MediaNav cu android -kia ceed 1.4 mpi city (2014)

User avatar
tmihai20
Posts: 208
Joined: 24 Oct 2017, 15:38
Auto: Kia Cee'd 2017 1.4 GSL
Location: Galati
Contact:

Re: MediaNav cu android -kia ceed 1.4 mpi city (2014)

Post by tmihai20 »

Am primit joia trecută noua navigație. E o diferență destul de mare față de prima. Rama era deja prinsă de headunit. Se simte că softul e mult mai bine pus la punct. A recunoscut un stick USB conectat. Am conectat un modem extern de la RDS și l-a recunoscut și pe ăla. Prinde foarte bine semnalul GPS. S-a conectat și la adaptorul OBD2 prin Bluetooth. Am testat microfonul încorporat, merge suficient de bine.

Singura problemă este că conectorul pentru antenă este pe partea stângă și cablul de antenă este extrem de scurt la Ceed 2. Am fost nevoit să cumpăr un cablu de extensie. Pe partea de software problema este că aplicația radio sare la postul imediat următor dacă există un post la distanță mică (92.4 față de 92.8 Hz).
Riddle me this, riddle me that
Who is afraid of the big, black bat?
Image

McLovin
Posts: 49
Joined: 03 Jun 2009, 15:46
Auto:

Re: MediaNav cu android -kia ceed 1.4 mpi city (2014)

Post by McLovin »

Am comandat de pe eMag modeul Navimex 9999, am primit cadou și o cameră de marșarier. Și-a montat cineva acest model? Credeți că e necesar să apelez la ceva service sau electrician auto?
Dacă da, știti pe cineva din Cluj care se ocupă? Mersi.

https://emag.page.link/eKgggnsfhf5p9mTeA

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk


Kia Cee'd 1.4 best

User avatar
tmihai20
Posts: 208
Joined: 24 Oct 2017, 15:38
Auto: Kia Cee'd 2017 1.4 GSL
Location: Galati
Contact:

Re: MediaNav cu android -kia ceed 1.4 mpi city (2014)

Post by tmihai20 »

@McLovin: offf, cam scump pentru dotări. Nu-s din Cluj și nu cunosc service acolo, poate ar merita să încerci chiar la reprezentanță. E simplă instalarea radio, cel mai mult m-am chinuit cu scoaterea radio-ului original pe care am făcut-o după ce am luat un set de scule pentru radio auto. Așa am reușit să scot rama fără să o rup sau s-o zgârii. Pentru camera de marșarier trebuie deșurubat plasticul de pe partea cu șoferul pentru a poza cablul cum trebuie. Cred că vei plăti 200 sau chiar 300 de lei la un service (reprezentanță sau nu).
Riddle me this, riddle me that
Who is afraid of the big, black bat?
Image

Post Reply

Return to “Generalităţi”