Leduri de zi

ICEMAN
Posts: 137
Joined: 19 Nov 2013, 14:57
Auto: cee'd 2013
Location: Bucuresti

Leduri de zi

Post by ICEMAN »

salutare

de saptamana trecuta si pana in prezent ledurile de pe stanga merg intermitent, intamplarea a facut ca sambata sa fac si revizia moment in care am si comandat farul pe garantie, intrebarea este daca a schimbat cineva pana acum si dupa a ami avut probleme cu ledurile?

din cate am inteles farurile care vin acum ar fi pe alt cod adica cu ceva modificari si problema ar fi rezolvata, ne poate confirma cineva care a schimbat si sunt ok.

User avatar
Qalex21
Moderator
Posts: 535
Joined: 13 Feb 2014, 09:41
Auto: XCeed 1.5 T-GDi 48V 7DCT
Location: Voluntari

Re: Leduri de zi

Post by Qalex21 »

ICEMAN wrote:salutare

de saptamana trecuta si pana in prezent ledurile de pe stanga merg intermitent, intamplarea a facut ca sambata sa fac si revizia moment in care am si comandat farul pe garantie, intrebarea este daca a schimbat cineva pana acum si dupa a ami avut probleme cu ledurile?

din cate am inteles farurile care vin acum ar fi pe alt cod adica cu ceva modificari si problema ar fi rezolvata, ne poate confirma cineva care a schimbat si sunt ok.
Stiu ca variantele mai vechi de Ceed aveau probleme cu DRL-urile. Din cate am inteles, o data inlocuit farul defect cu varianta revizuita, nu ar mai trebui sa ai probleme.

crinamatei
Posts: 186
Joined: 06 Feb 2014, 14:59
Auto: kia ceed
Location: Constanta

Re: Leduri de zi

Post by crinamatei »

comfirm si eu ca farul cu DRL problematic a fost schimbat pe garantie si dupa aproape un an nu am mai avut probleme - noul far are ledurile o nuanta mai alb decat cel original de pe masina
kia ceed fabricata in 2014.

ICEMAN
Posts: 137
Joined: 19 Nov 2013, 14:57
Auto: cee'd 2013
Location: Bucuresti

Re: Leduri de zi

Post by ICEMAN »

crinamatei wrote:comfirm si eu ca farul cu DRL problematic a fost schimbat pe garantie si dupa aproape un an nu am mai avut probleme - noul far are ledurile o nuanta mai alb decat cel original de pe masina
kia ceed fabricata in 2014.

ms de info, le voi schimba si eu si sper sa fie ok, in momentul de fata merg putin pe intermitent dupa care revin si merg normal, presupun ca pana la urma se vor duce de tot sper ca pana atunci sa vina si cele noi, apropo cat a durat pana a sosit la tine farul ?

crinamatei
Posts: 186
Joined: 06 Feb 2014, 14:59
Auto: kia ceed
Location: Constanta

Re: Leduri de zi

Post by crinamatei »

ICEMAN wrote: ms de info, le voi schimba si eu si sper sa fie ok, in momentul de fata merg putin pe intermitent dupa care revin si merg normal, presupun ca pana la urma se vor duce de tot sper ca pana atunci sa vina si cele noi, apropo cat a durat pana a sosit la tine farul ?

vreo 3 saptamani, si l-au schimbat in vreo 2 ore

ICEMAN
Posts: 137
Joined: 19 Nov 2013, 14:57
Auto: cee'd 2013
Location: Bucuresti

Re: Leduri de zi

Post by ICEMAN »

crinamatei wrote:
ICEMAN wrote: ms de info, le voi schimba si eu si sper sa fie ok, in momentul de fata merg putin pe intermitent dupa care revin si merg normal, presupun ca pana la urma se vor duce de tot sper ca pana atunci sa vina si cele noi, apropo cat a durat pana a sosit la tine farul ?

vreo 3 saptamani, si l-au schimbat in vreo 2 ore
surprinzator sambata au dat comanda si astazi am primit mail ca a sosit :)) ai mai platit ceva ?

crinamatei
Posts: 186
Joined: 06 Feb 2014, 14:59
Auto: kia ceed
Location: Constanta

Re: Leduri de zi

Post by crinamatei »

ICEMAN wrote:
crinamatei wrote:
ICEMAN wrote: ms de info, le voi schimba si eu si sper sa fie ok, in momentul de fata merg putin pe intermitent dupa care revin si merg normal, presupun ca pana la urma se vor duce de tot sper ca pana atunci sa vina si cele noi, apropo cat a durat pana a sosit la tine farul ?

vreo 3 saptamani, si l-au schimbat in vreo 2 ore
surprinzator sambata au dat comanda si astazi am primit mail ca a sosit :)) ai mai platit ceva ?
normal ca nu, se lauda cu garantie de 7 ani.

Post Reply

Return to “Generalităţi”