Pleoape far Ceed

Forum rules
1. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
2. Offtopicul este interzis

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică
User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5221
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Pleoape far Ceed

Post by Nesta3 »

E bun si siliconul...Dar daca il aplici pe toata lungimea pleoapei,cum ai aplica de altfel banda dublu adeziva, vei avea probleme cand va trebui sa cureti siliconul de pe suprafata farului(daca vei da pleoapele jos).
Sunt patit cu treaba asta, iar de fiecare data cand ma uit la faruri imi trag cate o palma,vazand zgarieturile produse in urma indepartarii siliconului
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

alexandru_dima82
Posts: 50
Joined: 07 Feb 2011, 13:16
Auto:

Re: Pleoape far Ceed

Post by alexandru_dima82 »

am revenit cu frumoasele pleoape montate in cam doua ore si ceva, mai mult decat ma asteptam... am ramas la banda dubluadeziva . am curatat bine suprafetele si am aplicat banda, aproximativ 3 m pt siguranta mea (doua role=20 ron) . Pe la colturi am decupat cu atentie astfel incat sa nu dau ocazia cuiva sa se "agate" de ele. Oricum voi verifica aproape zilnic daca se desprind sau nu. Banda cred ca este bison??~! daca tin bine minte, am cumparat-o de la un magazin de piese auto unde stiu ca au produse de calitate. zice ca este pt int+ext. cel mai frica imi este la iarna cand vor ingheta. ramane de vazut... mersi pentru sfaturi

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5221
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Pleoape far Ceed

Post by Nesta3 »

Cu placere, asteptam poze
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

alexandru_dima82
Posts: 50
Joined: 07 Feb 2011, 13:16
Auto:

Re: Pleoape far Ceed

Post by alexandru_dima82 »

revin , am testat masina in conditii de intuneric , in oras,...cu parere de rau va spun ca mie pleoapele de la autozr... imi cam "intercepteaza" lumina farurilor, nu mult dar se disting niste umbre in lumina care o stiam. nu am proiectoare, poate ca era alta situatia. Noroc ca nu merg mult noaptea . Imi placeau luminile cum erau, acum ce sa mai zic. Sper sa ma abijnuiesc daca nu le dau jos :o

IonTomescu
Posts: 19
Joined: 20 Oct 2011, 19:21
Auto:

Re: Pleoape far Ceed

Post by IonTomescu »

foarte tare,sunt interesat de ploape si eleron.Imi puteti spune la ce pret este?
[url=http://www.ejocuricumasini.ro]jocuri cu masini[/url]

User avatar
balbo_x
Posts: 623
Joined: 18 Aug 2008, 10:14
Auto: Cee'd
Location: Bragadiru/Ilfov

Re: Pleoape far Ceed

Post by balbo_x »

Salutare,
Am comandat la ei eleronul, grila si ploapele. Lucrarea a durat cam doua saptamani, dar a meritat asteptarea. Baietii au lucrat bine, piesele au iesit super. Recomand =D>
Numai bine si drumuri line.
Cee'd sw 2013, 1.6crdi 128CP, cu mici upgrade-uri
ODO 130k and counting...

Ex: Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
Jurnal de bord

proc74
Posts: 472
Joined: 19 Apr 2008, 10:27
Auto: Ceed/Sportage
Location: Constanta

Re: Pleoape far Ceed

Post by proc74 »

Daca le`ai montat pune niste poze. Eleronul cu ce l`ai fixat (banda sau silicon)?
Sportage 1.6GDI Style+
Ex.Ceed best - kompass blue
CT 12 BNK

User avatar
balbo_x
Posts: 623
Joined: 18 Aug 2008, 10:14
Auto: Cee'd
Location: Bragadiru/Ilfov

Re: Pleoape far Ceed

Post by balbo_x »

Inca nu le-am montat, dar o sa pun poze dupa ce o fac. Eleronul o sa il montez cu silicon pentru parbriz. Nu stiu daca banda adeziva ar rezista prea mult.
Cee'd sw 2013, 1.6crdi 128CP, cu mici upgrade-uri
ODO 130k and counting...

Ex: Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
Jurnal de bord

Post Reply

Return to “Oferte speciale pentru membri”