vibratie a motorului

Secţiune destinată strict solicitării de răspunsuri tehnice de la service-urile autorizate KIA
Forum rules
1. Pe un subiect deschis va posta doar cel care l-a deschis şi a adresat întrebarea, service-ul vizat sau persoana care postează în numele acestuia, sau importatorul. În cazuri excepţionale se poate cere acord de postare ucp.php?i=pm&mode=compose&u=2
2. Se recomandă nominalizarea service-ului/~lor vizat/e. În caz contrar, ne rezervăm dreptul de a contacta orice service iar orice reprezentant al vreunui service este îndreptăţit să răspundă.
3. Sunt interzise orice discuţii care nu sunt întrebări tehnice adresate service-urilor
User avatar
iuliansan
Posts: 5
Joined: 25 Mar 2012, 19:58
Auto:
Location: Dobroesti,Ilfov
Contact:

vibratie a motorului

Post by iuliansan »

Buna ziua,
Masina mea are 2100km la bord si a avut o problema cu motorul care a aparut o data la 400km parcursi,apoi pe la 1240 si apoi la 1700km.Dupa ceva timp de rulare,motorul incins,cand ma opream la stop incepea motorul sa vibreze,un gen de "duduiala" care antrena intreaga masina.dupa vreo 30 de sec isi revena singura.Cunoasteti vreo problema similara?Am fost prima data cand a aparut problema la IMG si mi s-a spus ca pana in 500 de km calculatorul dual-core isi face niste setari si ca trebuie sa scot masina la drum lung.Am scos-o si...surpriza:a facut la fel.Nu stiu despre ce e vorba,cert este ca masina face foarte urat fara vreun motiv anume,singurul lucru pe care il pot spune mai clar este ca apare dupa ce petrec mai mult timp in trafic intens,in general la cald.Va multumesc.
[b][color=#FF4000]SportageIII,2.0 DSL Style,136HP,Techno Orange[/color][/b]

Return to “Întreabă un service”