Noul www.kia.ro

Secţiune destinată contactului cu importatorul
Forum rules
Întrucât secţiunea este destinată contactului cu importatorul iar acurateţea informaţiilor este o necesitate, Regulamentul se va aplica cu stricteţe.
dario
Posts: 133
Joined: 11 Jun 2007, 20:25
Auto:
Location: Giurgiu

Noul www.kia.ro

Post by dario »

Ex:Cee'd 1.4 Machine Silver+optionale
Hyundai I30 1.4 140cp 6mt

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Noul www.kia.ro

Post by Vincze Szilard »

cu mentiunea ca are baguri
eu am observat 2.
- la configurator pt kia sportage indiferent de versiunea dsl sau gsl pe care il alegi, la sfarsit iti arata combustibil benzina
- la unele m,odele cand selectezi cel putin 2 si sa dai sa le compari pretul nu este corelat cu cel din lista initiala.

oricum e mai interesant decat cel vechi, si vad ca un cluj nu mai au nici o reprezentanta si service (asta e un mare - pt ei) dar in realitate se ocupa cei de la volvo
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

Re: Noul www.kia.ro

Post by frantic »

In primavara, cand am fost pe la cei de la Volvo mi-au spus ca in viitorul apropiat se vor ocupa si de vanzarea de autoturisme Kia noi, din pacate insa, nu s-a ajuns aici. Pacat ca Transilvania este atat de slab reprezentata.
Noul site pare mult mai reusit decat versiunea precedenta, insa exista ceva bug-uri. Am incercat sa configurez o varianta Cee'd 1.6 GDI City, dar la pasul final pretul, dotarile si caracteristicile erau de la versiunea 1.4 GSL.
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Noul www.kia.ro

Post by Vincze Szilard »

si pe urma daca stai si te gandesti prin zona clujului unde mai este o reprezentanta, oradea nu, bistrita nu, zalau nu, targu mures nu, satu mare nu, ramane doar cel din baia mare.
si daca pui preturile practicate de cei de la volvo ajungi ca e mai rentabil sa faci 150km dus + incapatata intors pana la BM si tot iesi mai eftin.
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: Noul www.kia.ro

Post by Razvan_G »

Mentionez ca Oradea are atat service cat si reprezentanta KIA de vreo luna.
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

User avatar
catalin
Posts: 495
Joined: 06 Aug 2007, 17:22
Auto:
Location: Oradea

Re: Noul www.kia.ro

Post by catalin »

Da,Oradea are reprezentanta,Auto Mivado,insa greu tare se misca,astept de o luna jumate dupa niste amarate de bielete.
Golf 7 1.5 Tsi

frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

Re: Noul www.kia.ro

Post by frantic »

Vincze Szilard wrote:si daca pui preturile practicate de cei de la volvo ajungi ca e mai rentabil sa faci 150km dus + incapatata intors pana la BM si tot iesi mai eftin.
Sti cumva cam ce preturi au la manopera? Cat de curand trebuie sa fac a 4-a revizie si nu prea m-as duce pana in Baia Mare sau Oradea.
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Noul www.kia.ro

Post by Vincze Szilard »

eu am facut revizia la 65 echivalen ca inca nu aveam atata, la cluj cei de la volvo mi-au spus ca e i sur de 800-900 nu mai stiu exact dar era peste 800 si se apropia de 900 dar m-au programat cam peste o luna ca au mult de lucru ca se ocupa si de volvo, iar in BM am platit sub 600 (e drept nu era inclusa filtru de polen ca nu mai aveau pe stoc) iti dai seama ca de aveau normal ca puneau ca doar si la material mai au un adaos.
si de ora de manopera nu stiu exact cat aii dar il poti suna pe D-nul Marius (seful de service) 0728324922
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

User avatar
apachioara
nicicum
Posts: 421
Joined: 24 May 2007, 22:11
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Re: Noul www.kia.ro

Post by apachioara »

@ Vincze Szilard: vezi ca este service si la Tg Mures, la 100 km de Cluj :)
cee'd 1.4gsl Ltd. Ed. Pewter Beige CJ-56-GUG
http://picasaweb.google.com/apachioara2/CeedU

Post Reply

Return to “Colţul importatorului”