KIA Ceed SW

cccosminnn
Posts: 1
Joined: 13 Jun 2016, 14:20
Auto: Nu detin una inca

KIA Ceed SW

Post by cccosminnn »

Buna ziua,

Sunt in cautarea unui autovehicul nou. Am ramas placut impresionat de ceea ce ofera in prezent modelul KIA Ceed SW.
Totusi pentru a imi forma o imagine cat mai detaliata despre acest model, v-as ruga, daca puteti, sa imi impartasiti din experienta voastra, cateva sfaturi, lucruri de tinut cont, etc. despre acest model.
Tin sa mentionez ca in prezent urmaresc modelul cu motorizarea 1.4 GSL (100 CP). Cum vi se pare acest model?

Va multumesc!

KiaUser
Posts: 95
Joined: 21 May 2014, 13:08
Auto: Kia Cee'd SW 1.6 GDI

Re: KIA Ceed SW

Post by KiaUser »

Salut,

Eu când mi-am luat-o am testat și modelul cu motorul de 1.4 și mi s-a părut că nu are suficientă putere. Am ales 1.6 GDI și sunt mulțumit. Acum sunt disponibile și motoare cu turbo și îți sugerez să faci mai multe teste cu diferite motorizăr. Eventual la teste ia și câțiva prieteni (sau familia) pentru a vedea cum se comportă mașina mai încărcată.

Singurul lucru de care sunt un pic dezamăgit este consumul. Trebuie să mergi foarte încet pentru a te apropia de cel din specificații (dar nu-i imposibil).
În rest pot spune că nu am avut probleme și mă apropiu de 40k de km.
Alex Dobrin
Jurnal

FLOPY
Posts: 621
Joined: 01 Sep 2009, 12:15
Auto:
Location: Bucuresti

Re: KIA Ceed SW

Post by FLOPY »

Ia-ți 1.6 GDI, mai ales pe SW.
1.0 turbo este prea scump și deocamdată nu se știu prea multe despre el.
Kia Cee'd 1.4 Best Kompass Blue
Kia Ceed 1.5 TGDI Best Blue Flame

colin
Posts: 321
Joined: 24 Jan 2013, 15:26
Auto: Ceed

Post by colin »

Sustin si eu 1.6 gdi daca vrei benzina. 1.0 e inca un motor nou si istoria ne spune ca motoarele noi vor avea mereu mici probleme pana se perfectioneaza

Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

Post Reply

Return to “Generalităţi”