Noul KIA CEE"'D

timx
Posts: 61
Joined: 04 Jul 2008, 08:40
Auto:
Location: Galati
Contact:

Noul KIA CEE"'D

Post by timx »

Aşa va arăta noua KIA Cee'd, maşină care va fi prezentată în premieră mondială la Salonul Auto Geneva 2012 şi care preia platforma tehnică de la noul Hyundai i30.

Image

Oficialii coreeni nu se încurcă să ne testeze răbdarea cu teasere şi campanii subversive - ne gratulează direct cu prima imagine a noii generaţii KIA Cee'd, care va debuta pe piaţa europeană la Salonul Auto Geneva 2012. Vorbim, aşadar, de continuarea unei poveşti cu un succes foarte interesant pe plan european în clasa compactă.

După cum se aştepta toată lumea, platforma tehnică a noii KIA Cee'd provine de la "fratele" de concern Hyundai i30. Atâta doar că, de această dată, diferenţierea la nivel stilistic este mult mai mare decât în cazul generaţiilor precedente Cee'd şi i30.

Noua KIA Cee'd are o parte frontală relativ agresivă, mizând mai mult pe caracterul familial decât pe un spirit sportiv, faţă de KIA Rio, de pildă. Grila frontală are o formă deja cunoscută de la noile modele KIA, şi, faţă de Hyundai i30, KIA Cee'd are mai puţine rotunjimi, inspirând mai multă robusteţ decât eleganţă.

Chiar dacă avem parte doar de această imagine, se mai poate observa că designerii a păstrat ideea celui de-al treilea geam lateral a cărui margine inferioară se continuă până sus, într-o curbură devenită aproape un trademark al lui Cee'd. Rămâne de văzut dacă spatele maşinii va fi mai individualizat decât la actualul model sau designerii vor miza tot pe un caracter familiar, fără excese.

Mai multe detalii şi imagini cu noua KIA Cee'd aşteptăm în preajma Salonului Auto Geneva 2012 , din primăvară.


ASTEPT PARERI. :)
Kia Cee'd SW - Machine Silver - 1.4 GSL MT Best - GL.79.ROX

PENTRU UNII BUNUL SIMT DAUNEAZA GRAV SANATATII, MOTIV PENTRU CARE REFUZA SA AIBA ASA CEVA...

Image

quelloo
Posts: 4408
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Noul KIA CEE"'D

Post by quelloo »

parerea mea e ca cineva nu a urmarit forumul pentru restu de anunturi identice :p...

oricum ca sa-ti raspund la intrebare... spre totusi sa fie salvat de motorizari si celelalte unghiuri...
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

timx
Posts: 61
Joined: 04 Jul 2008, 08:40
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Noul KIA CEE"'D

Post by timx »

quelloo wrote:parerea mea e ca cineva nu a urmarit forumul pentru restu de anunturi identice :p...
Spre stiinta ta, inainte de a deschide topicul, am verificat daca mai este unul pe tema asta, si se pare ca nu am observat unul care este la sectiunea "Generalitati".Aici e vina mea.

Dar de aici, si pana a-mi reprosa tu ca nu urmaresc forumul, e diferenta. Poate tu ai timp berechet sa stai pe net, in timp ce altii au srviciu, familie, e.t.c., si nu prea au timp sa verifice tot ce apare zilnic pe forum.

Parerea mea este aceea ca era mai bine sa te rezumi la o simpla metntionare a faptului ca s-a mai discutat acest subiect.

P.S. - un admin, daca considera ca se impune acest lucru, poate sterge topicul.
Kia Cee'd SW - Machine Silver - 1.4 GSL MT Best - GL.79.ROX

PENTRU UNII BUNUL SIMT DAUNEAZA GRAV SANATATII, MOTIV PENTRU CARE REFUZA SA AIBA ASA CEVA...

Image

quelloo
Posts: 4408
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Noul KIA CEE"'D

Post by quelloo »

viewtopic.php?f=3&t=10553

viewtopic.php?f=67&t=10554

nu e nevoie sa ne inflamam..sau sa ne insultam...

erau 2 si nu te-ai uitat... dar eu ti-am raspuns in gluma nu acuzator...

si nu o sa imi cer scuze pentru faptul ca am access la forum de la job si pot intra...

daca citeai atent nu iti reprosam ca nu stai toata ziua pe forum (ce treaba as avea io cu asta?) doar ca nu te-ai uitat in momentul in care ai postat...

imi pare rau daca te-am jignit in vreun fel... nu a fost intentia mea...
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

User avatar
alex79
Posts: 586
Joined: 13 Sep 2009, 20:28
Auto: Kia Ceed 1.4 Best
Location: Bacau
Contact:

Re: Noul KIA CEE"'D

Post by alex79 »

De apreciat faptul ca este o poza mai mare si se pot vedea mai multe detalii. Cine stie ce varianta de echipare este.
Sincer nu inteleg rostul topicurilor puse in aceasta zona. Cel mai bine ar fi puse la Generalitati. Cele de vanzari clar ca la Bursa.
Fratia Ceed-ului
ODO 101800 km
BC-05-YSL Kia Ceed Best 1.4, 109CP, NGK Iridium, Jante aliaj Dezent F/L 15"
Cauciucuri iarna Nokian WR D3 185/65/R15

timx
Posts: 61
Joined: 04 Jul 2008, 08:40
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Noul KIA CEE"'D

Post by timx »

quelloo wrote:nu e nevoie sa ne inflamam..sau sa ne insultam...
imi pare rau daca te-am jignit in vreun fel... nu a fost intentia mea...
ok, poate m-am inflamat eu cam repede....
verificand a doua oara, am gasit doar primul topic, ce-l de-al doilea fiind cu totul in alta parte decat sectiunea rezervata cee'd
alex79 wrote:Sincer nu inteleg rostul topicurilor puse in aceasta zona. Cel mai bine ar fi puse la Generalitati. Cele de vanzari clar ca la Bursa.
sunt de aceeasi parere
Kia Cee'd SW - Machine Silver - 1.4 GSL MT Best - GL.79.ROX

PENTRU UNII BUNUL SIMT DAUNEAZA GRAV SANATATII, MOTIV PENTRU CARE REFUZA SA AIBA ASA CEVA...

Image

timx
Posts: 61
Joined: 04 Jul 2008, 08:40
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Noul KIA CEE"'D

Post by timx »

iata si alte poze...

Image
Image
Kia Cee'd SW - Machine Silver - 1.4 GSL MT Best - GL.79.ROX

PENTRU UNII BUNUL SIMT DAUNEAZA GRAV SANATATII, MOTIV PENTRU CARE REFUZA SA AIBA ASA CEVA...

Image

Post Reply

Return to “Generalităţi”