Noul dealer KIA pe Iasi

dragos.stacescu
Posts: 22
Joined: 07 Jul 2010, 00:47
Auto:

Noul dealer KIA pe Iasi

Post by dragos.stacescu »

Buna ziua.

Numele meu este Dragos Stacescu si reprezint firma Trendo Automobile - www.trendo.ro. In cadrul extinderii afacerii noastre, structurata in principal pe doua concesiuni Peugeot, in Bacau, respectiv Piatra Neamt, cat si service multimarca autorizat RAR pt 11 marci tot in cadrul concesiunii Bacau, am optat recent pentru preluarea intregii activitati legate de marca Kia pentru Iasi, prin semnarea unui contract cu importatorul marcii pe Romania.

Astfel, Trendo Automobile SRL a devenit dealer si reparator agreat Kia pentru zona Iasului, preluand activitatea fostului dealer Klado Motors.

Cu aceasta ocazie, doresc sa comunic tuturor posesorilor de modele din gama Kia, in special celor din Iasi, despre disponibilitatea noastra de a rezolva toate eventualele probleme care nu si-au gasit solutionare in trecut, din varii motive, cat si despre faptul ca avem in curs de pregatire o suita de promotii si oferte avantajoase, care vor veni in intampinarea nevoilor Dumneavoastra in cel mai scurt timp posibil.

De asemenea, doresc sa va aduc la cunostiinta faptul ca va stau la dispozitie la numarul de telefon 0729 600 796, pentru discutarea oricaror probleme legate de marca sau de nemultumirile Dumneavoastra din trecut, in scopul rezolvarii cat mai eficiente a tuturor acestora.

Cu stima,
Dragos Stacescu
SC Trendo Automobile SRL

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Noul dealer KIA pe Iasi

Post by Brill »

Bine ai venit printre noi, Dragos!
Salutari calduroase de la Bucuresti :D
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

catt
Posts: 199
Joined: 07 Jul 2008, 00:04
Auto: KIA
Location: Iasi
Contact:

Re: Noul dealer KIA pe Iasi

Post by catt »

"Astfel, Trendo Automobile SRL a devenit dealer si reparator agreat Kia pentru zona Iasului, preluand activitatea fostului dealer Klado Motors."

Sa intelegem ca a disparut Klado ca dealer/service pe Iasi al marcii Kia ?
Se pot efectua si revizii la Trendo Iasi sau doar la Piatra sau Bacau ?
cee'd 2008 piston grey
CEED 2019 1.4 t-gdi Star Dark Pentametal

dragos.stacescu
Posts: 22
Joined: 07 Jul 2010, 00:47
Auto:

Re: Noul dealer KIA pe Iasi

Post by dragos.stacescu »

Noul dealer Kia se afla in aceeasi locatie ca si vechiul dealer. Se pot efectua revizii Kia la Trendo Automobile punct de lucru Iasi fara nici un fel de probleme. In scurt timp si Trendo Automobile punct de lucru Bacau va deveni service autorizat Kia pt Bacau, voi reveni cu detalii in acest sens la finalizarea acestui aspect.

Acestea fiind spuse, va stau la dispozitie aici pe forum sau la numarul de telefon afisat in deschiderea acestui topic, pentru orice discutii sau nelamuriri.

Cu stima,
Dragos Stacescu

dulaul
Posts: 429
Joined: 12 Apr 2009, 15:28
Auto:
Location: IASI

Re: Noul dealer KIA pe Iasi

Post by dulaul »

Salutam prezenta Trendo Automobile in Iasi si speram din toata inima ca noul service sa fie indreptat catre client si problemele acestuia.

Am discutat astazi cu dl. Dragos Stacescu si va pot spicui cateva lucruri:
- SC Trendo Automobile SRL preia pe Klado in totalitate cu tot sediu, asa ca vom sti unde-l gasim
- dl. Dragos Stacescu pare o persoana deschisa dialogului si pus pe treaba in sensul bun pentru ambele parti
- doreste sa aduca "acasa" pe toti cei care fac revizia si service-ul in alte orase
- este interesat de parerea clientului asupra serviciilor pe care i le-a prestat, lucru demn de luat in seama. Amintea ca cel mai probabil va intocmi un formular de feedback asupra lucrarilor prestate de dumnealui
- in acest moment (nu-i cunosc pozitia domniei sale in firma) dumnealui de ocupa de realatia service-clubkia.ro si speram sa primim raspunsuri cat mai oneste si in timp util de la el cand va fi nevoie

Sa speram ca Trendo Automobile va avea succes cu NOI, CLIENTII din Iasi.

dulaul
Kia Cee'd 1.6 GSL City, isg, GPL,Pewter Beige
Poze
Jurnal de bord Image

Image

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Noul dealer KIA pe Iasi

Post by tipitip »

"Klado nu mai functioneaza ca dealer si service autorizat Kia in Iasi, activitatea, logistica si spatiul de functionare fiind preluate de noul dealer, Trendo Automobile. Trendo functioneaza deci in Iasi in locatia Klado ca si dealer si reparator autorizat Kia (practic, avizele de la RAR si alte autoritati ies in cateva zile).
Unitatile Trendo din Bacau si Piatra fac parte din reteaua de concesionari Peugeot, nu din Kia."


KIA Romauto
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Noul dealer KIA pe Iasi

Post by Brill »

Cind sarbatorim? Cap_PDT_01_05
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

dragos.stacescu
Posts: 22
Joined: 07 Jul 2010, 00:47
Auto:

Re: Noul dealer KIA pe Iasi

Post by dragos.stacescu »

Buna ziua din nou.

Doresc sa va informez ca toate solicitarile Dvs scrise pot fi transmise la adresa de email special conceputa pt acest lucru, si anume kia@trendo.ro .

Va multumesc.

Cu stima,
Dragos Stacescu

Boby

Re: Noul dealer KIA pe Iasi

Post by Boby »

Ca deobicei în România se schimbă numele dar probemele ramân aceleaşi.
În momentul în care Trendo va oferi ALTCEVA decât uriaşul dispreţ afişat faţă de clienţi de fostul Klado şi incompeteţa acestuia chiar şi pentru instalarea unei banale alarme, în momentul în care Trendo va veni cu reduceri de preţuri la manoperă şi consumabile, atunci când Trendo va oferi clienţilor consumabile la preţul pieţei şi va avea şi un stoc tampon de piese de schimb ale acelor elemente constatate că pică des, precum bieletele, atunci voi deveni client Trendo.
Pâna atunci rămân extrem de mulţumit de prestaţia şi preţurile Rodav Vaslui, care în plus acceptă ca toate cele necesare efectuării garanţiei să fie aduse de client.

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Noul dealer KIA pe Iasi

Post by Brill »

Cred ca D-ul Dragos are intentii bune de a postat aici. Plus de asta cred ca stie ce oameni are in subordine de si-a asumat raspunderea sa ne aduca la cunostinta. Nu stiu ce v-a facut Klado, dar din discutii am inteles ca nu era OK. Din punctul meu de vedere ii urez succes D-ului Dragos.
Cred ca e bine sa se duca cineva acolo sa stea de vorba cu persoana respectiva si sa vada despre ce e vorba.
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

dragos.stacescu
Posts: 22
Joined: 07 Jul 2010, 00:47
Auto:

Re: Noul dealer KIA pe Iasi

Post by dragos.stacescu »

Boby wrote:Ca deobicei în România se schimbă numele dar probemele ramân aceleaşi.
În momentul în care Trendo va oferi ALTCEVA decât uriaşul dispreţ afişat faţă de clienţi de fostul Klado şi incompeteţa acestuia chiar şi pentru instalarea unei banale alarme, în momentul în care Trendo va veni cu reduceri de preţuri la manoperă şi consumabile, atunci când Trendo va oferi clienţilor consumabile la preţul pieţei şi va avea şi un stoc tampon de piese de schimb ale acelor elemente constatate că pică des, precum bieletele, atunci voi deveni client Trendo.
Pâna atunci rămân extrem de mulţumit de prestaţia şi preţurile Rodav Vaslui, care în plus acceptă ca toate cele necesare efectuării garanţiei să fie aduse de client.
Buna ziua, stimate domn.

Chiar daca in continutul mesajului Dvs nu exista elemente favorabile ca parere relativ la compania pe care o reprezint, va multumesc totusi pentru interesul manifestat fata de aparitia noastra pe piata. Exista insa si o nedumerire personala, aceea legata de acuzele cu privire la dispretul fata de clienti si incompetenta, aceasta nedumerire provenind din faptul ca nu cunosc motivele care stau la baza afirmatiei Dvs: in cazul in care ati avut probleme cu modul in care ati fost tratat ca si client de catre angajatii Trendo, acest lucru ar trebui sa mi-l aduceti la cunostiinta, eu venind cu promisiunea ca voi elucida eventualele greseli si le voi corecta in cel mai scurt timp; daca nu ati avut insa probleme de vreun fel cu angajatii Trendo si afirmatiile Dvs sunt simple presupuneri bazate pe faptul ca Trendo a preluat Klado cu toate bunele si relele, atunci va invit sa va convingeti personal de calitatea serviciilor noastre.

Mai mult de atat, Trendo Automobile a venit in intampinarea clientilor Kia de pe Iasi si nu numai prin preturi atractive la manopera ( 69RON fara TVA / ora de manopera mecanica), preturi pozitionate la momentul de fata sub ceea ce ofera alti dealeri Kia din apropiere,iar legat de preturile consumabilelor, va informez pe aceasta cale ca acestea beneficiaza de suportul Kia Romania in sensul acordarii unui discount de 19% fata de preturile vechi, noile preturi fiind valabile la orice dealer din reteaua Kia ( inclusiv dealerul Rodav despre care Dvs faceti referire ).

Legat de ultima mentiune a Dvs, referitoare la folosirea in cadrul reviziilor in perioada de garantie a consumabilelor aduse de catre client, va informez ca aceasta facilitate este cu dus-intors pentru Dvs, iar daca sunteti curios sa aflati si motivul pentru care spun acest lucru, sunt dispus sa va lamuresc cu toate detaliile la numarul de telefon din mesajul de deschidere al acestui topic, pentru a nu da nastere unei polemici interminabile pe forum care ar putea afecta imaginea celorlalti dealeri.

Cu stima,
Stacescu Dragos

Boby

Re: Noul dealer KIA pe Iasi

Post by Boby »

E posibil să ai dreptate domnule Dragoş şi ar fi bine să mă înşel eu şi totul să fie bine şi frumos de acum încolo cu Trendo Iaşi. Chiar sunt curios şi vă voi pune la încercare cu proxima ocazie.

Voi povesti aici cum am fost tratat de către Klado cu o problemă banală şi mică pentru mecanicii Klado dar importantă pentru mine în calitate de client. La livrare suportul de susţinere a numărului spate nu a fost montat corespunzător şi exista un joc/vibraţie enervant odată cu închiderea hayonului spate. I-am rugat să remedieze situaţia şi ei ce credeţi că au făcut? Au căutat o bucată de carton şi au introdus-o forţat sub suport. Eu nu am comentat, în timp ploile au intrat şi au măcinat cartonul respectiv şi am revenit după câteva luni la situaţia iniţială. Greşeala montării suportului pentru numărul spate nu aparţine fabricii de la Zilina ci direct dealerului Klado.
Anul acesta, cu ocazia reviziei a II-a cei de la Rodav au dat jos suportul, au folosit un pic de silicon şi totul s-a rezolvat în câteva minute.
Că am fost trimis de personalul Klado la firma YV din Păcurari pentru montarea alarmei nu a mai constituit nicio surpriză pentru mine.
Că am fost amânat cu livrarea maşinii cu 3 săptămâni peste termenul stipulat în contract şi dacă nu i-aş fi scris două mail-uri domnului Kim poate ar fi durat şi mai mult în condiţiile în care efectuasem plata 100% în avans, de asta chiar nu mai vreau să-mi amintesc, că am fost cât pe ce să cer banii înapoi şi să-mi cumpăr Auris...

Toate acestea, stimate domnule Dragoş vi le spun în ideea că aţi preluat probabil la lucrurile bune pe care le amintiţi, dotarea tehică, dar cu un personal total neinstruit atât în vânzări cât şi tehnic.

Şi în cele din urmă, am ajuns la concluzia că cei de la Klado au lucrat 100% pe banii cumpărătorilor, după numărul prea mic de maşini pe stoc (1-2 bucăţi la nivelul anului 2008) şi după politica lor în total dezacord cu mulţumirea clientului.

Şi de ce costa la ei un scut motor 450 lei faţă de 250 lei la Ozon Craiova? Şi de ce nu au dat bonus nici măcar preşurile de cauciuc la livrare, sau de ce au costat numerele provizorii 180 lei când ele erau de fapt 80 lei? Aceasta a fost de fapt adevăratul dispreţ, de care aminteam anterior, cu care şi-au tratat clienţii. Şi clienţii i-au părăsit exact cum am procedat eu.

Vă revine o sarcină grea de a schimba renumele greu afectat.

Vă doresc succes.

mihai_is
Posts: 146
Joined: 09 Jul 2007, 00:42
Auto:
Location: iasi

Re: Noul dealer KIA pe Iasi

Post by mihai_is »

poate-poate vom avea si noi in Iasi un service la care sa apelam... sa speram la mai bine
21-PUI

IS90CAT
Posts: 25
Joined: 05 Oct 2009, 13:11
Auto:
Location: IASI
Contact:

Re: Noul dealer KIA pe Iasi

Post by IS90CAT »

Salut

Domnule " Boby" nu tin sa va contrazic cu cele spuse ba chiar va aprob si pot adauga probleme cu greierii din oglinda retrovizoare remediati cu ajutorul forumului + probleme cu alti greieri de sub suportul de ochelari + urcat in masina fara a acoperi scaunul si volanul si terminand cu murdarirea tapiteriei din jurul oglinzii retrovizoare de vaselina sau ulei sau nu conteaza era doar murdara de la ei, DAR tin sa precizez ca NU aveti dreptate cand vorbiti de competenta echipei de vanzari = "Ionut Iftimiciuc" care din punctul meu de vedere e un om de 10, dar ce sa ii faci daca service-ul nu il ajuta sau nu il ajuta. Sa speram ca cei de la TRENDO vor avea mai mult succes, dar nu stiu ce ar trebui sa propuneti clientilor sau sa faceti ca sa isi schimbe parerea deoarece "service-ul" (stilti voi care :P) din imprejurimile Iasi-ului isi ridica clientii in slavi si le ofera explicatii, solutii la problemele lor + preturile mai avantajoase pe care le practica.

P.S. Pentru TRENDO sugerez ca poate reusiti sa puneti o lista de preturi pentru revizii I, II, III, IV pentru toate modelele auto ca sa nu mai fie dubii legate de preturile practicate comparativ cu altii.

Cu stima si respect
Pro Cee'dulet 2.0 Crdi SO RED
POZE http://picasaweb.google.com/IS90CAT

User avatar
alimos
Posts: 1383
Joined: 19 Apr 2008, 22:15
Auto: cee'd 1.4 SW;sportage 1.6 GDI
Location: Bacau
Contact:

Re: Deviz revizie

Post by alimos »

Stimate domn,
Reprezentanta Trendo din Bacau se ocupa si cu service Kia ?
Intreb asta deoarece am o cunostinta cu o autoutilitara kia care sustine ca a rezolvat la Bacau la Trendo probleme de garantie. Va multumesc!
Ceed 1.4 109 hp SW BEST,2008,Pewter Beige,ODO 190000
SportageIII 1.6GDI 135 hp ,2014,Space Blue,ODO 105500
Ceed 1.6 crdi 115hp ,2009, Piston Grey,odo 250000

Post Reply

Return to “Trendo Automobile Iasi”