Probleme cu termen de livrare KIA SPORTAGE

Secţiune destinată contactului cu importatorul
Forum rules
Întrucât secţiunea este destinată contactului cu importatorul iar acurateţea informaţiilor este o necesitate, Regulamentul se va aplica cu stricteţe.
Grigore Mihaela
Posts: 2
Joined: 14 May 2011, 20:19
Auto:

Probleme cu termen de livrare KIA SPORTAGE

Post by Grigore Mihaela »

Buna,
se pare ca in tara lui Papura Voda totul este posibil. Am comandat si platit integral un autoturism Kia Sportage de 2 luni si inca nu am primit masina. Am achitat integral nu din naivitate, ci ptr. ca ni s-a garantat(fiindu-ne aratate tot felul de mail-uri) ca masina va veni imediat deoarece a fost platita de KIA ROMAUTO din noiembrie 2010.Am tot intrebat cand vine masina, ca in cele din urma sa ni se spuna ca nu va veni ptr. ca nu se poate fabrica. Motivele au fost diverse, depinde cu ce persoana discutam.In cele din urma ni s-a spus ca putem depune o cerere de restituire a banilor, dar nu ni se comunica nici un termen cand ii putem primi.Ma intreb si va intreb si pe voi , aceasta reprezentanta chiar mai doreste sa vanda masini in Romania( pentru ca doritori sunt) sau doar sa traga tepe?Mai mult decat atat daca "am indraznit " sa dam telefoane sa intrebam de soarta banilor nostri si d-l Radu Valeanu a fost foarte iritat,reprosandu-ne ca il stresam. Oare d-l Dan Chitaru stie ce fel se poarta angajatii domniei sale cu clientii, sau ce se intampla in firma pe care o manageriaza?!Daca sunteti intr-o situatie asemanatoare va rog sa-mi trimiteti un raspuns.

cmihai
Posts: 1144
Joined: 06 Jul 2007, 21:20
Auto:
Location: braila
Contact:

Re: Probleme cu termen de livrare KIA SPORTAGE

Post by cmihai »

asta este caracteristic KIAROMAUTO.....neseriozitatea.....cel putin 70% din useri acestui forum au avut probleme cu livrarile masinilor indiferent de model.....asa ca nu trebuie sa te mai mire nimic....
zafira b 1,6 ODO: 100 000 km....BR-12-CUB
KITURI XENON...OFERTE PT MEMBRI viewtopic.php?f=139&t=9254

http://www.xenonparavanturi.ro/

Post Reply

Return to “Colţul importatorului”