K&N, Ferodo, Apex, NipParts etc - Discounturi pt. membri !!!

Forum rules
1. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
2. Offtopicul este interzis

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică
coastadeest
Posts: 89
Joined: 16 Sep 2008, 03:44
Auto:

K&N, Ferodo, Apex, NipParts etc - Discounturi pt. membri !!!

Post by coastadeest »

Salutare baieti !

www.coastadeest.ro in colaborare cu Club KIA vine cu niste oferte speciale pt voi !

Filtre K&N - 15% discount !!!! nu mai exista nicaieri pe nici un forum acest discount !!!

Placute frana FERODO RACING - 10% discount !

Suspensii sport APEX - 10% discount !

Produse NIPPARTS - 10% discount (cei de la NIPPARTS sunt specializati pe japoneze si fac filtre, discuri, placute etc ... - cunoscatorii stiu :) )

Pt a beneficia de discounturi, cand sunati, spuneti ca sunteti membrii ClubKia !

Noi vom mai anunta din cand in cand noutati etc pt voi !

Date de contact:
Bogdan
0726 262 782
id mess: fast_as_sound
http://www.coastadeest.ro
LISTA PRETURI SERVICE AUTO COASTA DE EST: http://www.service-auto-cde.ro/tarife.php

SeKAh
Posts: 815
Joined: 03 Jun 2007, 16:37
Auto:
Location: Bucuresti

Re: K&N, FERODO, APEX, NIPPARTS etc- DISCOUNTURI PT MEMBRI !!!

Post by SeKAh »

Baga preturile la piesele pentru ceed.
Adica filtre, placute frana fata/spate si alte piese care se potrivesc.

coastadeest
Posts: 89
Joined: 16 Sep 2008, 03:44
Auto:

Re: K&N, FERODO, APEX, NIPPARTS etc- DISCOUNTURI PT MEMBRI !!!

Post by coastadeest »

In programul pe care il folosesc trebuie sa bag exact datele masinii ... ce ar trebui sa fac acum ... ar fi sa iau un cod de la o piesa si sa verific daca merge la toate versiunile ... si sunt foarte multe piese :) ... ceea ce sincer iti zic ... nu am timp sa fac asta...

In schimb pot sa va zic asa:

Filtru de cutie K&N pt Ceed - 333ron pret lista, 283ron pret cu discount

http://www.knfilters.com/search/product ... od=33-2380

Filtru sport pt Ceed - 682ron pret lista, 580ron pret cu discount

http://www.knfilters.com/search/product ... od=57-0683

Placute frana Ferodo Premiere punte fata (merg pe toate versiunile de Ceed si pe toate de Kia Rio) - 235ron pret lista, 212ron pret membri
Foarte enervant e ca Ferodo inca nu a scos si placute pe spate pt Ceed, probabil pt ca modelul e supernou, si placutele de pe spate se schimba mai tarziu :)
LISTA PRETURI SERVICE AUTO COASTA DE EST: http://www.service-auto-cde.ro/tarife.php

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: K&N, FERODO, APEX, NIPPARTS etc- DISCOUNTURI PT MEMBRI !!!

Post by Ogy »

............sry

coastadeest
Posts: 89
Joined: 16 Sep 2008, 03:44
Auto:

Re: K&N, FERODO, APEX, NIPPARTS etc- DISCOUNTURI PT MEMBRI !!!

Post by coastadeest »

Ca sa nu fiu criticat ca nu ma implic mai mult, am verificat si ce ai intrebat tu, si am verificat si placutele NIPPARTS.

Nu au absolut nici o legatura cele de pe fata cu cele de pe spate...

Placutele fata pt toate modelele de Ceed costa 340ron, iar cele de spate 245ron, din care scadeti 10% discount.

Va zic de acum inca o chestie importanta, pt ca nu vreau sa ma injurati dup-aia: preturile sunt cele din momentul asta. Totul depinde de variatia euro, stocuri, volum comenzi etc Adica, se poate sa vrea peste o saptamana unul dintre voi placute fata pt Ceed ... pretul se poate sa fie 347ron, 330ron ... preturile sunt tot timpul in miscare si ele. Un lucru pot sa-l garantez ... nu are cum sa ajunga un pret de la 340ron la 390ron decat daca sare euro enorm... ceea ce speram si noi sa nu se intample!
LISTA PRETURI SERVICE AUTO COASTA DE EST: http://www.service-auto-cde.ro/tarife.php

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Re: K&N, FERODO, APEX, NIPPARTS etc- DISCOUNTURI PT MEMBRI !!!

Post by ida01ro »

coastadeest wrote: Va zic de acum inca o chestie importanta, pt ca nu vreau sa ma injurati dup-aia..
fii linistit, e un forum civilizat si nu te va injura nimeni ! xcum, de cand cu criza asta am inceput sa franam mult mai putin...

drumuri line
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: K&N, Ferodo, Apex, NipParts etc - Discounturi pt. membri !!!

Post by bumblebee »

Ii recomand pe baietii astia.
Kia Cee'd 1.4 best

coastadeest
Posts: 89
Joined: 16 Sep 2008, 03:44
Auto:

Re: K&N, Ferodo, Apex, NipParts etc - Discounturi pt. membri !!!

Post by coastadeest »

salutare baieti! am uitat sa va arat ultima noutate de la IBHERDESIGN... un body kit foarte tare (zic eu) pt Ceed:

http://www.coastadeest.ro/detalii_body_ ... rodus=1537
LISTA PRETURI SERVICE AUTO COASTA DE EST: http://www.service-auto-cde.ro/tarife.php

bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: K&N, Ferodo, Apex, NipParts etc - Discounturi pt. membri !!!

Post by bogdan-alin »

dap l-am vazut si eu acum cateva zile pe site...vreau si eu sa stiu cam la ce pret o sa fie acel kit..ma intereseaza ca am pus mana pe niste bani si vreau sa scap de ei :)

PYFMAN
Posts: 305
Joined: 27 Aug 2007, 12:12
Auto:
Location: Bucuresti

Re: K&N, FERODO, APEX, NIPPARTS etc- DISCOUNTURI PT MEMBRI !!!

Post by PYFMAN »

coastadeest wrote: Placutele fata pt toate modelele de Ceed costa 340ron, iar cele de spate 245ron, din care scadeti 10% discount.
!
:D
eu personal am cumparat cele 2 seturi de placute - fata+spate
firma producatoare ....... ICER ... ... cu 260 RON
260 RON = 130 - fata + 130 - spate,
.....%
CEED "neagra" 1.4
filtru K&N - 109,99 CP
Mobil 1 ESP, NGK iridium, Dunlop,
ODO 120.000 km

coastadeest
Posts: 89
Joined: 16 Sep 2008, 03:44
Auto:

Re: K&N, Ferodo, Apex, NipParts etc - Discounturi pt. membri !!!

Post by coastadeest »

Bogdan-Alin, cand avem preturile voi anunta pe forum.

Pyfman, noi putem aduce si stifturi sa stii ... cum ar fi Delphi sau LPR, care sunt la niste preturi ... cat ai dat tu e mult, fata de cat ar costa astea ... Dar din ce vezi tu la noi pe site .... vezi vreo marca fantoma care exista pe siteu nostru? zi-mi una macar daca vezi ...

ai cuvantul meu ... ca stiu la firme producatoare de piese auto ... enorm de multe ... de la bujii si bucsi pana la telescoape de portbagaj ... dar ... never-ever nu am auzit de ICER :) scout's honnor !

Eu prezint aici o oferta a unor produse unde nu trebuie sa existe dubii asupra calitatii. Acum daca sunt scumpe sau nu, asta e alegerea voastra, a fiecaruia dintre voi ... sa cantareasca ofertele si sa aleaga ce crede de cuvinta ca il "coafeaza" (ca e la moda asta cu coafatu) :)
LISTA PRETURI SERVICE AUTO COASTA DE EST: http://www.service-auto-cde.ro/tarife.php

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: K&N, Ferodo, Apex, NipParts etc - Discounturi pt. membri !!!

Post by bumblebee »

Din punctul meu de vedere e perfecta logica&politica ta si sper sa va axati pe calitate ca sa invete si romanul ca un ban in plus merita, sa nu mai 'sustina' tot felul de producatori de slaba calitate.
E de apreciat ca desi ai putea sa aduci marci obscure care sa iti faca vanzare mai mare pentru ca in Romania din pacate se ia ce e mai ieftin din principiu preferi sa nu te complici.

Am o singura recomandare, sa va ocupati de site sa fie actualizat cu produsele pe care le aveti (de ex sa scrieti cam tot ce ati putea aduce si daca nu puteti baga o lista actualizata des de preturi, macar un link de contact, sa vada omul ca puteti aduce piesa X facuta de firma Y daca se doreste)

Ma uit pe site si arata muuuult mai bine decat toate siteurile gen e-shop pt tuning auto pe care le stiu eu din .ro.

Si acum am si eu o intrebare: bare stabilizatoare pt cee'd aveti?
Kia Cee'd 1.4 best

PYFMAN
Posts: 305
Joined: 27 Aug 2007, 12:12
Auto:
Location: Bucuresti

Re: K&N, Ferodo, Apex, NipParts etc - Discounturi pt. membri !!!

Post by PYFMAN »

coastadeest wrote: Pyfman, noi putem aduce si stifturi sa stii ...
De acord cu tine,
insa stifturile ce le numesti .. .........
le-am luat de la un magazin de piese auto .... nu conteaza numele ....oricum fff cunoscut, cu gatantia aferenta,
pdv al meu este ca ceva scump ..... merita ..... la un ulei de motor si cutie, la o anvelopa ......... samd

voi vindeti ....... si atunci e normal sa aveti "raspuns la toate" ............ e prima lectie in vanzari,

eu personal la masinile ce le-am avut .............istoric
1. am pus placute de la service - deh ......garantie,
2. am luat la jumatate de pret de la un magazin,
3. apoi la un sfert de pret de la altul .....
TOATE au tinut la fel si ca timp, km, distanta de franare samd.

asta am vrut sa arat ....... in rest succes
CEED "neagra" 1.4
filtru K&N - 109,99 CP
Mobil 1 ESP, NGK iridium, Dunlop,
ODO 120.000 km

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: K&N, Ferodo, Apex, NipParts etc - Discounturi pt. membri !!!

Post by Ogy »

coastadeest varianta in 2-3 usi este procee'd nu cee'd, ca intrasem in vrie pana sa accesez link-ul respectiv cu kitul...
Multumesc.
PS:nu incerc sa fiu smart ass, ci doar sa fie informatiile corecte...

coastadeest
Posts: 89
Joined: 16 Sep 2008, 03:44
Auto:

Re: K&N, Ferodo, Apex, NipParts etc - Discounturi pt. membri !!!

Post by coastadeest »

bumblebee, merci pt laude, updatam in cel mai rau caz saptamanal siteul cu produse noi etc, de multe ori chiar de cateva ori pe saptamana se updateaza. SPARCO nu face inca bara de Ceed.

Pyfman, imi cer scuze ca am numit produsele pe care le-ai achizitionat de la alta firma stifturi, dar sincer iti zic, nu am auzit niciodata de firma respectiva. Iar legat de faptul ca "am un raspuns la toate", ce am zis, am zis cu adevarat 100% real: putem aduce foarte multe branduri, dar nu ne intereseaza sa promovam partea low-budget, pt ca in general este si low-quality. Promovam produsele de calitate, pt ca vrem ca atunci cand unul din voi sa cumpere de la noi un produs, sa revina cu placere ... de ce? pentru ca a fost foarte multumit de investitia pe care a facut-o. Asta e ideea pe care am plecat, asta e ideea pe care vom merge!

Inca ceva foarte important. Cand e vorba de frane, nu e cazul de compromisuri, nu continui foarte mult pe ideea asta, dar nimeni nu ar trebui sa faca economie cand e vorba de frane si sa cumpere un produs de care nu a auzit ever in favoarea pretului. Asta e parerea mea, nu ma deranjeaza daca voi fi contrazis. :) Imi cer inca o data scuze daca te-am ofensat in vreun fel prin faptul ca am numit placutele ICER stifturi.

Ogy, merci mult pt atentionare, deja am modificat pe site! Ideea e sa invatam chestii din forum nu? Toti invatam in fiecare zi ... altfel nu am avea de ce sa intram :)
LISTA PRETURI SERVICE AUTO COASTA DE EST: http://www.service-auto-cde.ro/tarife.php

Post Reply

Return to “Oferte speciale pentru membri”