Oferta Speciala Asigurari membrii clubKIA.ro

Forum rules
1. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
2. Offtopicul este interzis

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică
NBI Financial
Posts: 72
Joined: 10 Jun 2009, 09:35
Auto:
Location: Bucharest, Str. Maximilian Popper, nr. 20, sector 3
Contact:

Oferta Speciala Asigurari membrii clubKIA.ro

Post by NBI Financial »

Oferta Speciala Asigurari doar pentru membrii/utilizatorii clubKIA.ro

Asigurator : UNIQA Asigurari
Reduceri speciale fata de oferta standard:

RCA:
- 15% reducere pentru polite achitate pentru 12 luni;
- 10% reducere pentru polite achitate pentru 6 luni;
CASCO:
- 10% reducere indiferent de perioada;
- Acoperiri: avarii + furt + vandalism + anvelope
- Fransiza: 0%
LOCUINTE:
- 20% reducere indiferent de perioada;

BONUS!: In Bucuresti, pentru Oferta Speciala, deschiderea si gestiunea dosarelor de dauna se face de catre personalul nostru specializat.

Oferta generala

Incheierea contractelor de asigurare pentru toate tipurile de polite la urmatorii asiguratori: Omniasig, Asiban, BCR Asigurari, Allianz Tiriac, Ardaf, Astra Asigurari.


Contact:
Sebastian - 0749.103.990
e-mail: sebastian@nbifinancial.ro
web: http://www.nbifinancial.ro

catalin1984

Re: Oferta Speciala Asigurari membrii clubKIA.ro

Post by catalin1984 »

Fransiza de 0% la casco inseamna ca este 0% si per eveniment si in caz de furt si in caz de dauna totala?

Cam ce cota imi puteti da pentru un 1.4 lx best productie septembrie 2007. Pret de achizitie 11856 EUR.

Multumesc

P.S: Am avut mereu o mica curiozitate, firma de asigurari la care am casco in prezent nu ma despagubeste daca imi stric un cauciuc( din cauza drumurilor proaste, linii de tramvai etc) decat daca se strica si anvelopa. E o chestie universal valabila? La voi cum este?

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Oferta Speciala Asigurari membrii clubKIA.ro

Post by Brill »

@catalin1984: cauciuc sau anvelopa e acelasi lucru
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

NBI Financial
Posts: 72
Joined: 10 Jun 2009, 09:35
Auto:
Location: Bucharest, Str. Maximilian Popper, nr. 20, sector 3
Contact:

Re: Oferta Speciala Asigurari membrii clubKIA.ro

Post by NBI Financial »

catalin1984 wrote:Fransiza de 0% la casco inseamna ca este 0% si per eveniment si in caz de furt si in caz de dauna totala?

Cam ce cota imi puteti da pentru un 1.4 lx best productie septembrie 2007. Pret de achizitie 11856 EUR.

Multumesc

P.S: Am avut mereu o mica curiozitate, firma de asigurari la care am casco in prezent nu ma despagubeste daca imi stric un cauciuc( din cauza drumurilor proaste, linii de tramvai etc) decat daca se strica si anvelopa. E o chestie universal valabila? La voi cum este?
Pentru modelul tau oferta este urmatoarea:
Suma Asigurata (vechimea masinii 2 spre 3 ani) - 8892 EUR
Prima de asigurare - 694 EUR/an - plata in rate
- 625 EUR/an - plata integrala
Asigurarea este fara fransize si sunt incluse si avariile produse in modul descris de tine mai sus.

catalin1984

Re: Oferta Speciala Asigurari membrii clubKIA.ro

Post by catalin1984 »

Brill wrote:@catalin1984: cauciuc sau anvelopa e acelasi lucru
Scuze ma refeream la ipostaza in care mi se strica o anvelopa fara sa mi se strice janta.

Astept un raspuns.

Mersi frumos

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Oferta Speciala Asigurari membrii clubKIA.ro

Post by Brill »

@NBI Financial: spune-mi te rog si mie pt un Cee`d 1.6 benzina, an 2009, evaluat la 13800 eu cat ma costa casco pe un an si RCA tot pt un an?
M-ar interesa casco la Alliantz si rca la BCR.

Multumesc frumos!
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

akm
Posts: 152
Joined: 04 Mar 2008, 10:13
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Oferta Speciala Asigurari membrii clubKIA.ro

Post by akm »

Au decontare directa cu service-uri KIA?
Daca, da cu care?
Ce acoperire are polita, nationala, europa etc ?
Mare e gradina Domnului, dar multi i-au sarit gardul!
B-14-PVB Ceed 1.4 Best "Alba ca Zapada" comandat pe 12.03.2008 ridicat pe 13.03.2008 volan, 4+1/2 roti (cauciucuri incluse),becuri cu "gaze rare" si troncaneli rebele
Jurnal de bord:viewtopic.php?f=5&t=1825

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Oferta Speciala Asigurari membrii clubKIA.ro

Post by ady85btz »

Vreau si eu un calcul pentru un Cee'd 2008 valoare de nou 11.853 la BCR si Omniasig-fara fransize.Multumesc
l.e: masina e propietate personala,persoana fizica
Last edited by ady85btz on 12 Jun 2009, 13:46, edited 1 time in total.
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

NBI Financial
Posts: 72
Joined: 10 Jun 2009, 09:35
Auto:
Location: Bucharest, Str. Maximilian Popper, nr. 20, sector 3
Contact:

Re: Oferta Speciala Asigurari membrii clubKIA.ro

Post by NBI Financial »

Brill wrote:@NBI Financial: spune-mi te rog si mie pt un Cee`d 1.6 benzina, an 2009, evaluat la 13800 eu cat ma costa casco pe un an si RCA tot pt un an?
M-ar interesa casco la Alliantz si rca la BCR.

Multumesc frumos!
Evaluat...spune-mi te rog pretul exact cu tva al masinii. Banuiesc ca inca nu ai achizitionat-o.
Pentru Alliantz am nevoie sa stiu daca masina o cumperi cash, in leasing sau cu credit bancar. Daca da prin ce societate si care este perioada de finantare.
La Alliantz doresti cu/fara fransize ?
RCA-ul pe 6 sau 12 luni ?

Multumesc.

PS as dori sa continuam discutia cu "quote".

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Oferta Speciala Asigurari membrii clubKIA.ro

Post by Brill »

NBI Financial wrote:
Brill wrote:@NBI Financial: spune-mi te rog si mie pt un Cee`d 1.6 benzina, an 2009, evaluat la 13800 eu cat ma costa casco pe un an si RCA tot pt un an?
M-ar interesa casco la Alliantz si rca la BCR.

Multumesc frumos!
Evaluat...spune-mi te rog pretul exact cu tva al masinii. Banuiesc ca inca nu ai achizitionat-o.
Pentru Alliantz am nevoie sa stiu daca masina o cumperi cash, in leasing sau cu credit bancar. Daca da prin ce societate si care este perioada de finantare.
La Alliantz doresti cu/fara fransize ?
RCA-ul pe 6 sau 12 luni ?

Multumesc.

PS as dori sa continuam discutia cu "quote".

Am achizitionat masina, e luata cu "Banu jos" in mai si asa imi e evaluata acuma la firma unde am deja casco (BCR), iar pretul ma intereseaza pe perioada de 12 luni atit la rca cat si la casco fara fransize.
Multumesc!
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

NBI Financial
Posts: 72
Joined: 10 Jun 2009, 09:35
Auto:
Location: Bucharest, Str. Maximilian Popper, nr. 20, sector 3
Contact:

Re: Oferta Speciala Asigurari membrii clubKIA.ro

Post by NBI Financial »

akm wrote:Au decontare directa cu service-uri KIA?
Daca, da cu care?
Ce acoperire are polita, nationala, europa etc ?
Pentru politele incheiate prin UNIQA avem dreptul de a gestiona dosarele de dauna.
Polita CASCO incheiata prin noi la UNIQA, beneficiaza de extindere in afara doar daca si RCA-ul este incheiat tot la UNIQA. Altfel se face supliment si se tarifeaza.
Noi lucram doar cu service-uri care au decontare directa printre care si service-uri KIA (care sunt f multe).
Imi spui ce service doresti si ma interesez.
Deasemenea iti putem recomanda service-uri cu care colaboram.

akm
Posts: 152
Joined: 04 Mar 2008, 10:13
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Oferta Speciala Asigurari membrii clubKIA.ro

Post by akm »

Ma intereseaza service uri din Bucuresti.
Multumesc!
Mare e gradina Domnului, dar multi i-au sarit gardul!
B-14-PVB Ceed 1.4 Best "Alba ca Zapada" comandat pe 12.03.2008 ridicat pe 13.03.2008 volan, 4+1/2 roti (cauciucuri incluse),becuri cu "gaze rare" si troncaneli rebele
Jurnal de bord:viewtopic.php?f=5&t=1825

NBI Financial
Posts: 72
Joined: 10 Jun 2009, 09:35
Auto:
Location: Bucharest, Str. Maximilian Popper, nr. 20, sector 3
Contact:

Re: Oferta Speciala Asigurari membrii clubKIA.ro

Post by NBI Financial »

Brill wrote:
NBI Financial wrote:
Brill wrote:@NBI Financial: spune-mi te rog si mie pt un Cee`d 1.6 benzina, an 2009, evaluat la 13800 eu cat ma costa casco pe un an si RCA tot pt un an?
M-ar interesa casco la Alliantz si rca la BCR.

Multumesc frumos!
Evaluat...spune-mi te rog pretul exact cu tva al masinii. Banuiesc ca inca nu ai achizitionat-o.
Pentru Alliantz am nevoie sa stiu daca masina o cumperi cash, in leasing sau cu credit bancar. Daca da prin ce societate si care este perioada de finantare.
La Alliantz doresti cu/fara fransize ?
RCA-ul pe 6 sau 12 luni ?

Multumesc.

PS as dori sa continuam discutia cu "quote".

Am achizitionat masina, e luata cu "Banu jos" in mai si asa imi e evaluata acuma la firma unde am deja casco (BCR), iar pretul ma intereseaza pe perioada de 12 luni atit la rca cat si la casco fara fransize.
Multumesc!

Oferta in acest moment nu este relevanta deoarece masina este asigurata iar cotatiile se schimba lunar. Pentru o oferta pertinenta ne poti contacta in momentul in care se apropie expirarea uneia dintre polite.

Multumesc.
Last edited by NBI Financial on 12 Jun 2009, 14:45, edited 1 time in total.

NBI Financial
Posts: 72
Joined: 10 Jun 2009, 09:35
Auto:
Location: Bucharest, Str. Maximilian Popper, nr. 20, sector 3
Contact:

Re: Oferta Speciala Asigurari membrii clubKIA.ro

Post by NBI Financial »

ady85btz wrote:Vreau si eu un calcul pentru un Cee'd 2008 valoare de nou 11.853 la BCR si Omniasig-fara fransize.Multumesc
l.e: masina e propietate personala,persoana fizica
Am o rugaminte la tine. Spune-mi te rog in ce luna este achizitionata masina deoarece daca are peste 6 luni se aplica uzura. Altfel nu. Deci spune-mi in ce luna ai achizitionat-o (te poti uita in procesul verbal de predare primire).

Mersi.

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Oferta Speciala Asigurari membrii clubKIA.ro

Post by ady85btz »

NBI Financial wrote:
ady85btz wrote:Vreau si eu un calcul pentru un Cee'd 2008 valoare de nou 11.853 la BCR si Omniasig-fara fransize.Multumesc
l.e: masina e propietate personala,persoana fizica
Am o rugaminte la tine. Spune-mi te rog in ce luna este achizitionata masina deoarece daca are peste 6 luni se aplica uzura. Altfel nu. Deci spune-mi in ce luna ai achizitionat-o (te poti uita in procesul verbal de predare primire).

Mersi.
Martie 2008 ! Are si alarma.Fa-mi te rog un calcul si la Astra si Ardaf +Bcr si Omniasig.Imi poti trimite oferta ori aici ori pe PM,cum preferi.mersi
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

Post Reply

Return to “Oferte speciale pentru membri”