inchidere automata geamuri new ceed

crinamatei
Posts: 186
Joined: 06 Feb 2014, 14:59
Auto: kia ceed
Location: Constanta

inchidere automata geamuri new ceed

Post by crinamatei »

Una din chestiile suparatoare la noul ceed JB e ca atunci cand inchizi masina din telecomanda se inchid usile, se impatura oglinzile se armeaza alarma (cea default) dar nu se inchid si geamurile. Pai ce inchidere centralizata e asta daca tu inchizi masina si ploua in ea.
De aceea m-ar interesa ceva modul de ridicare automata a geamurilor. Stiti cumva daca kia are ceva in oferta pentru asa ceva sau trebuie apelat la alte firme ce monteaza si alarme. Se pierde garantia la circuitul electric la geamuri daca se intervine asupra lui?
Mi-ar prinde bine niste pareri. Specific ca masina e fabricata 04/2014 cu toate geamurile electrice.

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: inchidere automata geamuri new ceed

Post by quelloo »

posibil sa se poata face (dar nu stiu daca cei de la Kia vor/stiu sa faca. iar la alte service-uri daca faci clar o sa-ti comenteze ceva in caz de garantie).

ca si explicatie, nu cred ca fac chestia asta direct din fabrica pentru cei care au caini si vor sa-i mai lase in masina cu geamul crapat cand ei ies la un magazin ceva. (asta mi-a trecut mie prin cap acum inca jumatate adormit :P - nu dati cu pietre)
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

crinamatei
Posts: 186
Joined: 06 Feb 2014, 14:59
Auto: kia ceed
Location: Constanta

Re: inchidere automata geamuri new ceed

Post by crinamatei »

quelloo wrote:posibil sa se poata face (dar nu stiu daca cei de la Kia vor/stiu sa faca. iar la alte service-uri daca faci clar o sa-ti comenteze ceva in caz de garantie).

ca si explicatie, nu cred ca fac chestia asta direct din fabrica pentru cei care au caini si vor sa-i mai lase in masina cu geamul crapat cand ei ies la un magazin ceva. (asta mi-a trecut mie prin cap acum inca jumatate adormit :P - nu dati cu pietre)
da, buna asta cu cainii - ma gandesc ca atunci automat puteau pune un packet "friendly dog" in care dezactivau auto closing windows si iti mai dadeau o paturica cu labute de caine :)
dar puteau copia functia de la VW-Skoda si era perfect.

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”