Trado Total - Showroom și Service Kia în Iași

Iași
User avatar
Trado Total
Posts: 12
Joined: 29 Aug 2012, 15:07
Auto: Ceed 1.6 GDI 6M/T BEST
Location: Iasi
Contact:

Trado Total - Showroom și Service Kia în Iași

Post by Trado Total »

Kia Romauto a delegat în Iași un nou reprezentant pentru service și vânzări Kia – Trado Total.
Locația showroom-ului Trado Total este în zona Păcurari, pe strada Luca Arbore nr. 3 .

În service-ul autorizat Kia – Trado Total se pot efectua lucrări de reparații în garanție și post-garanție, precum și reviziile pentru toate modelele Kia existente în parcul auto romanesc. Tehnicienii și mecanicii Trado Total sunt specializați Kia și cu ajutorul dotărilor de service peste standard pot efectua chiar și cele mai complexe reparații și lucrări pentru autoturismele Kia.

Posesorii de autoturisme Kia se pot programa la telefon 073KIAIASI (0735424274).

User avatar
brawnie
Posts: 44
Joined: 07 Sep 2012, 08:03
Auto: kia cee'd sw 1.4 GSL
Location: Cluj, Romania
Contact:

Re: Trado Total - Showroom și Service Kia în Iași

Post by brawnie »

nici un comentariu nimic?
A fost cineva? cum se comporta cu clientii? cum sunt preturile practicate?
[url=http://urls.su/flines][img]http://forum-lines.ru/rez/ab224104.gif[/img][/url]

bosch
Posts: 621
Joined: 23 Jun 2007, 22:29
Auto: Cee`d, 1.6 GSL, vCity
Location: Iasi
Contact:

Re: Trado Total - Showroom și Service Kia în Iași

Post by bosch »

Nu au avut un parteneriat bun cu BMW , nu vor avea nici cu Kia.
Nici macar nu vreau sa incerc, sa risc o revizie la ei !
KIA CEE'D 1.4 GSL, KOMPASS BLUE -comanda 4.08.2007 / seria 15.10.2007 / LIVRARE 12.11.2007 R.I.P.
KIA CEE`D 1.6 GSL, CASSA WHITE

Boby

Re: Trado Total - Showroom și Service Kia în Iași

Post by Boby »

Am o intrebare Trado Total:
1. In cat timp imi schimbati caseta de directie pe garantie?
2. Cat dureaza pana soseste caseta de directie din momentul in care o comandati?
3. Ce garantie am ca operatia reuseste?

User avatar
brawnie
Posts: 44
Joined: 07 Sep 2012, 08:03
Auto: kia cee'd sw 1.4 GSL
Location: Cluj, Romania
Contact:

Re: Trado Total - Showroom și Service Kia în Iași

Post by brawnie »

M-am programat la revizia de 90 000 la cei de la Trado Total; s-au schimbat :
- ulei (promotie 0 Ron)
- filtru ulei (18.02 Ron)
- filtru aer (51.64 Ron)
- bujii (14.86 Ron/buc)
- spare part 83132184843 (34.09 Ron) nu stiu ce o fi asta
Manopera (2.5x64 Ron)
Total cu TVA 401 RON =D> =D> =D>
Multumit de colaborarea cu cei de la Trado; Recomand!
[url=http://urls.su/flines][img]http://forum-lines.ru/rez/ab224104.gif[/img][/url]

User avatar
Trado Total
Posts: 12
Joined: 29 Aug 2012, 15:07
Auto: Ceed 1.6 GDI 6M/T BEST
Location: Iasi
Contact:

Re: Trado Total - Showroom și Service Kia în Iași

Post by Trado Total »

@Boby

Buna ziua, este necesara o constatare pentru a ne asigura ca problema se rezolva doar prin schimbarea casetei de directie, si ca de fapt, acesta ar fi defectiunea.

1. Durata medie de schimb a casetei de directie este de 4 ore.
2. Termenul mediu de livrare al unei casete de directie este de 30 de zile lucratoare, dar termenul real il aflam in momentul lansarii comenzii (poate fi mult mai mic).
3. Noi suntem convinsi ca operatia va reusi, dar este necesara o constatare in prealabil.

Va rugam sa ne contactati la 0770380741 pentru a stabili o verificare initiala a autoturismului.

Boby

Re: Trado Total - Showroom și Service Kia în Iași

Post by Boby »

Multumesc pentru raspuns.
Voi face o programare pentru constatare, sunt convins ca trebuie schimbata caseta de directie.
La sfarsitul lunii iunie 2012 am inlocuit bucsa casetei de directie si simtomele sunt aceleasi: Clampanit, zgomot la capatul cursei volanului stanga-dreapta.

User avatar
Trado Total
Posts: 12
Joined: 29 Aug 2012, 15:07
Auto: Ceed 1.6 GDI 6M/T BEST
Location: Iasi
Contact:

Re: Trado Total - Showroom și Service Kia în Iași

Post by Trado Total »

@Boby

Asteptam un semn pentru constatare si apoi revenim cu detalii si aici pe blog despre cum a decurs lucrarea.

User avatar
Trado Total
Posts: 12
Joined: 29 Aug 2012, 15:07
Auto: Ceed 1.6 GDI 6M/T BEST
Location: Iasi
Contact:

Re: Trado Total - Showroom și Service Kia în Iași

Post by Trado Total »

@brawnie

Ne bucuram ca pretul a fost mai mic decat v-ati asteptat.
Pentru viitoare lucrari / revizii nu ezitati sa ne sunati pentru calculatii de pret.

Toate bune!

alexcrist
Posts: 798
Joined: 08 Feb 2014, 21:25
Auto: Kia XCeed 1,4 T-GDI, 2020
Location: Brașov

Re: Trado Total - Showroom și Service Kia în Iași

Post by alexcrist »

Bună seara,

Am fost astăzi (sâmbătă) până la showroom, în intervalul specificat pe site (10-13) și era închis, iar de la paznicul de la poartă am aflat că ”de obicei nu prea vine nimeni sâmbăta”.

Aș dori să știu ce înseamnă acest ”de obicei” și ce șanse ar fi ca sâmbăta viitoare (1 martie 2014) să fie cineva la showroom. M-ar interesa să pot vedea un model Rio hatchback. Nu doresc test drive, ci doar să îl văd în showroom.

Mulțumesc.

colin
Posts: 321
Joined: 24 Jan 2013, 15:26
Auto: Ceed

Post by colin »

daca ei nu iti vor banii mergi la alt dealer. Vaslui nu are dealer kia?

User avatar
Trado Total
Posts: 12
Joined: 29 Aug 2012, 15:07
Auto: Ceed 1.6 GDI 6M/T BEST
Location: Iasi
Contact:

Re: Trado Total - Showroom și Service Kia în Iași

Post by Trado Total »

Buna ziua,

@Alexcrist: Ne cerem scuze pentru inconvenienta si pentru timpul pierdut. La momentul la care dumneavoastra ati fost la Showroom-ul KIA - TRADO TOTAL, echipa de vanzari avea doar un singur coleg, iar dumnealui era la un curs de produs la KIA ROM AUTO in Bucuresti.
Intre timp echipa de vazari s-a marit si cu siguranta cineva va fi in showroom in fiecare sambata intre 10:00 si 14:00.
Referitor la Rio 5D, va pot comunica ca dupa data de 20.06.2014 vom avea Rio 5D pt test-drive si in Showroom. Daca mai sunteti interesat de modelul RIO, va asteptam.

@All: In speranta unei comunicari cat mai bune si cat mai fructuaoase, va rog sa folositi datele de contact de mai jos.

Referitor la activitatea TRADO TOTAL ca Dealer si service autorizat KIA, in cazul in care doriti informatii sau exista nemultumiri, va rog sa ma contactati la 0733.882.424 sau costin.ionescu(arond)kiaiasi.ro.

Pentru cotatii de preturi si programari service, va rog sa-l contactati cu incredere, pe colegul meu Andrei la 0735.424.274 sau andrei.holca(arond)kiaiasi.ro


Cu stima,
Echipa KIA IASI
[b][color=#BF0000]KIA IASI - TRADO TOTAL[/color][/b]
[size=85]Test Drive Cars:
[b]Cee'd [/b]1.6GDI 6M/T BEST
[b]Venga[/b] 1.4GSL 5M/T PLAY
[b]Sportage[/b] 2.0DSL A/T[/size]

http://www.kiaiasi.ro
office(at)kiaiasi.ro
0733.882.424

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Re: Trado Total - Showroom și Service Kia în Iași

Post by shtirlitz »

Buna ziua! Ma intereseaza un pret corect si transparent pentru o revizie la 7 ani, Kia ceed 1,4 benzina. Am sunat si anul trecut pentru o revizie la 6 ani si primisem un pret intre 700 si 1000 lei dupa care am sunat la Trendo si pretul a fost de 550 lei. multumesc
Image

Post Reply

Return to “Trado Total”