Posiblitate motorase de ventilatie bord blocate

Secţiune destinată strict solicitării de răspunsuri tehnice de la service-urile autorizate KIA
Forum rules
1. Pe un subiect deschis va posta doar cel care l-a deschis şi a adresat întrebarea, service-ul vizat sau persoana care postează în numele acestuia, sau importatorul. În cazuri excepţionale se poate cere acord de postare ucp.php?i=pm&mode=compose&u=2
2. Se recomandă nominalizarea service-ului/~lor vizat/e. În caz contrar, ne rezervăm dreptul de a contacta orice service iar orice reprezentant al vreunui service este îndreptăţit să răspundă.
3. Sunt interzise orice discuţii care nu sunt întrebări tehnice adresate service-urilor
jimmyzax
Posts: 2
Joined: 15 Feb 2017, 15:53
Auto: Kia C'eed

Posiblitate motorase de ventilatie bord blocate

Post by jimmyzax »

Salut,

Am o KIA C'eed din 2008, benzina, 1.4.. Asta vara am inceput sa am probleme cu aerul conditionat, desi il dadeam la maxim nu se simtea deloc. Am crezut ca poate am o fisura si nu mai are freon sau ceva de genul. Am dus-o la igienizare si umplere de freon, de acolo mi-au zis baietii ca defapt, ea nu mai baga aer prin ventilatiile din bord. Oricat de tare as da ventilatia, prin ventilatiile din bord nu se simte aproape nimic, in schimb pe la picioare sau pe la geam, baga normal. A mai avut cineva vreo problem de genul si stie daca e ceva ce se poate face si la un service normal auto sau la o problema de genul e nevoie sa ma duc la service autorizat kia sa fiu sigur?
Ma gandesc ca trebuie dat bordul jos...nici nu vreau sa ma gandesc. Mai am o problema si cu casetofonul, merg doar comenzile de pe volan, si uneori dupa o perioada de mers, se blocheaza si nu mai merg nici cele de pe volan sau se schimba melodia singura, ca si cand ar sari cd-ul...desi e pe mp3 :). Dar am citit ca problema cu casetofonul e problema de fabricatie si foarte multe kia au problema asta.

Seara faina,

Bogdan

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Posiblitate motorase de ventilatie bord blocate

Post by Ogy »

Trebuie sa cauti pe forum raspunsurile.
La radio-cd daca il impingi in spate mai tare nu isi revin comenzile? (nu e conectata mufa ferm)

Post Reply

Return to “Întreabă un service”