Marea coloana Live

Poze, filmuleţe, amintiri, emoţii...
Post Reply
User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by danny86 »

asta sa fie problema.......insa acolo chiar ar fi o zona perfecta atat pentru a scrie din masini clubkia cat si pentru poze
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

User avatar
bobu05
Posts: 621
Joined: 15 May 2007, 13:33
Auto: BZ-21-NBA
Location: Buzau

Re: Marea coloana Live

Post by bobu05 »

Unul se suie pe Tampa pe platforma unde scrie Brasov si ceilalti ne asezam in Piata Sfatului.
Image
BZ-21-NBA, Sportage 1.6 TGDI 7DCT Gt-line black pearl sosit 07.11.2017, 50000 km
Bz-07-NBA, Xceed 1.5 TGDI 7DCT Style plus MY21, 25000 km

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by Ogy »

Nu rezolvam mai simplu cu o macara? Asa ne dispunem unde avem loc si putem.

anotherday
Posts: 31
Joined: 17 May 2007, 14:25
Auto:
Location: Brasov

Re: Marea coloana Live

Post by anotherday »

Din pacate, in Piata Sfatului nu ar incape nici stivuite 200 de Kiutze, spatiul e prea mic. Vederea ar fi insa grozava...
1.4 GSL LX MT "Limited" Black Pearl - scaun regl, proiectoare, tetiere, presuri, cheie 3 butoane +Viper

anotherday
Posts: 31
Joined: 17 May 2007, 14:25
Auto:
Location: Brasov

Re: Marea coloana Live

Post by anotherday »

Ar fi insa mult mai grozav sa le asezam pe camp si sa le filmam dint-un dirijabil / balon cu nacela... mai ieftin decat cu elicopterul, si poate gasim si sponsor... care sa-si faca reclama cu ocazia asta...
1.4 GSL LX MT "Limited" Black Pearl - scaun regl, proiectoare, tetiere, presuri, cheie 3 butoane +Viper

User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by danny86 »

eu raman la parerea mea........ :D :D :D ....cum am mai spus acolo intra nu 500....1000 de masini.....inaltime este....de urcat am vazut ca se poate....... :D :D
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

User avatar
MAC_76
Ex-user B 79 JLN
Posts: 14
Joined: 09 Feb 2009, 00:21
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by MAC_76 »

A fost foarte buna ideea de a avea un imn, de asta o sa ma ocup eu, va anunt cand e gata pe:
viewtopic.php?f=132&t=6927

Daca am mai postat un mail de genul nu va suparati pe mine dar nu mai stiu unde.

rebeu
Posts: 187
Joined: 18 May 2008, 15:24
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by rebeu »

B 79 JLN wrote:Ai avut noroc dark_anca2003 , ai fost in coloana in fata mea si nevesti-mii i-a placut masinutza ta, frumoase stickere. Nu gasesc si eu pe cineva care sa fi fost pe langa mine :((
Hummm... eu credeam ca s-a uitat toata lumea la pozele mele... Tu... m-ai sarit...
Ia uite aici si la urmatoarele... ai rabdare sa se incarce filmul... dureaza ceva si depinde mult de banda disponibila in momentul in care clicai tu in link. Am 50Mbps dar... numai la teste iese asha... in real life... [-o<
Radu B | Kia Cee'd SW Base, 1.6 DSL HP, Machine Silver, B-02-AMH
Poze

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by spdblue »

Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

dulaul
Posts: 429
Joined: 12 Apr 2009, 15:28
Auto:
Location: IASI

Re: Marea coloana Live

Post by dulaul »

Cred ca se vor gasi destui entuziasti :mrgreen:
Kia Cee'd 1.6 GSL City, isg, GPL,Pewter Beige
Poze
Jurnal de bord Image

Image

masterblaster
VOOM.RO
Posts: 1161
Joined: 15 May 2007, 20:34
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Marea coloana Live

Post by masterblaster »

am pus si pe blog: http://kinderu.wordpress.com/2009/10/14 ... lubkia-ro/

desi nu am prea mult cititori acolo :lol:
www.voom.ro / Kinderu
He who wants too much from life ends up losing everything! But he who wants too little ends up not having anything at all!

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by mykep »

In Brasov exista un turn CET destul de inalt de unde se poate vedea cam tot pe o raza de 360 grade. Locatii in jur de adunat masini sunt destule, pentru a urca pe turn pentru niste poze se rezolva cu o cerere catre CET Brasov si un instructaj de protectia muncii. Niste poze ca sa va faceti o idee:

Image
Image
Image
Image

Camp in jur de adunat masinutze se observa ca este suficient deasemenea si destule cai de acces.
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by spdblue »

masterblaster wrote:am pus si pe blog: http://kinderu.wordpress.com/2009/10/14 ... lubkia-ro/
desi nu am prea mult cititori acolo :lol:
Noi te-am gasit si acolo, merita sa citesti articole consistente. =D>
Iata ca am un pic de timp sa-mi postez impresiile si cateva poze http://picasaweb.google.com/spdblue/Nat ... ombrie2009#
(sunt facute cu telefonul, dar sunt bune) care nu cred ca pot fi folosite pentru omologarea coloanei ci mai degraba pot fi un "remeber" placut la ceea ce s-a intamplat vis-a-vis de evenimentul coloana, acestea fiind facute in locatia de la Bran.
Premergator evenimentului pe jos, cu masina, pe bicicleta, impreuna cu "muschetarii" brasoveni am impartit fluturasi, mi-am pus 3 afise pe masina (am defilat si prin Bucuresti cu acestea :lol: ), mi-am molipsit familia care m-a ajutat, m-a inteles si mi-a acordat sprijin pentru a face cunoscut ceea ce am realizat, noi toti, la Brasov, inclusiv in a facilita legatura cu media.
(sotia mea spune ca-si doreste sa se raincarneze intr-o masina Kia :) , atat de mult m-am implicat in acest evenimet, alaturi de toti cei care au facut-o).
Cu nici 24 de ore inainte de eveniment, cativa dintre participanti ne-am reantalnit in locatia din Bran, asta dupa ce au fost parcurse traseele, facute notite, luate detalii din teren si totul pentru a face o schema a traseului pe care urma sa ne deplasam, realizata atunci seara si printata impreuna cu regulamentul de participare sambata dimineata.

A venit si ziua cea mare, cand, de ce sa nu recunoastem, avalansa de masini Kia ne-a coplesit sufletele de bucurie.
Timpul insa s-a scurs mult prea repede pentru noi, distribuirea plicurilor, aranjarea masinilor, culegerea datelor, mai un sticker lipit, poze, intrebari (si eu vreau sa fiu membru clubKia.ro, cum procedez? etc.) explicatii, solicitari de stegulete, o gustare, un suc sau o cafea servite in locatia celor de la Martax, emotii, bucuria revederii toate acestea si nu numai au dat culoare si farmec unui eveniment frumos, coplesitor prin desfasurarea de forte.
A-si dori sa multumesc tuturor celor care au fost prezenti si care si-au adus aportul in realizarea acestei coloane. Satisfactia este mare si datorita faptului ca unii dintre noi au trecut peste resentimente, peste orgolii si au demonstrat ca "performanta este data de om", cum imi place mie sa spun.
Ca sa fiu mai explicit, am vazut pe ici, pe colo, masini cu stickere din cele 3 forumuri Kia si masini fara si ai caror proprietari nu fac parte din vreunul. Acest fapt va lamuri o data pentru totdeauna faptul ca forumul clubKia.ro este deschis (de altfel in regulamentul de participare nu exista nicio restrictie, in afara de cea de a conduce o masina Kia) poate organiza o activitate si nu este deranjat de prezenta altor oameni, dimpotriva i-am primt cu bucurie si placere, am depanat amintiri, am schimbat impresii, ne-am pus la dispozitie numerele de telefon, am stat la masa etc. totul desfasurandu-se intr-o atmosfera joviala, placuta.
Din cele 226 de nume voi mentiona unul @cmg_goerge care a pus umarul si ne-a acordat tot sprijinul, atat in formarea coloanei cat si pe traseu, acest om nu si-a schimbat caracterul =D> (pe marginea acestui subiect nu doresc nicio polemica, sub nicio forma, m-am folosit de un drept constitutional si legal pentru a multumi unui om si atat).
Telefoane date, alergaturi, consultari, presa, interviuri, lamuriri, redimensionarea locului de incolonare...si coloana se pune in miscare. Imensa, nesfarsita, colosala, impresionanta. A-si fi vrut sa vad toate acestea dintr-un elicopter, sa vad forfota, miscarea oamenilor ,a masinilor, sa cuprind imaginea unor eforturi majore si personale facute de fiecare dintre noi, cei care am facut acest lucru posibil.
Important este ca spre deosebire de randul trecut, din fericire acum nu am avut incidente in trafic si spre multumirea nostra s-a dublat.
La prima coloana am avut nr. 114, iar acum 212.
Cu deosebita consideratie imi scot palaria in fata dumeavoastra, ma inclin si adresez felicitari si multumiri celor 226 de participanti si tuturor celor care ne-au ajutat. A fost si va ramane un eveniment aparte, placut, frumos, deosebit. A fost o desfasurare de forte demna de cartea recordurilor.
Desigur, pot fi spuse mult mai multe lucruri, asa ca, cine simte nevoia, poate sa-si astearna gandurile pe aici.
clubKia.ro & Martax un tandem pentru un record mondial. Un gand bun si numai bine. Drum bun si asfalt sub roti.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

dulaul
Posts: 429
Joined: 12 Apr 2009, 15:28
Auto:
Location: IASI

Re: Marea coloana Live

Post by dulaul »

Frumos speach @spdblue, intru infratire =D> Eu zic ca vom rupe mai tare aceste bariere data viitoare astfel incat sa vina si membrii din celelate cluburi la evenimentele pe care le organizam.

PS: schimba in semnatura link-ul de la Albume cu acesta http://picasaweb.google.com/spdblue :mrgreen:
Kia Cee'd 1.6 GSL City, isg, GPL,Pewter Beige
Poze
Jurnal de bord Image

Image

TheViper
Posts: 38
Joined: 22 Jun 2009, 12:40
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Marea coloana Live

Post by TheViper »

=D> spdblue =D> farte frumos spus (si cafeaua a fost buna :P)
stand si citind reactiile voastre si laolalta cu amntirile de la coloana imi apare un mare zambet pe buze, iar asta deoarece rar se mai gaseste ca o comunitate on-line sa aiba un ecou asa mare si in viata de zi cu zi (cel putin la noi in tara).
mii de multumri tuturor si sper ca voi putea data viitoare sa va cunosc mai bine stand la un pahar de vorba & co. :)
Image
Image
AlbumFoto
Alarma, Senzori parcare, Tetiere active/suport lombar
B 09 CJE
ODO ~ 16500

Post Reply

Return to “Impresii de la Coloană”