Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Forum rules
1. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
2. Offtopicul este interzis

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică
Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!
Arnold12 - Sa stiu toate detaliile a 730 de modele de tavite (by the way - s-au inmultit...) este mai greu, dar preturile sunt chiar simple... :D
Preturi: pentru portbagajele mici (Picanto, Rio HB, Fiesta, Clio, Corsa, Polo, Matiz etc) pretul este 35.13 euro cu TVA (aprox 130 RON) ; pentru portbagajele medii si mari (Cee'd, Sorento, Sportage, Golf, Focus, Passat etc) pretul este 39.92 euro cu TVA (147 RON).

Pentru Club Kia– 10% reducere sau transport gratuit prin curier rapid (avantaj client 18 RON) – la alegerea voastra.

Mircea

vlady_b
Posts: 211
Joined: 15 May 2007, 20:09
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by vlady_b »

Acum uitandu-ma pe topic, mai pe la inceput te intrebasem de presuri pentru RIO si nu stiai exact ce sa-mi zici. Ma intereseaza presuri textile pentru RIO sedan din 2006. Ai idee cand o sa incepi sa aduci? Cat o sa coste? Merci.

By the way tavite pentru RIO sedan ai? Intra la categoria portbagaje medii?


Numai bine
Vlad
Kia RIO 1.4
Image

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

vlady_b - Despre presuri - nimic nou. Scuze, dureaza...

Tavita: Rio HB dupa 2005 este 35.13 euro, dar Rio sedan este 39.92.

Mircea

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

@themircea - mersi, dupa vacanta la Bran te sun si platesti tu transportul :D
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Arnold12 - Vacanta placuta si drum bun! Te astept cu comanda. :D

Multumesc,
Mircea
0720.699655, 0256/275273

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

Salut!

@themircea---ce se mai aude de presurile alea?!sigur o sa poti sa faci rost?!ca sunt multi care vor asa ceva...si nu vr sa asteptam degeaba!


apropo:dupa Paste...pe 30 aprilie...o sa fiu prin resita cateva zile si o sa dau si prin timisoaraca sa iau o tavita pentru spate...a mea este hatchback!poate imi lasi un nr de telefon si sunt eu cand sunt ion timisoara!nuami bine!
KIa Cee'd,1.4, 109CP--Cine n-are Cee'd sa-si cumpere!:)

http://picasaweb.google.com/rikyriky8/MasinutzaMea

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

riky - In legatura cu presurile de interior - dupa cum am tot scris, nu vreau sa ma arunc cu capul inainte si sa aduc niste porcarii. Cred ca si la noi, gusturile nu se mai indreapta spre ieftin si prost, ci spre calitate, chiar daca trebuie sa o si platim... Decat sa-ti iei de trei ori pe an presuri ieftine, mai bine iti iei o data la doi ani ceva bun, nu?
De mocheta am gasit faine, dar nu cred ca la noi sunt potrivite... Ce zici? S-ar cere de mocheta?
De cauciuc, ori nu sunt personalizate, ori nu sunt de calitate, ori arata grobian de-a dreptul... Caut mai departe.

In legatura cu tavita: ai Ceed HB cu compartiment de depozitare sub mocheta, sau fara? Telefonul meu este mai jos. Te rog sa ma suni ca sa o pun deoparte, sa nu ma fac de rusine.

Multumesc,
Mircea
0720.699655, 0256/275273

par
Posts: 62
Joined: 25 Feb 2008, 18:33
Auto:
Location: Cluj

Post by par »

Tavile astea pentru portbagaj nu creaza ceva condens?
Ma gindesc sa nu apara ceva probleme in timp.
Radu
Cee'd SW 1.4 BEST (2008), 220.000 km

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

@themircea--ai dreptate in ceea ce priveste presurile..mai bine dai un ban un ploos dar ai ceva de durata...in legatura cu cele de mocheta...nu se merita..cel putin asa cred eu...cred ca daca vr sa aduci presuri sa aduci din cauciuc...cele de mocheta nu o sa se vanda pentru ca nu prea avem infrastructura pentru a tine in masina numai mocheta:(


mi-am notat nr de tel si cu vreo doua zile inainte sunt sa-mi anunt prezenta pe taramul alb-violet:) nu am spatiu de depozitare sub mocheta ddin portbagaj....are vreo importanta?!ca nu inteleg...


numai bine si un Paste Fericit!!!!
KIa Cee'd,1.4, 109CP--Cine n-are Cee'd sa-si cumpere!:)

http://picasaweb.google.com/rikyriky8/MasinutzaMea

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

par- Nu au cum sa creeze condens. Nu determina doua volume cu temperaturi si umiditati diferite din cauza carora sa se genereze condens. Aerul circula in cntinuare si neajungand umiditate sub tavite, eventuala umezeala de deasupra se evapora sau se sterge fara a imbiba mocheta.

Riky - Multumesc pentru sfat / parere. Asa ma gandeam si eu... :)
In ceea ce priveste spatiul de depozitare - podeaua portbagajului ar fi mai sus cu cativa cm, contururile la acel nivel sunt putin altele, suprafata difera putin.
Am retinut - Ceed Hb fara tavita compartimentata sub mocheta. Te rog sa ma anunti cand doresti.

Multumesc,
Mircea
0720.699655, 0256/275273

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Incepand de saptamana viitoare voi aduce si Bandouri de protectie laterale si de colt personalizate pe model de masina.

Avantaje: protectia caroseriei impotriva micilor zgarieturi si lovituri din trafic sau parcare, dar si functie estetica.
Sunt produse din materiale de calitate superioara, cu tehnologie moderna si finisare de inalta calitate. Nu contin elemente metalice care ar putea provoca coroziunea caroseriei. Un set complet (laterale si colturi) costa mult mai putin decat repararea unei zgarieturi de cativa centimetri.

Montajul este foarte simplu, pe baza instructiunilor incluse in pachet. Lipirea se face cu banda dublu adeziva M3, nu necesita gaurirea caroseriei.
Preturi: Bandourile de protectie laterale – set 4 bucati – kit complet cu instructiuni de montaj – 33.5 euro (~121 RON).
Bandourile pentru coltul barii - set 4 bucati – 20.05 euro (~73 RON).
Evident, din aceste preturi scadeti 10% sau transport gratuit, ca si la tavile pentru portbagaj.
Se pot cumpara si pe bucata, nu doar la set, daca in urma unui „eveniment” s-a pierdut doar un element.

Am poze, dar incerc sa ma descurc cu postarea lor... :oops:

Mircea
0720.699655, 0256/275273

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Image
Image

OK, daca introduceti link-ul in fereastra browser-ului de net, se vad pozele.
Totusi, de ce nu se vad si aici, in forum, cum se vad cele puse de voi, sau alea pe care le-am postat eu in primul post din topic? :?:

adimot
Posts: 233
Joined: 18 May 2007, 13:47
Auto:
Location: Satu Mare

Post by adimot »

Mai incearca te rog lcu postatul fotografiilor, la mine nu merg cele 2 link-uri
Cee'd 1.4 GSL Kompass Blue SM-28-MOT
ODO -->34.000
Image

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Scuze... incearca acum...

http://www.flickr.com/photos/25835939@N02/

Am verificat: la mine merge...
Daca tot nu reusesti, te rog anunta-ma si mai incerc... :oops:

adimot
Posts: 233
Joined: 18 May 2007, 13:47
Auto:
Location: Satu Mare

Post by adimot »

Acum merge. Mersi
!
Cee'd 1.4 GSL Kompass Blue SM-28-MOT
ODO -->34.000
Image

Post Reply

Return to “Oferte speciale pentru membri”