Portiera Infundata.

Post Reply
DjFuN
Posts: 322
Joined: 26 Jul 2008, 11:04
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Portiera Infundata.

Post by DjFuN »

Salutare tuturor. Am si eu nevoie de un mic ajutor. Acum 1 saptamana am avut un mic accident, asteptam la stop sa ma incadrez si dintr-o data m-am trezit cu o masina infipta in portiera, nenea de la volan a dat frumos cu spatele si a plecat mai departe...socat de ce sa intamplat n-am stiut ce sa fac pe moment, dupa cateva minute am sunat la politie dar mi-au spus k nu ma pot ajuta cu nimic daca nu sunt victime...totul sa intamplat in jurul orei 1:30. Am fost dupaia la politie sa reclam ce sa intamplat, si nenea politai imi zice sa vin dimineata ca la ora asta nu face nimic, asa este la noi...am venit dimineata am dat declaratie tot..si de 1 saptamana tot astept sa il gaseasca pe vinovat sa imi fac masina, intre timp m-am gandit sa o fac pe casco pentru ca numai pot astepta asa, sa stau cu portiera infundata, ma doare sufletul knd o vad asa. Ce ma sfatuiti? Sa astept sa rezolve politia? Sau sa ma duc frumos la casco sa o repar? .... La cum stau lucrurile la noi in tara sigur mai trec cateva saptamani pana rezolva politia, poate chiar luni....La casco vor fi probleme ceva? Sau ce pasii trebuiesc urmati? Astept raspunsurile voastre.Multumesc.
Kia Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
ODO: 66000Km,

- Car Alarm
- Xenon Philips 8000K
- Auto Sheet Llumar
- Sistem Follow Me Home
- Led Lights Positions 66Smd
- Led Lights Glove Compartment 12Smd
- Led Lights Ceiling 12Smd
- Led Lights Number Plate 6Smd
- Wheels Kia Type A 16 / Tires Dunlop FastResponse
- Tires Dunlop Winter Sport M3 R16

User avatar
zaboss
Posts: 1180
Joined: 16 Sep 2010, 21:41
Auto: Kodiaq 2.0 TSI, 4x4 DSG, Style
Location: București
Contact:

Re: Portiera Infundata.

Post by zaboss »

Dacă nu ai fost pe fază să vezi numărul celui care a făcut-o trebuia să o declari "lovită în parcare" şi până acum era deja reparată (mă rog, după luptă, mulţi viteji se-arată...). Este posibil să mă înşel, dar fiind o cercetare a poliţiei în curs, cei de la asigurări pot să amâne plata până la finalizarea cercetărilor. Cel mai sigur este să suni la ei. Cu cine faci... banking? :lol:
____________________________________
Light travels faster than sound. That's why most people appear brighter untill you hear them speak.

DjFuN
Posts: 322
Joined: 26 Jul 2008, 11:04
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Portiera Infundata.

Post by DjFuN »

Am uitat sa scriu, Numarul l-am retinut nu a fost problema....Dar momentan nu am primit nici-o veste. Masina este in leasing, la UniCredit...
Kia Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
ODO: 66000Km,

- Car Alarm
- Xenon Philips 8000K
- Auto Sheet Llumar
- Sistem Follow Me Home
- Led Lights Positions 66Smd
- Led Lights Glove Compartment 12Smd
- Led Lights Ceiling 12Smd
- Led Lights Number Plate 6Smd
- Wheels Kia Type A 16 / Tires Dunlop FastResponse
- Tires Dunlop Winter Sport M3 R16

trololol
Posts: 46
Joined: 22 Dec 2010, 10:06
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Portiera Infundata.

Post by trololol »

Pai daca i-ai retinut numarul, atunci care este problema ?
Te duci la politie, declari ca te-a lovit masina respectiva si ca a fugit de la locul accidentului si politia ar trebui sa fie suficient de motivata, nu de alta dar asta e o treaba destul de serioasa. Parerea mea este sa faci presiuni la politie, ca nu este deloc greu pt ei sa-l notifice pe proprietar si sa-l cheme la sectie.

DjFuN
Posts: 322
Joined: 26 Jul 2008, 11:04
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Portiera Infundata.

Post by DjFuN »

A trecut 1 saptamana fara nici-un raspuns :(
Kia Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
ODO: 66000Km,

- Car Alarm
- Xenon Philips 8000K
- Auto Sheet Llumar
- Sistem Follow Me Home
- Led Lights Positions 66Smd
- Led Lights Glove Compartment 12Smd
- Led Lights Ceiling 12Smd
- Led Lights Number Plate 6Smd
- Wheels Kia Type A 16 / Tires Dunlop FastResponse
- Tires Dunlop Winter Sport M3 R16

Post Reply

Return to “Accidente”