UVO vs NAV

ICEMAN
Posts: 137
Joined: 19 Nov 2013, 14:57
Auto: cee'd 2013
Location: Bucuresti

Re: UVO vs NAV

Post by ICEMAN »

crinamatei wrote:
ICEMAN wrote:salutare

am si eu o intrebare,mai exact : masina este ceed 2 fara navigatie,si ma intereseaza daca se poate monta navigatia originala,ce implica toata treaba si cat costa.Pe langa asta daca exista si acel sistem dara fara navigatie inclusa, adica strict ecranul cu functiile aferente (radio,cb telefon etc)
eu ma gandesc ca sigur te costa mai mult decat optiunea de nav la cumparare, dar daca gasesti navi de cumparat second si mai tragi o antena de gps si microfon pt bluetooth ar trebui sa nu fie greu.
Dar daca tot vrei sa schimbi de ce sa nu pui ceva mai bun, de ex unitate media cu android - nu e originala dar arata foarte ok si ai alte perspective, dar nu e ieftin.

Din ce stiu pe ceed 2012 era asa: o unitate clasica fara bluetooth, una cu bluetooth, una cu ecranul color mai mic + reverse camera, si unitatea mare cu nav.
EU am varianta cu bluetooth si ma gandesc ca unitatea originala ar fi mai calitativa...fata de un aftermarket..sun curios ce pret are cu tot cu montaj si daca se leaga la senzorii mei de parcare ( cei de fabrica)

crinamatei
Posts: 186
Joined: 06 Feb 2014, 14:59
Auto: kia ceed
Location: Constanta

Re: UVO vs NAV

Post by crinamatei »

nu cred ca are treaba cu senzorii de parcare, in cea ce priveste nav mi se pare mai util un waze decat hartile kia.

Post Reply

Return to “Generalităţi”