Just a car

xalanax
Posts: 17
Joined: 28 Jan 2015, 16:22
Auto: Cee'd

Re: Just a car

Post by xalanax »

Revin dupa ceva timp cu bucuria de a va instiinta ca sunt foarte multumit de coreana mea. Acum are mai bine de 30.000km si merge mai bine ca in prima zi. Singura nemultumire este legata de sistemul de degivrare cand ploua sau cand ninge. Recomand climatronicul daca aveti de gand sa achizitionati un astfel de model Si pentru ca mi-a placut KIA am mai luat una. Este vorba de un model ce nu se comercializeaza in europa: Mohave . O gasiti la rubrica Alte modele ...ce am omis , de pe acest forum.

johnnys25s
Posts: 83
Joined: 17 Apr 2016, 15:36
Auto: ceed 1.6 GDI 2016 Premium+
Location: Herrenberg
Contact:

Re: Just a car

Post by johnnys25s »

Salutare !

Revin si eu dupa 3 saptamani de concediu in care am parcurs aprox. 5000 km (germania - romania - germania), plus multe alte plimbari prin romania (sibiu - onesti, pasul oituz - botosani - bistrita, pasul tihuta - sighisoara - sibiu) dar si in sudul tarii (sibiu - tg. jiu - sibiu), cat si multe fataieli prin jurul sibiului dar si in oras !
Absolut nicio problema cu masina !! Comportament exceptional !
Consum mediu de 7.5l/100km, viteza medie de 60km/h, cu inarcatura medie (nu full) si 2 adulti + 1 copil de 4 ani ! Viteza maxima atinsa de 160km/h (foarte rar si scurt depasita) ! Motorul de 1.6 L si cei 135CP sunt suficienti pt aceasta masina !
In romania, toate alimentarile le-am facut de la Petrom (pt ca cu asta am inceput si am tinut-o tot asa) !! Nicio problema !
Momentan am in jur de 9000 si ceva de km total parcursi, ODO !
Foarte multumit de masina ! Nimic de reprosat !

Nemultumiri au fost...doar datorita drumurilor din romania, si...
- din cauza unei pietricele care a zburat din roata celui din fata mea direct in mijlocul parbizului, fisurand-ul (momentan l-am reparat) - era doar "o stea" !
- din cauza unei bucati hotarate de metal "pierdute" pe mijlocul benzii, aparuta de sub un TIR si care mi-a lovit toba, indoind-o !
In special din cauza acestor 2 intamplari (dar nu numai) sunt FOARTE suparat si dezamagit de "tara mea" - pitoreasca, de altfel !!

Multumesc !

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”