Datele din taloanele distribuite la Coloană

Aici strângem filmări şi fotografii eleocvente, datele celor care nu au apucat să completeze taloanele, etc.
Post Reply
tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Datele din taloanele distribuite la Coloană

Post by tipitip »

Cei care nu apucaseră să le completeze când am trecut eu să le culeg cu chubby, sunt rugaţi să mă contacteze pe orice cale (incl. datele din semnătură, tel., mail... )
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: Datele din taloanele distribuite la Coloană

Post by MeGeNe »

Stiu ca e inuman, dar eu cred ca ar fi bine sa fie postata o lista cu cei de la care aveti datele. Sa transmita datele cei care nu se regasesc in lista. Poate s-au pierdut unele biletele cu datele iar cei care le-au dat stau linistiti. Stiu si eu, macar o lista care sa cuprinda numarul din Coloana ale celor la care aveti datele. E mai naspa de gasit datele celor care nu intra pe forum.....Dar s-au mai schimbat telefoane, adrese...Poate ii cunoaste cineva....Sau o lista cu numerele din Coloana care nu au depus datele....Nu dati cu pietre, e doar o parere
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Datele din taloanele distribuite la Coloană

Post by crispisu »

E cam greu sa postezi o lista cu 150 de pers si date...si sunt convinsa ca nimeni nu va depune efortul sa citeasca acea lista enorma sa vada daca cei pe care ii cunoaste se afla pe lista. Nutresc speranta ca cei care nu intra pe forum au dat deja datele lor la coloana. Si oricum, cred ca chiar si cei care nu sunt membri pe forum intra sa vada daca s-a omologat sau nu...si sper sa vada rugamintile noastre fierbinti [-o< [-o< [-o<

scdvv
Posts: 250
Joined: 17 Aug 2009, 21:58
Auto:
Location: Brasov

Re: Datele din taloanele distribuite la Coloană

Post by scdvv »

crispisu wrote:E cam greu sa postezi o lista cu 150 de pers si date...si sunt convinsa ca nimeni nu va depune efortul sa citeasca acea lista enorma sa vada daca cei pe care ii cunoaste se afla pe lista. Nutresc speranta ca cei care nu intra pe forum au dat deja datele lor la coloana. Si oricum, cred ca chiar si cei care nu sunt membri pe forum intra sa vada daca s-a omologat sau nu...si sper sa vada rugamintile noastre fierbinti [-o< [-o< [-o<
Ba e chiar f. usor, dai CTRL+F (cautare) si-ti evidentiaza textul cautat (o functie similara din Office).
Mai greu cu scrisul efectiv al listei, desi in mod normal ea ar trebui constituita intr-o baza de date altfel nu ar fi avut rost totul; apropo, ce se intampla cu datele din acea baza de date?
Kia cee`d Best SW 1,4 -109 CP - So Red 2009
&
Ford Focus HB 1,6 - 115 CP - Black 2008
&
Skoda Octavia 1,6 TDI - 105 CP - Bej cappuccino 2010

Jurnal de bord
Poze
Avatar marit

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Datele din taloanele distribuite la Coloană

Post by crispisu »

Despre ce baza de date vorbesti? Mi se pare destul de clar ca acele bilete au fost facute pentru a fi trimise la guiness. Nu o sa se apuce nimeni sa faca o baza de date cu ele...si cam ce as putea face cu ea? deci....eu una nu o sa ma apuc sa fac acea baza de care zici tu acolo...in cel mai rau caz voi scana acele biletele si le voi trimite la guiness sa se vada ca datele sunt reale si ca fiecare participant a completat biletelul.

User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: Datele din taloanele distribuite la Coloană

Post by MeGeNe »

@crispisu, nu te supara pe mine, dar uite cum zic eu sa facem: luam o hartie, scriem pe ea toate numerele de participare de la 1 la 220 (sau cati participanti am fost), apoi luam biletele si taiem numerele de pe foaie. Cele care raman netaiate le postam pe forum, sa se stie datele cui lipsesc. Repet, e posibil sa se fi pierdut bilete. Eu, de exemplu, stiu ca l-am pus in cutia cu care a venit chubby. Stiu ca e putin de munca, dar alta solutie nu vad.......Hai sa facem treaba pana la capat, daca vrem sa iasa bine. Daca e nevoie de ajutor, tipa si vedem noi cum facem.
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Datele din taloanele distribuite la Coloană

Post by crispisu »

Eu sunt de acord...nu sunt de acord cu insinuarile unora, gen ce se intampla cu datele nostre cu nu stiu ce baza de date etc...
mai avem de starns si niste biletele de la cateva persoane si pe urma ne apucam sa facem cum ai spus tu...daca va fi nevoie de help te anunt :wink: mercic

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Datele din taloanele distribuite la Coloană

Post by tipitip »

Totuşi... mai sunt persoane care n-au trimis taloanele. Mă tem că o să va trebui să iau la mână filmările şi taloanele şi să spun ce numere de înmatriculare nu au trimis #-o .
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: Datele din taloanele distribuite la Coloană

Post by MeGeNe »

@crispisu, poate aduci la Ploiesti taloanele de la Coloana, sa rezolvam odata si problema asta.......Oare nu e tarziu pentru omologare?
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Datele din taloanele distribuite la Coloană

Post by crispisu »

Da, le aduc...daca vrei ne putem intalni cumva si inainte de Ploiesti...
tarziu nu este, putem trimite oricand, important e sa avem toti participantii (asta ca sa avem vreo sansa)...

Post Reply

Return to “Materiale necesare omologării Guinness Book”