Noua oferta Kia - 1800 E pana la 31 martie

tudord
Posts: 35
Joined: 28 Jun 2014, 12:35
Auto: Kia C'eed 2016 1.4
Location: Iasi

Noua oferta Kia - 1800 E pana la 31 martie

Post by tudord »

Salut! tocmai am observat noua oferta (si prima) pe anul acesta pentru modelelse PE. Probabil aceasta este oferta premergatoare programului Rabla.
Oare putem "estima" daca va exista vreo oferta ce va fi cumulata cu ticketul "rabla"? Daca ar avea cineva date "pe surse" ar fi si mai bine. :)

Intreb asta pentru ca detin deja o "rabla" si nu stiu daca sa astept demararea proiectului sau sa profit de oferta actuala.
Astept opiniile voastre.

Multumesc.

colin
Posts: 321
Joined: 24 Jan 2013, 15:26
Auto: Ceed

Post by colin »

Deocamdata programul rabla nu a inceput. Dar 1500 eur +1800 sunt ceva banuti zic eu

Trimis de pe al meu SM-T705 folosind Tapatalk

tudord
Posts: 35
Joined: 28 Jun 2014, 12:35
Auto: Kia C'eed 2016 1.4
Location: Iasi

Re: Noua oferta Kia - 1800 E pana la 31 martie

Post by tudord »

Da, sunt ceva banuti. Dar probabil programul rabla nu va demara pana la sfarsitul lunii martie. Credeti ca va mai exista vreo oferta in paralel cu programul Rabla ?

Multumesc.

Sali3ri
Posts: 25
Joined: 08 Dec 2012, 21:48
Auto: Pro Cee'd 1.4 Best

Re: Noua oferta Kia - 1800 E pana la 31 martie

Post by Sali3ri »

Daca gasesti dealer-ul potrivit, te poti agata de ambele. O comanda dureaza cam doua luni pana vine, adica pana cand o achiti integral. Iti recomand sa mai astepti pana mai aproape de 31 martie si sa o comanzi. Cat timp astepti, o sa inceapa rabla (probabil aprilie) si o sa poti adauga tichetul.

panzer
Moderator
Posts: 1199
Joined: 03 Jul 2007, 16:22
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Noua oferta Kia - 1800 E pana la 31 martie

Post by panzer »

Oferta de acum (luam best 1.4mpi) este de 13057 €. Anul trecut oferta era de 12400 euro iar TVA de 24%.
Eu zic ca 1000 euro mai pot scadea. Nu i-au facut nimic masinii, decat un facelift atat de minor ca nici initiatii nu isi dau seama care e PE si care nu.

Asteapta sa comande ei f multe dintr-un anumit model (cel mai probabil tot best 1.4 sau best 1.0) si atunci fix la modelul ala o sa aiba reducere. De obicei fac comenzi mari in timpul programului rabla sau inainte de vacanta de vara a fabricii.

tudord
Posts: 35
Joined: 28 Jun 2014, 12:35
Auto: Kia C'eed 2016 1.4
Location: Iasi

Re: Noua oferta Kia - 1800 E pana la 31 martie

Post by tudord »

Multumesc pentru raspunsuri. Voi incerca sa contactezi cativa dealeri de prin zona, sa vad ce pot sa rezolv. Ar fi minunat sa reusesc ceea ce a sugerat Sali3ri. Sper sa gasesc un dealer receptiv la aceasta propunere.

Multumesc inca o data pentru pareri.
(Si cine stie, poate prin vara adaug si eu jurnalul de bord aici :) )

dorinelis
Posts: 30
Joined: 16 May 2013, 17:53
Auto: Ford Focus
Location: Buc

Re: Noua oferta Kia - 1800 E pana la 31 martie

Post by dorinelis »

tudord wrote:Multumesc pentru raspunsuri. Voi incerca sa contactezi cativa dealeri de prin zona, sa vad ce pot sa rezolv. Ar fi minunat sa reusesc ceea ce a sugerat Sali3ri. Sper sa gasesc un dealer receptiv la aceasta propunere.

Multumesc inca o data pentru pareri.
(Si cine stie, poate prin vara adaug si eu jurnalul de bord aici :) )

Salut, anul trecut a fost tot timpul oferta la KIA, discount de 1000E + rabla. In toamna am contactat un dealer iar reducerea era si mai mare pe final de rabla, adica aveau discount de 1500E + rabla...total 3000E, asta prin octombrie 2015.

Cred ca si anul acesta va fi la fel, cel mult va fi discountul mai mic dupa ce incepe rabla, dar daca nu ofera discount cred ca se duce prea sus cu pretul KIA, de altfel, stiu ca de cand a aparut Ceed 2, a existat cel putin pe site un discount de 1000E.

Alex
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

CreationSoul
Posts: 12
Joined: 29 Sep 2015, 22:23
Auto: kia ceed (in cateva luni)

Re: Noua oferta Kia - 1800 E pana la 31 martie

Post by CreationSoul »

Salut,

Eu cred ca o sa incerc sa profit de aceasta oferta si cu putin noroc sa prind apoi si un tichet rabla (daca se lanseaza). Am fost la reprezentanta si au zs ca nu tin pe stoc masini cu motor de 1.6 GDI si ca trebuie comandata de la fabrica si ajunge in 2-3 luni. Au zis ca dau avansul, si daca de la data avansului pana cand trebuie sa dau restul de bani se laseaza programul rabla, pot da la final un tichet.

qri57i
Posts: 2
Joined: 01 Mar 2016, 00:27
Auto: Viitor CEE D SW 1.6 GDI

Re: Noua oferta Kia - 1800 E pana la 31 martie

Post by qri57i »

@ Creationsoul, tudord

Salutare,

Saptamana trecuta am dat comanda pentru 1.6 GDI Best, masina ajunge undeva la mijlocul lui Mai, cu oferta de -1800 E.

Rabla ar trebui in mod normal sa inceapa pana atunci, mi-am asumat riscul (si cu putina intelegere din partea lor, in sensul ca ei mai pot astepta 1-2 saptamani cu masina in stoc pana rezolv cu actele sau alte chestii in cazul in care inceperea rablei e la limita cu sosirea masinii), pana la urma sunt 1500E, prefer sa risc putin decat sa-mi vina masina in toamna, pentru ca nevoia e mare.

Acum astept cu nerbadare stiri despre rabla :)

Toate cele bune

panzer
Moderator
Posts: 1199
Joined: 03 Jul 2007, 16:22
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Noua oferta Kia - 1800 E pana la 31 martie

Post by panzer »

Rabla tine f mult timp. Nu te grabi daca mai poti astepta. Mai bine sa fie sigur ca sunt multi bani la Rabla.
Mai urmareste datele despre executia bugetara, etc. Sa nu mai avem vreo surpriza.

Si eu spun ca 1.6 gdi este cel mai bun motor din oferta Kia Ceed de acum. Merita sa il astepti 1 luna in plus.

qri57i
Posts: 2
Joined: 01 Mar 2016, 00:27
Auto: Viitor CEE D SW 1.6 GDI

Re: Noua oferta Kia - 1800 E pana la 31 martie

Post by qri57i »

Asta asa e, daca poti astepta e mai bine, eu mi-am asumat riscuri datorita circumstantelor ( nevoie, oferta buna, stau prost cu rabdarea )

Ideea e sa prinzi si oferta, garantie ca va mai fi una ca asta ( 1800 E ) nu prea exista, cu siguranta ca vor fi alte oferte dar cine stie valoare lor?

CreationSoul
Posts: 12
Joined: 29 Sep 2015, 22:23
Auto: kia ceed (in cateva luni)

Re: Noua oferta Kia - 1800 E pana la 31 martie

Post by CreationSoul »

Si eu am gandit la fel. In cazul in care prind oferta de 1800 euro + rabla (aproximativ 1500 euro) este foarte bine. In cazul in care mai astept si expirta oferta de 1800, si probabil va fi inlocuita de una cu 1000 (cum a fost foarte mul timp anul trecut) si apoi prin sigur rabla, pierderea ar fi destul de mica in comparatie cu pretul total al masinii.

Si eu as vrea sa am masina disponibila candva pe la inceputul verii.

tudord
Posts: 35
Joined: 28 Jun 2014, 12:35
Auto: Kia C'eed 2016 1.4
Location: Iasi

Re: Noua oferta Kia - 1800 E pana la 31 martie

Post by tudord »

Saptamana viitoare dau comanda. Am vorbit cu un dealer si mi-a spus ca se poate atasa voucherul Rabla cand programul va incepe.
Daca dau comanada saptamana viitoare, cel mai probabil pe la sfarsitul lunii Iunie masina ar trebui sa ajunga. Presupun ca pana atunci programul Rabla va debuta.

Cred ca e un "deal" destul de bun: 1800 (discount) + ~1500 (ticketul rabla). Eu zic ca acum este momentul :)

dumitrudany
Posts: 36
Joined: 22 Mar 2016, 01:50
Auto: Kia Cee'd 1.6 GDI Best 135CP
Location: Bucuresti

Re: Noua oferta Kia - 1800 E pana la 31 martie

Post by dumitrudany »

Si eu am dat comanda, tot datorita bonusului de 1800 E. Motorizarea de 1.6 GDI.
Tre sa astept sa dea drumul si la programul Rabla... sper cat mai repede, ca la sf de mai vine masina.
[url=http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=157&t=23900][b]Kia Cee'd 1.6 GDI Best 135CP[/b] Sirius Silver + opt.[/url]

CreationSoul
Posts: 12
Joined: 29 Sep 2015, 22:23
Auto: kia ceed (in cateva luni)

Re: Noua oferta Kia - 1800 E pana la 31 martie

Post by CreationSoul »

Si eu am dat comanda de un ceed 1.6 GDI star (+cateva optionale) saptamana trecuta. Livrarea va fi la final de iunie (+/- 15 zile)

Post Reply

Return to “Generalităţi”