kia cee`d sw 1.6 gdi sand track 2015

jack_cj
Posts: 37
Joined: 02 Nov 2013, 23:38
Auto: kia pro cee`d

Post by jack_cj »

Doar atat stiu ca va avea motor euro6 , nu stiu daca si facelift. Pe mine nu ma deranjează sa fie varianta pre facelift. Principalele îmbunătățiri la facelift înafara de design , din cate am citit sunt : servodirectie imbunatatita, antifonare superioară, smart parking assistant acum si longitudinal, geometrie roti fata modificată, sistem de control al cuplului motor si mai multe optionale care nu erau pana acum: lane assist cu identificarea indicatoarelor , avertizare unghi mort in oglinda .

Trimis de pe al meu HTC One folosind Tapatalk

jack_cj
Posts: 37
Joined: 02 Nov 2013, 23:38
Auto: kia pro cee`d

Re: kia cee`d sw 1.6 gdi sand track 2015

Post by jack_cj »

Prin amabilitatea unei doamne de la Kia Romauto , am aflat ca masina va pleca din fabrica miercuri spre Bucuresti , iar dupa cateva zile sa ajunga la CJ.
Norocul nostru este ca va fi varianta facelift cu motor euro 6 si mai multe imbunatatiri , la acelasi pret , diferenta fiind suportata de Kia RO.
Din cate am inteles varianta facelift nu mai beneficiaza de discount-ul de 1000 euro si in plus e un pic mai scumpa si ca pret de lista.
Se pare ca experienta mea cu KIA ramane una placuta ! :) . Promit sa pun niste poze si pe forum .

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: kia cee`d sw 1.6 gdi sand track 2015

Post by quelloo »

Felicitari. s-au schimbat lucrurile de cand am luat eu masina :) mie vroiau sa-mi aduca una mai ieftina decat cea pe care o comandasem dar la aceasi bani :))))
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

stenso
Posts: 318
Joined: 24 Aug 2013, 12:18
Auto: kia ceed 1.4

Re: kia cee`d sw 1.6 gdi sand track 2015

Post by stenso »

Urmareste topicul colegului cu rio (rosia pe roti, ceva de genul) care a "castigat" nustiu ce motor "faceliftuit" dar i.au taiat subtil din anumite dotari.

jack_cj
Posts: 37
Joined: 02 Nov 2013, 23:38
Auto: kia pro cee`d

Re: kia cee`d sw 1.6 gdi sand track 2015

Post by jack_cj »

Masina a fost produsa zilele astea . Mai dureaza 1-2 zile pana ajunge la B. si tot asa pana ajunge la Cj.
Se pare ca sunt cateva modificari de dotari plusuri si minusuri fata de ce avea varianta pre- FL.

Viper
Posts: 32
Joined: 13 Sep 2014, 19:11
Auto: Kia Ceed 1.6 GDI

Re: kia cee`d sw 1.6 gdi sand track 2015

Post by Viper »

jack_cj wrote:Masina a fost produsa zilele astea . Mai dureaza 1-2 zile pana ajunge la B. si tot asa pana ajunge la Cj.
Se pare ca sunt cateva modificari de dotari plusuri si minusuri fata de ce avea varianta pre- FL.
Ai putea sa dai te rog niste exemple de dotari diferite fata de varianta pre-FL?

jack_cj
Posts: 37
Joined: 02 Nov 2013, 23:38
Auto: kia pro cee`d

Re: kia cee`d sw 1.6 gdi sand track 2015

Post by jack_cj »

Plusuri : TPMS de serie , parcare laterala si longitudinala (era doar laterala ) , baterie 60 ah de serie , proiectoare ceata led, stopuri led de serie .
De asemenea imunatatiri la : antifonare, geometrie roti fata, directia asistata (nu mai e asa artificiala ) sistemul multimedia atat cel UVO cat si cel cu ecran mare si Navi, imbunatatit. Plasticele la interior mai bune , partile lucioase din materiale rezistente la zgarieturi.
Minusuri : roata de rezerva de dimensiuni reduse (era normala), sistemul de sine din porbagaj nu mai exista , unitatea audio cu Navi nu mai are CD Player (???)
Inca nu am masina , asa am citit prin revistele si blogurile de specialitate . Mor de curiozitate, va dati seama ! :-k

jack_cj
Posts: 37
Joined: 02 Nov 2013, 23:38
Auto: kia pro cee`d

Re: kia cee`d sw 1.6 gdi sand track 2015

Post by jack_cj »

jack_cj wrote:Prin amabilitatea unei doamne de la Kia Romauto , am aflat ca masina va pleca din fabrica miercuri spre Bucuresti , iar dupa cateva zile sa ajunga la CJ.
Norocul nostru este ca va fi varianta facelift cu motor euro 6 si mai multe imbunatatiri , la acelasi pret , diferenta fiind suportata de Kia RO.
Din cate am inteles varianta facelift nu mai beneficiaza de discount-ul de 1000 euro si in plus e un pic mai scumpa si ca pret de lista.
Se pare ca experienta mea cu KIA ramane una placuta ! :) . Promit sa pun niste poze si pe forum .
Se pare ca oferta de lansare ceed PE e chiar mai buna decat cea initiala ceed JD . Aici am fost putin dezinformat.

Viper
Posts: 32
Joined: 13 Sep 2014, 19:11
Auto: Kia Ceed 1.6 GDI

Re: kia cee`d sw 1.6 gdi sand track 2015

Post by Viper »

jack_cj wrote:Masina a fost produsa zilele astea . Mai dureaza 1-2 zile pana ajunge la B. si tot asa pana ajunge la Cj.
Se pare ca sunt cateva modificari de dotari plusuri si minusuri fata de ce avea varianta pre- FL.
Inca nu ti-a venit masina? :)

jack_cj
Posts: 37
Joined: 02 Nov 2013, 23:38
Auto: kia pro cee`d

Re: kia cee`d sw 1.6 gdi sand track 2015

Post by jack_cj »

Am vorbit ieri cu agentul de vanzari si mi-a zis ca masina era in drum spre Bucuresti.
El spera pana maxim martea viitoare sa o avem .
Pe caldura asta si omul care cade din pom ... sta un pic ! :D
Sincer sa fiu mi-am cam pierdut din entuziasmul de la inceput iar sotia mea , beneficiarul direct , a descoperit
beneficiile transportului in comun si mersului pe jos . Sper sa fie totusi o surpriza placuta !
Aaa, intre-timp am studiat ofertele de casco : generali 1800 lei cu franciza 450 lei. Decent !

Viper
Posts: 32
Joined: 13 Sep 2014, 19:11
Auto: Kia Ceed 1.6 GDI

Re: kia cee`d sw 1.6 gdi sand track 2015

Post by Viper »

jack_cj wrote:Am vorbit ieri cu agentul de vanzari si mi-a zis ca masina era in drum spre Bucuresti.
El spera pana maxim martea viitoare sa o avem .
Pe caldura asta si omul care cade din pom ... sta un pic ! :D
Sincer sa fiu mi-am cam pierdut din entuziasmul de la inceput iar sotia mea , beneficiarul direct , a descoperit
beneficiile transportului in comun si mersului pe jos . Sper sa fie totusi o surpriza placuta !
Aaa, intre-timp am studiat ofertele de casco : generali 1800 lei cu franciza 450 lei. Decent !
Mi se pare chiar ok pretul la CASCO, dar la ce valoare a masinii este calculat?

jack_cj
Posts: 37
Joined: 02 Nov 2013, 23:38
Auto: kia pro cee`d

Re: kia cee`d sw 1.6 gdi sand track 2015

Post by jack_cj »

20902 euro valoarea asigurata. La Generali.

jack_cj
Posts: 37
Joined: 02 Nov 2013, 23:38
Auto: kia pro cee`d

Post by jack_cj »

Azi la 9 dimineata am primit masina ! Arată mult mai bine in realitate. Am fost cu ea pana la tara vreo 25 km si e foarte confortabilă iar ca primă constatare : raza de bracare e mult imbunatatita fata de proceed.

Trimis de pe al meu HTC One folosind Tapatalk

Viper
Posts: 32
Joined: 13 Sep 2014, 19:11
Auto: Kia Ceed 1.6 GDI

Re:

Post by Viper »

jack_cj wrote:Azi la 9 dimineata am primit masina ! Arată mult mai bine in realitate. Am fost cu ea pana la tara vreo 25 km si e foarte confortabilă iar ca primă constatare : raza de bracare e mult imbunatatita fata de proceed.

Trimis de pe al meu HTC One folosind Tapatalk
Sa o stapanesti sanatos! Asteptam si niste poze...:)

jack_cj
Posts: 37
Joined: 02 Nov 2013, 23:38
Auto: kia pro cee`d

Re: kia cee`d sw 1.6 gdi sand track 2015

Post by jack_cj »

Am facut cateva fotografii la repezeala .
Masina e foarte frumoasa atat interiorul cat si exteriorul.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”