Aer conditionat

Secţiune destinată strict solicitării de răspunsuri tehnice de la service-urile autorizate KIA
Forum rules
1. Pe un subiect deschis va posta doar cel care l-a deschis şi a adresat întrebarea, service-ul vizat sau persoana care postează în numele acestuia, sau importatorul. În cazuri excepţionale se poate cere acord de postare ucp.php?i=pm&mode=compose&u=2
2. Se recomandă nominalizarea service-ului/~lor vizat/e. În caz contrar, ne rezervăm dreptul de a contacta orice service iar orice reprezentant al vreunui service este îndreptăţit să răspundă.
3. Sunt interzise orice discuţii care nu sunt întrebări tehnice adresate service-urilor
scorpio78
Posts: 1
Joined: 28 Apr 2015, 15:43
Auto: B-20-SYV
Location: Bucuresti

Aer conditionat

Post by scorpio78 »

Salutari, am o Kia Ceed hatchback din 2008, motor 1,4, benzina, 109 cp, cod motor ED si am si eu o problema cu motorasele de aer conditionat din interior de sub bord, cel directional si cel care inchide/deschide clapetele interioare de aer conditionat. S-au stricat pe "cald", respectiv "inchis". Am fost la un service pentru aer conditionat si cei de acolo mi-au demontat aceste motorase si mi-au reglat aerul conditionat pe deschis si pe rece pana voi putea achizitiona aceste motorase. Le-am cautat pe net dar se pare ca la noi se gasesc doar la dezmembrari sau in afara (ex: Ebay). Marca lor este WOORY. Daca ma puteti ajuta sa le gasesc in tara (site-uri, magazine piese, reprezentanta Kia) pentru ca as dori sa pun totusi noi si nu prea as dori de la dezmembrari pentru ca nu stiu cat pot sa functioneze si alea. Multumesc.

Return to “Întreabă un service”