o sa aprecieze judecatorul.

Un proces de genul asta poate dura foarte mult, dar se poate incheia si rapid conform legii micului boc, adica 202. Asta inseamna ca la primul termen sa recunosti si sa regreti cele intamplate sa ti se aplice o pedeapsa in urma savarsirii infractiunii, iar in ceea ce priveste daunele sa se disjunga cauza urmand sa se judece separat.

Nu cred ca le convine sa astepte o perioada foarte lunga pentru a vedea finalizate expertize care la randul lor costa, termene si tergiversari (de ce nu - si din partea ta, pentru ca pana la urma avocatii sunt maestri la a face asta) si cred sincer ca pana la urma or sa cedeze si or sa ia ce le oferi tu + asigurarea.

Oricum, cel mai bine te poate sfatui avocatul tau in ceea ce priveste calea de urmat.

Mult succes !!
CEE'D 1.4 GSL CITY CASSA WHITE

costelo
Posts: 396
Joined: 09 Apr 2008, 00:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by costelo »

dell, stai jos si linisteste-te . Ai casco , ai RCA ... parca nu se mai intampla accidente. Vad ca sunt milogi , iar daca te vad ca incerci cu bani ...esti mancat ...o sa te suga la greu. Asa ca scoate varianta de dat bani din aceasta ecuatie.
M-a bufnit rasul cand am citit lista cu pretentii ,,,sunt tari baieti :lol:
C`EED 1.4 GSL Red Mars- B 85 KTT
comandata 04.04.08- livrata 22.04.08
http://picasaweb.google.com/floreacostel76

dell
Posts: 11
Joined: 10 Feb 2011, 01:37
Auto:

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by dell »

au inceput sa dea semne de cooperare. Suna ca disperatii de cateva zile pe avocatul meu. Au zis ca ei accepta suma de 100 milioane dar sa platesc diferenta ce nu le asigura rca-ul de pe lista lor. Ii lasam asa fara raspuns pana pe 17 martie, au zis ca vin in iasi. Nu au nici un document prin care sa justifice tot ce au cerut ei pe lista si au zis ca nu au de unde sa scoata. De abia acum isi deschide dosarul de RCA. La masina mea imi da dauna totala.Poate atunci o sa reusim sa ne intelegem cu aceasta suma si sa terminam toata povestea asta. Sun tniste oameni nesimtiti, suna la ore tarzii, de multe ori pe zi si vorbesc foarte urat. Mai tot timpul sunt bauti, de abia astept sa scap de ei , sa inchei toata povestea asta ca mi-au mancat nervii. Stiu ca suma pe care le-o dau e destul de mare, dar imi doresc sa scap de proces, plus ca exista riscul ca dupa proces sa raman fara permis, sa se anuleze si sa stau pe tusa un an.

Dannyboy
Posts: 974
Joined: 07 Feb 2009, 16:03
Auto: Hyundai i30 1,6 CRDI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by Dannyboy »

Am o indoiala pe chestia cu anularea permisului. Cate zile de spitalizare au acumulat victimele? S-a stabilit ceva in urma anchetei politiei de la fata locului? Daca nu pot prezenta chitante, pentru ce le dai bani? Ca idee, ai facut vreo plangere pentru hartuire? Cam asa se cheama ceea ce fac impricinatii. Sunt doar cateva intrebari care mi-au venit as la repezeala.
Viața e ca un tren. Cel mai bine e la vagonul-restaurant.

costelo
Posts: 396
Joined: 09 Apr 2008, 00:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by costelo »

"Eu am fost imobilizata la pat timp de 9 zile cu internare, ei nu au necesitat internare"....citat din ce a spus Dell
Dell, daca te loveai de un tir cu marfa ce faceai ...acu erai bun de plata :lol:
De curiozitat ...ce varsta ai ?
C`EED 1.4 GSL Red Mars- B 85 KTT
comandata 04.04.08- livrata 22.04.08
http://picasaweb.google.com/floreacostel76

dell
Posts: 11
Joined: 10 Feb 2011, 01:37
Auto:

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by dell »

Eu nu le mai raspund la telefon. Referitor la zilele de spitalizare numai ei stiu cate au.O sa ma intalnesc cu ei pe 17 cand vin in prezenta avocatului sa vad ce zic si sa luam o hotarare. Referitor la plangere a zis avocatul ca va face pentru ca l-au jignit atat pe el cat si p emine prin intermediul lui, si au incalcat relatia dintre avocat si client, neacceptand comunicarea prin intermediul avocatilor, cautandu-l numai pe el de nu stiu cate ori pe zi si spunandu-i tot felul de povesti. Se da mare plutonier sef cu nu stiu cate functii si nu stie sa vorbeasca cu oamenii.Sincer nu pot s ainteleg cum pot sa fie asa niste oameni. Nu am am facut nimic intentionat, nu am vrut eu sa ma nenorocesc pe mine pe viata si pe ei. Dar zilele in care traim ne fac sa fim atat de 'buni'.

dell
Posts: 11
Joined: 10 Feb 2011, 01:37
Auto:

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by dell »

Am 25 de ani :). probabil cand s-au uitat la mine au zis ca par un copil de bani gata care isi permite orice :lol:

Silvester
SAGEATA ALBA
Posts: 75
Joined: 05 May 2009, 20:33
Auto:
Location: Tg-Jiu
Contact:

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by Silvester »

Sper sa ai un avocat bun...

plangere poate face doar daca poate dovedi ceea ce sustine, ori daca a purtat discutii telefonice ma indoiesc sa poata face dovada faptului ca a fost jignit etc... plus ca nu se preteaza nimeni la plangeri de genul asta, decat in cazul in care vrea sa ii sperie pe maimutzoii aia...

oricum, devine interesant, eu iti doresc mult succes si mai tine-ne la curent.
CEE'D 1.4 GSL CITY CASSA WHITE

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by patton »

lista aia penibila sa nu o platesti niciodata, nu e intelegere e tiganie. chiar daca as pierde permisul 1 an n-as plati sticle de vin, gpl si undite.
chestia cu "plutonier sef" nu inseamna nimic. ba, chiar, un militar are de pierdut profesional, daca se comporta asa.
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

User avatar
Doru_taz
Posts: 18
Joined: 24 Aug 2010, 22:24
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by Doru_taz »

NU LE DA NIMIC!
Sfaturile mele :
- deschideti proces pt hartuire
- prezentati lista de pretentii (pt a arata Instantei ce pretentii exagerate au) si se vor dovedi a fii declaratii mincinoase
- inregistrati convorbirile
- lasati compania de asigurari sa plateasca eventualele pagube
- nu te purta precum ai omorat oameni sau ceva de genul !!! In astfel de momente, trebuie sa ai putere si sa fii echilibrat, daca ai un moment de slabiciune, ei vor profita.
Aratati-le ca sunteti dispusi sa mergeti pana in panzele albe, fiind "plutonier major" (acest grad a fost desfiintat cu ani in urma... sa presupunem ca lucreaza in MAI sau MApN ceea ce duce la urmatoarele : in cazul in care va fii implicat intr-un proces, va fii suspendat temporar pe durata procesului (deoarece Statul nu dispune de resurse pt a plati persoane care nu se prezinta la servici din terte motive, m-ai ales cu caracter penal) Atata timp cat ii vei actiona in judecata, iti garantez ca vor lasa ciocul muuuuuuuuuuuuult mai mic si se vor calma.
Dauna de pe masina, consider-o avans pt urmatoarea masina :) Ia-ti Pro Ceed =D> si ... foaie verde.
Asteptam vesti.

P.S : DACA LE DAI BANI, ITI JUR CA TE VOI URMARI SA MA LOVESTI, CA SA MA IMBOGATESC SI EU :) sa fac mii de euro in 60 de zile. Cu drag, un coleg :)
[b]~ The EviL onE ~[/b]
[b]B 85 EVN[/b]
[b]She`s NoT ReD ... She`s So ReD!![/b] (Xenon BeLoud) & Chip Tuning Soon :)

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ACCiDENT CU VICTIME

Post by Ogy »

1. Doru te cauta lumea si tu esti pe aici? Le: pana la urma v-ati gasit! :)
2. Exista si azi gradul.
2.1 plutonier şef - plutonier ajutant şef (nimic care sa ne dea pe spate).
PS: urmeaza-i sfatul lui Doru, ca de nu, facem coada... :)

Post Reply

Return to “Accidente”