Scut motor - Superofertă by IMG

Forum rules
1. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
2. Offtopicul este interzis

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică
tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Scut motor - Superofertă by IMG

Post by tipitip »

Încă de vineri, mambrii Club KIA beneficiază de o ofertă făcută exclusiv de International Motors Group şi anume: scut protecţie motor: 300 ron plus TVA (adică 356 ron), iar montajul este gratuit!
Este vorba de scutul original KIA, cel din plastic!
În plus, oferta se supune şi promoţiei de 15% la pese şi manoperă (chiar dacă scutul este cam accesoriu :) , mulţumim IMG!). Cu alte cuvinte, ajungem pînă la 30 iunie la 255 ron plus TVA (303 ron parcă!)

Astăzi am vb la IMG şi se vor interesa de un producător de scuturi metalice pt cee'd (repet, numai cele din plastic sunt produse de KIA).
De asemenea, pentru cei din provincie care vor scutul dar nu pot veni pînă la IMG, montatul este posibil în orice service (deci nu se pierde garanţia în urma intervenţiei!). Deci cei care vor, să ţipe şi om rezolva într-un fel să ajungă şi pe la ei (mail, plic timbrat... :)) )
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

User avatar
sobo13ro
Posts: 81
Joined: 06 Aug 2008, 10:57
Auto:

Re: Scut motor - Superofertă by IMG

Post by sobo13ro »

Le asteptam la oferta pe cele de metal :D pentru macadam

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Scut motor - Superofertă by IMG

Post by tipitip »

IMG nu recomandă scuturile metalice, vor căuta o ofertă pentru că sunt care vor neapărat metal, dar repet, nu recomandă!
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

User avatar
asdfgh
Posts: 488
Joined: 15 Jun 2007, 15:12
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Scut motor - Superofertă by IMG

Post by asdfgh »

Oferta e tentanta fara nici un dubiu.

Imi inchipui ca e bun sa nu mai intre atat de mult pref si noroi pe la motor si diverse alte chestii (cum ar fi o pisicuta/soarece care mi-a lasat niste urme mai de mult) Poate si ca optimizare aerodinamica de 0.0000000x%... :)

Are cineva o poza cu un scut din asta sa vedem exact despre ce e vorba?

Merci!
Kia Cee'd 1.4 Best, Pearl Black (2 oct 2007) 206.000KM -> vandut
Kia Sportage 2.0CRDI Style 136cp 4x2 (7 oct 2016) 75.000KM +
Kia Ceed 1.4TGDI 7DCT GTLine(7 feb 2020) 4000KM +

User avatar
virusvex
Posts: 627
Joined: 29 Jul 2008, 02:03
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Scut motor - Superofertă by IMG

Post by virusvex »

si eu sunt patzit cu pisici la motor, e plin de labe motorul . nu mai zic si de praf ca am fo prin prafurile de la tzara. Intrebare? de ce nu recomanda scut din metal cei de la service. Care ar fi diferenta in afara de greutate.???
Kia Pro Ceed 1.6 GSL CITY- Machine Gray , GL 28 REF , odo 65.500 km . Chestii adaugate/modificate : filtru panel K&n,inlocuit traseu gaze carter>admisie cu 2 mini filtre conice aftermarket de un capat si de altul , magnet MFS, bujii ngk iridium ix ,becuri H7, H1 ( NightGuide= s-au ars dupa juma de an urmeaza kit bixenon cu angeleye si leduri ) si W5W ( blue vision= s-a ars unul chiar inainte sa ma duc la ITP :)) ) , sticker "clubkia.ro" pe luneta si "coastra de est" pe usa sofer ( mai am ink vre-o 3 stikere pe usa la sofer) . Urmeaza METABOND in ulei si benzina, apoi CHIPTUNING la TCM TURBO ,aprox 200euro .
http://picasaweb.google.com/virusvex
sau http://picasaweb.google.com/virusvex6 ->>INTALNIRI CLUBKIA
Filmulet cu masina http://www.youtube.com/watch?v=oRyiiwNmEic

PYFMAN
Posts: 305
Joined: 27 Aug 2007, 12:12
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Scut motor - Superofertă by IMG

Post by PYFMAN »

tipitip wrote:IMG nu recomandă scuturile metalice, vor căuta o ofertă pentru că sunt care vor neapărat metal, dar repet, nu recomandă!
sincer este o bucata de tabla chioara si ceva mai rezistenta decat .... cea de plastic.
in rest de ce sa nu fie recomandat ........... de IMG???

[-o<

si sunt destui cu scut metalic ............
CEED "neagra" 1.4
filtru K&N - 109,99 CP
Mobil 1 ESP, NGK iridium, Dunlop,
ODO 120.000 km

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Scut motor - Superofertă by IMG

Post by ady85btz »

probabil nu le recomanda pentru ca in cazul unui impact frontal rezultatul nu ar mai fi aceelasi
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

User avatar
cata_ceed
Posts: 108
Joined: 23 Aug 2008, 11:32
Auto: Kia Ceed
Location: Undeva in Romania

Re: Scut motor - Superofertă by IMG

Post by cata_ceed »

e mai bun scutu de metal... dar probabil e o chestie de marketing sa isi vanda marfa.... nu e asa mare diferenta de greutate
eu mi-am pus de metal... am niste poze in semnatura cum arata masina pe sub ea.un avantaj e ca nu se mai stropeste capota asa de rau deci si motor mai curat o perioada mai buna de timp. la plastic te obliga cand s-a crapat sa cumperi altu pe cand tabla o indrepti si cu ciocanu...
Posesor de Kia Ceed

nici

Re: Scut motor - Superofertă by IMG

Post by nici »

Diferenta dintsre un scut de metal si unul de plastic e de siguranta. In cazul unui impact frontal puternic, motorul ar trebui sa nu intre prin bord ci ar trebui sa cada (jos). Daca ai scut de metal ai ocazia sa te trezesti cu motorul in brate.
Nu cred ca o tabla e mai ieftina decat un plastic. Tot pe acolo...

User avatar
cata_ceed
Posts: 108
Joined: 23 Aug 2008, 11:32
Auto: Kia Ceed
Location: Undeva in Romania

Re: Scut motor - Superofertă by IMG

Post by cata_ceed »

sunt la aceeasi bani.... dar nu cred ca motoru cade pe jos... la un impact frontal si scutu la noi e o necesitate pt gropile d ela noi... chiar era mai buna o platosa mai degraba...
Posesor de Kia Ceed

catalin1984

Re: Scut motor - Superofertă by IMG

Post by catalin1984 »

Poti sa ne spui te rugam de unde ti-ai pus acest scut?

Eu deja am reusit sa imi inadoi putin suportul motor de la drumurile noastre comunale......ahhhh pardon nationale

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Scut motor - Superofertă by IMG

Post by moonwalk »

AM incercat sa sun la nr de la service IMG pt o programare si nici macar nu suna telefonul (da ton de deconectat) sper sa se remedieze problema in curand. Chiar doresc sa imi montez un scut....m-am saturat de pisici si praf la motor...si urasc sa vad soseaua atunci cand ridic capota :P
Ar trebui sa imi spal motorul inainte de aceasta operatiune?
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Scut motor - Superofertă by IMG

Post by tipitip »

0720.220.411 dă ton de deconectat? Try it!
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Scut motor - Superofertă by IMG

Post by moonwalk »

Multumesc pt. numarul ala. Nu gasisem decat doua numere de fix eu. Am sunat si nu mai au pe stoc si va trebui sa mai sun saptamana viitoare.
Am inca 2 nelamuriri. Este sau nu necesar sa spal motorul inainte de a monta scutul? Este recomandat sa spal motorul sau pot aparea probleme dupa aceasta operatiune?
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

costelo
Posts: 396
Joined: 09 Apr 2008, 00:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Scut motor - Superofertă by IMG

Post by costelo »

tipitipLa IMG nu se raspunde decat la mobil, probabil o fi un service mobil ... glumesc :lol: dar sa sti ca nu da bine.
moonwalk se poate spala si inainte si dupa montarea scutului . Ca doar scutul asta nu-i etans ce naiba . Cel mai bine legai un caine de roata , asa scapi sigur de pisici ...ca de praf nici o sansa :lol:
C`EED 1.4 GSL Red Mars- B 85 KTT
comandata 04.04.08- livrata 22.04.08
http://picasaweb.google.com/floreacostel76

Post Reply

Return to “Oferte speciale pentru membri”